Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Profecia e djalit nga Marsi duke dhene alarmin per Token

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Profecia e djalit nga Marsi duke dhene alarmin per Token Empty
MesazhTitulli: Profecia e djalit nga Marsi duke dhene alarmin per Token   Profecia e djalit nga Marsi duke dhene alarmin per Token EmptyFri May 04, 2012 7:32 pm
Djali nga Marsi jep alarmin per Token
Profecia e djalit nga Marsi duke dhene alarmin per Token.
Nena dhe Boriska


Ndonjëherë, disa fëmijë kanë lindur me talentin e tyre magjepsës,me aftësitë te pazakonta.Historia e një djali të pazakontë, të quajtur Boriska, nga anëtarët e një ekspeditë në një zonë me qira,jo normale në veri të rajonit Volgograd, më zakonisht referohet si "Medvedetskaya gryada".

"A mund ta imagjinoni, gjatë natës, ndërsa të gjithë jane u ulur rreth zjarrit te kampit, një djalë i vogël (rreth shtatë vjec), papritur kërkonë vëmendjen e të gjithëve. Rezultati,po ai donte t'u tregojë të gjithëve atyre për jetën në Mars, rreth banorëve te tij dhe fluturimet e tyre në tokë, duke dhene një dëshmi. Pllakosi heshtja.

Kjo ishte e pabesueshme! Djali i vogël me sy të mëdhenj dhe të ndritshem, ishte gati për të treguar një histori madhështore rreth qytetërimit marsian, rreth qyteteve megalitike, anijeve te tyre kozmike dhe fluturimet ne planete te ndryshme,p.sh. Lemuria,nje vend i mrekullueshme,nga jeta e të cilit ai dinte në detaje popullimin e ardhur nga Marsi,atje kishte miq.

Hapsirat e pafund,ku nata mbështjellë në mjegull zona te medha dhe qielli madheshtor i errët me shkelqimin e yjeve të ndritshem dhe te ndezur, duket se fshehin një lloj misteri. Historia e djaloshit zgjati për rreth një orë e gjysmë. Një djalë mjaft i zgjuar për tu rregjistruar ne shirit transmetimi.

Shumë u tronditën nga dy faktorë të veçantë. Para së gjithash, djali posedonte dituri jashtëzakonisht të thella. Intelekti i tij ishte padyshim larg nga ajo e një fëmije tipike shtatë vjecari ketu ne toke. Jo të gjithë mësuesit janë të aftë për të transmetuar gjithë historinë e Lemurias,per Lemurian dhe banorëve te tij në detaje të tilla.

Ju nuk do të jeni në gjendje për të gjetur në tekstet shkollore pershkrime te tilla per kete planet si Lumuria. Shkenca moderne nuk e ka provuar ende ekzistencën e qytetërimeve të tjera.

Së dyti, të gjithë jane magjepsur me gjuhën e këtij djali të ri. Ajo ishte larg nga lloji i gjuhës që përdorin zakonisht fëmijët e moshës së tij. Njohuritë e tij të veçanta ne terminologjinë, të dhënat dhe faktet e Marsit dhe të gjithë te kaluaren e Tokës,i hipnotizoi te gjithe te parishmit gjate rrefimit.

"Sepse ai filloi bisedën në vendin tone prane kampi", pergjigjet bashkëbiseduesi. "Ndoshta ai ishte prekur thjesht nga atmosfera e përgjithshme e kampit tonë të mirë-informuar, por me nje shikim te larget," vazhdoi ai

"A mund të bëjë ai kete ''loje''?"

"Unë dyshoj", ia ktheu miku im. "" Për mua kjo duket më shumë si një djalosh i cili ishte ne kujtimet e tij personale të jetës së kaluarës. Është praktikisht e pamundur për të ndërtuar këto tregime, vërtetë duhet të dini. "

Sot, pas takimit me prindërit e Borisit 'u mundova te njihja me mire jeten e ketij djaloshi,dhe fillova të rregulloj me kujdes të gjitha informatat qe kish marre ai për këtë kamp. Boriska kish lindur në qytet në një spital periferike te Volzhskii , edhe pse zyrtarisht, në krahasim me dokumentacionin, vendlindja e tij është qyteti i Zhirnovskut, rajoni Volgograd. Data e tij e lindjes është 11 janar 1996. (Ndoshta kjo do të jetë e ne përdorim për astrologët).

Prindërit e tij duket të jenë njerëz të mrekullueshëm. Nadezhda, nëna Boriskas, është një dermatologe në një klinikë publike. Ajo u diplomua nga instituti mjekësor Volgograd jo shumë kohë më parë, në vitin 1991. Babai i djalit është një oficer në pension. Të dyja do të jenë të lumtur nëse dikush mund të hedhë dritë pas mbi misterin e fëmijës se tyre. Ndërkohë,ata respektojnë dhe shikojnë atë të rritet.

-Pas ka lindur Boriska, kam vënë re që ai ishte në gjendje të tundë kokën e tij pas 15-ditësh, kujton Nadezhda. -Fjala e tij e parë ishte "Baba" ai e shqiptoi kur ai ishte katër muaj dhe së shpejti filloi të flasë. Në moshën shtatë muajsh, ai ndërtoi fjalin e tij të parë, "Unë dua një gozhdë." Ai e tha kete frazë të veçantë, pasi kishte ngulur një gozhdë në mur. Kryesisht, aftësitë e tij intelektuale i kane tejkaluar ato fizike.

- Si i manifeston keto aftësi ?

- Kur Boris ishte vetëm një vit, ka filluar te japi letra (bazuar në sistemin Nikitin) dhe merrni me mend se çfarë ", një vit e gjysmë,ai ishte tashmë në gjendje të lexojnë gazeta të mëdha të shtypura. Ajo nuk ka marrë kohë për t'u njohur me ngjyrat dhe dritehijet,por aii filloi të pikturoinë dy vjet.

Pastaj, pas vetëm dy viteve të fundit, e morëm atë në qendrat e kujdesit ditor për fëmijët. Mësuesit të gjithë ishin të tronditur me talentin e tij dhe nga menyra e tij e pazakontë e të menduarit. Djali kishte një kujtesë të jashtëzakonshme dhe një aftësi të pabesueshme për të mbledhur informacion të ri-Megjithatë, prindërit e tij vënë re shumë shpejt se fëmija i tyre kishte qasje per marrjen e informacionit në mënyrën e vet, nga diku tjetër.

- Por askush nuk e kishte mësuar atë-kujton Nadya. -Por ndonjëherë, ai ulej formen e zambakut te ujit dhe fillonte me bisedime. Ai ishte duke folur për Marsin, qytetërime te sistemeve planetare te largët. Ne nuk mund të besojmë tek veshët tanë. Si mund një fëmijë te dije te gjithë keto? Cosmos,histori te pafund të botëve të tjera dhe qiellit të madh, janë si mesime të përditshme për atë që ai ishte dy vjec.
Profecia e djalit nga Marsi duke dhene alarmin per Token Boriska

Ishte ai Boriska qe na ka treguar për jetën e tij të mëparshme në Mars, dhe se si tani planeti atje është shkretëtirë, pasi kjo është rezultat i luftërave dhe fatkeqësive që kanë shkatërruar atmosferën.Disa banorë te mbetur janë të detyruar të jetojnë në qytete të nëndheshme.

Por nuk ishte kështu në të kaluarën, Marsi kishte një qytetërim te lulëzuar, dhe marsianet shpesh fluturonin në tokë për qëllime komerciale dhe shkencore. Kjo ndodhte në atë kohë që Boris ra në kontakt me qytetërimin Lemurian. Boris gjithashtu ka thënë se ai kishte një mik te dashur në Lemuria, i cili u vra për fat të keq para syve të tij.

Kjo ndodhi për shkak te një katastrofe qe preku edhe Tokën. Një kontinent gjigand ishte mbuluar nga një përmbytje madhe. Në atë moment, një shkëmb masiv ra në një ndërtesë në të cilën është lemuri shoku i tij, dhe se Borisi nuk mund të shpëtojë, por ai është i sigurtë se ata do të takohen përsëri në këtë jetë.

Boris flet në lidhje me zhdukjen e Lemurias sikur kjo ngjarje ka ndodhur dje. Mban zi për vdekjen e mikut të dashur, sikur të ishte faji i tij. "

Një ditë,ne çantën e nënës së tij, ai vuri re një libër, me titull "Nga kemi ardhur ?" nga E. Muldashev.E kishte tërhequr menjëherë ai liber dhe filloi të lexonte atë për orë të tëra, duke u fokusuar në harten në Lemuria dhe fotot e Tibetit. Pastaj ai filloi të flasë për zbulimet atje lartë të Lemurias. Bashkebiseduesi tregon se si djali Boris njihte Lwmurian..

"Lemuria pushoi së ekzistuari të paktën 800.000 vjet më parë'',por bashkebiseduesi nuk iu përgjigj.'' Lemuriansit ishin nëntë metra te gjatë!''- Nuk është ashtu? Si mund të mbani mend çdo gjë?-u trondit baskefolesi i Borisit

"Mbaj mend," u përgjigj djali. Më vonë, atij iu kujtua që të ketë lexuar një tjetër libër nga Muldashev, të titulluar "Në kërkim të qytetit të perëndive." Libri ka të bëjë me piramidat madhështore dhe varrezat e të parëve.

Boriska afirmon me besim se studiuesit do të gjejne materiale shumë interesante nën një nga piramidat (jo ne ate te Keopsit).Flet per një monument që nuk eshte zbuluar ende. "Jeta do të ndryshojë një herë dhe Sfinksi do të hapet," thote ai, dhe shtoi se Sfinksi ka një mekanizëm hapje diku prapa veshit e tij (por nuk kujtohet saktësisht se ku). Djali gjithashtu foli me pasion të madh dhe entuziazëm per civilizimin Mayan. Sipas tij, ne dimë shumë pak për këtë popull të madh.

Por gjëja më e habitshme është se Boris mendon që sot ka ardhur fundi, por per "njerëz të veçantë",do te jete koha për të lindur në Tokë. Rilindja e planetit tonë po afrohet. Njerëzit kanë një dëshirë për të zhvilluar njohuri të reja dhe kane një mendje më të hapur.


"Çfarë dini në lidhje me këto fëmijë të pasur me te dhena shpirtërore dhe pse ndodh kjo? A e dini se janë quajtur "fëmijë vjollcë?" pyetet djali nga bashkebiseduesi i tij....


"Unë e di se ata janë të lindur. Megjithatë, unë nuk i kanë hasur ende në qytetin tim. Ndoshta njëra prej tyre mund të jetë një vajzë e vogël e quajtur Yulia Petrova. Ajo është e vetmja që beson tek mua.

Të tjerët thjesht qeshin duke dëgjuar tregimet e mia ... Dicka do të ndodhë në Tokë, e cila është arsyeja pse këta njerëz''vjollce'' janë kaq të rëndësishme. Ata do të jenë në gjendje për të ndihmuar të tjerët, kur polet do të zhvendosen.

Katastrofa e madhe e parë do të ndodhë rreth 2009.Ajo e ardhshëmja do të ndodhe në vitin 2013, dhe do të jetë edhe më shkatërruese.


"A nuk keni frikë se jeta juaj mund të përfundojë në trazira të tilla?"


"Jo. Unë nuk kam frikë. Unë kam përjetuar personalisht fatkeqësine qe ndodhi në Mars. Ka pasur të mbijetuar, por pas çdo lufte bërthamore cdo gje është djegur. Dikush ka arritur të mbijetojë dhe ka ndërtuar strehimore nëntokësore.Kishte shumë zhvendosje tektonike, edhe pse kontinenti nuk ishte shumë i madh. Marsianit marrin frymë nje lloi gazi . Nëse kjo ndodh në planetin tonë duhet qe njerzit gjithmonë të qëndrojnë në afërsi të Vullkaneve,per te thithur avujt dhe gazin qe ata clirojne. "


"Ju preferoni te thithni oksigjen?"


"Mbasi ju keni këtë ndertim trupor ju duhet të merrni frymë ose te thithni oksigjen. Në çdo rast, mua nuk më pëlqen atmosfera marsiane, sepse ajo shkakton plakje. Marsianet janë relativisht të rinj në dukje, duke treguar se jane 30-35 vjec. "


"Boris,pse satelitet tonë jane shkatërruar para se ata të arrijnë Mars?"


"Marsi transmeton sinjale të veçanta që kanë për qëllim shkatërrimin e tyre. Në fakt, satelitët lëshojnë rrezatim te rrezikshëm. "

Unë kam qenë i impresionuar nga njohuritë e tij,ndaj rrezatimit të quajtur "Fabos." Është absolutisht e vërtetë. Shumë vite më parë, në vitin 1988, një burrë rus me kompetenca jashtëshqisore ishte përpjekur të paralajmërojë udhëheqësit sovjetik për shkatërrimin e pashmangshëm të stacioneve të parë hapësinore ruse Fabos Fabos 1 dhe 2. Ai gjithashtu dha një paralajmërim për rrezatimin marsian, duke e quajtur atë "të çuditshem dhe të dëmsheme." Sigurisht, askush nuk i besonte atij.

"Çfarë dini në lidhje me dimensionet e shumëfishta? Ju e dini se disa hipotizojne për të udhëtuar, nuk ndjekin trajektore në qiell, por manipulojne hapësirën shumëdimensionale? "

Në përgjigje, Boriska u ngrit dhe filloi të flasë për UFO-t. "Ne u nisem duke filluar nga Marsi dhe u ul në tokë gati në të njëjtën kohë." Pastaj ai mori një copë shkumës dhe vizatoi një objekt oval në dërrasën e zezë. "Ky disk fluturues është i përbërë nga gjashtë shtresa bërë nga materiale të ndryshme.

25% është jashtë dhe është perbere nga flete ultra-të fortë metalike, 30% është në shtresën e dytë: përbëhet nga diçka të ngjashme me gomen, dhe e treta përfshin një 30%, dhe është përsëri metalike. Pjesa e mbetur prej 15% është i përbërë nga një metal i veçantë magnetike. Nëse e keni ngarkuar këtë shtresë magnetike me energjinë e duhur, ju jeni në gjendje për të udhëtuar kudo në univers. "

"Boriska ka një mision të veçantë për të kryer?"
Kjo ishte pyetja për prindërit dhe njekohesisht edhe per vete Borisken.

"Ai përgjigjet,ashtu,si ju ndoshta nuk mund ta imagjinoni,thote nëna e tij. Ajo thotë se Boris di diçka të rëndësishme për të ardhmen e Tokës. Ai jep informacione, që do të luajnë një rol vendimtar në të ardhmen. "

"Boris, si i dini të gjitha këto?"

"Eshte 'brenda meje"

"Më thuaj pse njerëzit sëmuren."

"Sëmundja buron nga paaftësia e njerëzve për të jetuar si duhet dhe të jenë të lumtur. Ju duhet të lidheni me gjysmën tuaj kozmike. Ju nuk duhet të ndërhyni shumë në jetën e tjetrit, apo, edhe më pak, të përpiqeni për të ndryshuar fatin e të tjerëve. Njerëzit nuk duhet të vuajnë për gabimet e së kaluarës, por duhet ti lehtësojnë ato që jane paracaktuar për ta dhe vete duhet të përpiqen për të arritur këto qëllime dhe nuk duhet heqin dorë nga ëndrrat e tyre.

Ju duhet të jenë më mbështetës dhe të ngrohtë në zemër. Nëse dikush na sulmon ne, ne duhet përqafojmë armikun tonë,ti kërkojme falje nëse ne ishim të gabuar. Në rast se dikush na urrejë, le ta duam atë me gjithë dashurinë e mundshme dhe përkushtim dhe ai do të na falë. Këto janë rregullat e dashurisë dhe përuljes.

A e dini pse Lemurianet jane shkaterruar?

Unë vetë jam pjesërisht fajtor për fundin tragjik. Ata nuk donin të zhvilloheshin shpirtërisht. Ata donin të shmangnin rrugën e paracaktuar, duke shkuar drejt vet-shkatërrimit.Rruga teknike apo magjike të çon në fund vetem në vdekje. Dashuria është magji e vërtetë! "

"Si e dini?"

"Unë e di. Kailis! "

"C'do të thotë, Kailis?"

"Kjo do të thotë" Hello! " në gjuhën e planetit tim. "
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Profecia e djalit nga Marsi duke dhene alarmin per Token
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Planeti qe pritet ta godas token
» Psikiatrit Japin Alarmin: Është Rritur Numri I Adoleshentëve Impotentë
» A jemi duke jetuar ne nje stimolim kompjuterik?
» Jemi duke jetuar ne boten e katert

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Entitete-
Kërce tek: