Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Planeti qe pritet ta godas token

Shko poshtë 
AutoriMesazh
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

Planeti qe pritet ta godas token Empty
MesazhTitulli: Planeti qe pritet ta godas token   Planeti qe pritet ta godas token EmptySun Sep 09, 2012 9:03 am

Mund planeti X, aka Nibiru dhe banues tyre Kërcënimi Anunnaki mund të jetë e vërtetë? Disa studiues mendojnë kështu (Crazy!). Kur ju dëgjoni fjalët 'Planet-X', gjëja e parë që vjen në shumicën e mendjeve tona është popullore-pse larg sforcuar-Teoria e planetit Nibiru, të cilat vendosen njerëzimin në tokë të artë minave. Sipas të miteve, të cilat kanë qenë të gjithë të shtuar dhe embellished pasi origjinal, qeniet mbi Nibiru janë menduar për t'u kthyer në vitin 2012 ose aty rrotull për të marrë medaljen e artë dhe të rivendosur sundimin e tyre në këtë planet.


Një planet vlerësohet të jetë katër herë përmasat e Tokës do të shtyj veten ndaj nesh; trolls fundin e botës janë jashtë dhe rreth pretenduar Planet-X është atje, duke pritur.

Ata mund të vërtetë të jetë e drejtë, por vetëm për pjesën Planet-X. Në realitet, dhe në botën e vërtetë e astronomisë, atje nuk ekziston një sugjerim e provave duke treguar në drejtim të planetit në sistemin tonë diellor përtej Plutoni (i cili nuk është konsideruar me të vërtetë një planet më, kujtohet).
Planeti qe pritet ta godas token Planet-X-Nibiru
Rrip asteroid që ulet në mes të Tokës dhe Plutoni, i njohur si Brezit Kuiper, bën të shohim asgjë kaluar Plutoni tepër të vështirë.Distanca nga Toka nuk do të ndihmojë shumë, ose. Ajo që është rrip asteroid, megjithatë, që nënkupton në mundësinë reale të ekzistencës së planetit-x-së.

Sipas respektuar astronom Gomes Rodney, asteroids në një pjesë të Brezit Kuiper po sillen cuditerisht, orbital në modele të parregullta të cilat tregojnë se ata janë duke u ndikuar nga një forcë gravitacionale. Sipas llogaritjeve të Gomes, diçka të aftë për të shkaktuar një përçarje do të duhet të jetë një "shoqërues planetar masive diellore ', i njohur më mirë si një planet.Anëtar i ri i sistemit diellore do duhet të jetë 4 herë madhësinë e Tokës ose një objekt madhësi prej Marsit me orbitës vet parregullt.

Fatkeqësisht, distancat e përfshira dhe rrip asteroid vetë e bën të tillë duke parë një planet pothuajse e pamundur. Ndërsa ajo ka qenë spekuluar rreth për dekada të tëra, Planet-X nuk është provuar ende ekzistojnë, edhe pse studiuesit janë duartrokitur llogaritjet dhe provat Gomes ka sjellë me radhë.


Planeti qe pritet ta godas token Kuiper-Belt


Disa studiues mendojnë se mund të jetë e saktë Gomes në spekulime e tij në lidhje me ndërprerjet në rripin asteroid, megjithatë ata mendojnë se vlerësimet e tij të madhësisë së planetit të panjohur mund të jetë jashtë. Disa astronomë mendojnë objekti do të duhet të jetë shumë më i madh sesa vetëm 4 herë madhësinë e Tokës të ndikojë orbita në një mënyrë të tillë.

Çfarë nuk ka dëshmi se është kjo kështu-larg planetit padukshme po lëviz më pranë nesh me qëllim vrasës, si ata që jetojnë jetën e tyre në pritje të Nibiru do të pretendojnë.

Në fakt, ekspertët kanë dyshuar ekzistencën e Planetit X-për gati 30 vjet. Nëse një trup i madh i masës ishin duke shkuar në drejtim të diellit të brendshëm, nuk do të jetë shumë më tepër ndryshime të rëndësishme se vetëm orbitave të shkëmbinjve në Brezin Kuiper.

Dhe nëse Planet-X është me të vërtetë një planet i sistemit tonë diellor, duke lëvizur në drejtim të diellit me një shpejtësi të shpejtë të mjaftueshme për të arritur të na në një çështje muajsh padyshim do të shkaktojë kaos mjedisore në atë planet, Daylight tjetërsimin, temperatura, dhe ndoshta ndonjë pranishëm jetës .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Planeti qe pritet ta godas token
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Planeti tokë në rrezik të madh
» Profecia e djalit nga Marsi duke dhene alarmin per Token

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Enigma-
Kërce tek: