Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

  Horoskopi i vitit 2012

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

 Horoskopi i vitit 2012 Empty
MesazhTitulli: Horoskopi i vitit 2012    Horoskopi i vitit 2012 EmptySat May 05, 2012 9:39 am

Dashi 2012
Karriera - Per Dashin, ne fushen e karrieres, horoskopi thote se suksesi eshte i siguruar. Statusi dhe reputacioni juaj do te rriten. Puna, inteligjenca dhe aftesia per te bere shume gjera te ndryshme ne te njejten kohe do te impresionohe jashtezakonisht bosin dhe parteneret tuaj. Pergatituni per ngritjen e shumepritur ne detyre qe do t’ju rise besimin ne vetevete dhe eutaziaznim. Evitoni investimet e medha dhe provoni investimet me kohezgjatje relativisht te gjate. Mundohuni te kontrolloni shpenzimet e medha ne menyre qe te kurseni parate.
Dashuria - Do te arrini energi te persosur per tu pershtatur me seksin e kundert. Horoskopi parashikon lajme te mira per te gjithe te shenjes dashit. Sukses ne fushen e dashurise dhe nje jete martesore te bekuar qe do te vazhdoje te kete harmoni ne lidhjet tuaja. Beni disa ndryshime ne sjellen tuaj dhe menyren e komunikimit. Prisni shume mbeshtetje nga bashkshorti/ja ose parteneri i lidhjes tuaj. Perralla me princin apo princeshen e enderrave do te behet realitet.
Familja - Ne atmosferen familjare do te mbreteroje lumturia dhe prosperiteti. Ju do te keni nje pozite te respektueshme ne rethin shoqeror. Pune zyrtare do te vijne me udhetime te gjata dhe te lodhshme. Beni perpjekje per te dale mire ne studimet tuaja. Nuk do te keni probleme te papritura shendetesore. Do te keni veshtirsi per te permbushur cdo kerkese te femijeve tua

Demi 2012
Karriera - Horoskopi parashikon ngritjr profesionale dhe finacjare. Do te fitoni zemren e eproreve tuaj dhe do te arrini pozicion te respektueshem ne kompani apo organizate. Mund te keni disa probleme te vogela ne fillim e vitit. Mos u frikesoni nga pengesat e vogela ne karrieren tuaj. Ngarkesa e tepert dhe stersi mund te behen nje pengese e vertete per te arritur aty ku deshironi. Ngritje te papritura ne detyre apo monetare do te jete nje eksperience e mbrekullueshme qe do tju motivoj gjate vitit.
Dashuria - Horoskopi parashikon tension ne jeten martesore, por me durim, mirkuptim dhe qeteso te metat mund te regullohen me bashkeshortin tua. Nderhyrjen e prindereve apo te vjerit/ vjerres mund te kene nje ingluence jo te kenaqshme ne lidhjen tuaj martesore. Jepini vetes pakes kohe dhe beni plane per te rifituar kohen e humbur me njeri-tjetrin dhe cdo gje do te regullohet. Takimet e papritura me nje te dashur gjate udhetimeve mund te jene te kendshme per beqaret.
Familja - Horoskopi parashikon konflikte dhe mosmarreveshje mes anetareve te familjes. Megjithate, duke krijuar atmosfera te kendshme dhe duke mbajtur harmonine e familjes do te keni nje jete familjare te qete. Komunikimi balle-per-balle eshte celesi i zgjidhjeve te problemeve ne cift. Mundohuni te beni nje pushim nga argetimet e shumta si muzika, filmat, udhetimet dhe kushtojini kohe studimeve tuaja per nje te ardhme te suksesshme.

Binjaket 2012
Karriera - Horoskopi parashikon ngritjr profesionale dhe finacjare. Do te fitoni zemren e eproreve tuaj dhe do te arrini pozicion te respektueshem ne kompani apo organizate. Mund te keni disa probleme te vogela ne fillim e vitit. Mos u frikesoni nga pengesat e vogela ne karrieren tuaj. Ngarkesa e tepert dhe stersi mund te behen nje pengese e vertete per te arritur aty ku deshironi. Ngritje te papritura ne detyre apo monetare do te jete nje eksperience e mbrekullueshme qe do tju motivoj gjate vitit.
Dashuria - Horoskopi parashikon tension ne jeten martesore, por me durim, mirkuptim dhe qeteso te metat mund te regullohen me bashkeshortin tua. Nderhyrjen e prindereve apo te vjerit/ vjerres mund te kene nje ingluence jo te kenaqshme ne lidhjen tuaj martesore. Jepini vetes pakes kohe dhe beni plane per te rifituar kohen e humbur me njeri-tjetrin dhe cdo gje do te regullohet. Takimet e papritura me nje te dashur gjate udhetimeve mund te jene te kendshme per beqaret.
Familja - Horoskopi parashikon konflikte dhe mosmarreveshje mes anetareve te familjes. Megjithate, duke krijuar atmosfera te kendshme dhe duke mbajtur harmonine e familjes do te keni nje jete familjare te qete. Komunikimi balle-per-balle eshte celesi i zgjidhjeve te problemeve ne cift. Mundohuni te beni nje pushim nga argetimet e shumta si muzika, filmat, udhetimet dhe kushtojini kohe studimeve tuaja per nje te ardhme te suksesshme.

Gaforrja 2012
Karriera - Qysh ne fillim te ketij viti duhet te keni kujdes ne pune dhe ne profesionin tuaj, ngase idete tuaja mund te marrin kah te gabuar. Merrni shtruar gjerat, analizoni dhe behuni me skeptik, pra mos besoni ne cdo pune qe ju ofrohet, dhe vetem ne kete menyre mund ti shmangeni rrezikut te papritur. Sigurisht se ky vit nuk do te jete pa suksese, por rruga drejt suksesit do te jete e gjate dhe e mundimshme. Nese ju ofrohet ndonje mundesi per ndryshim te punes, mos e pranoni menjehere- analizojeni situaten ne detaje ngase me pastaj do te bindeni se nuk keni gabuar pse nuk keni gabuar pse nuk keni dhene pergjigje te mengjehershme. Po ashtu mos nxitoni me nenshkrimin e kontratave qe ju ofrohen, lexojini ato me vemendje. Ne pergjithsi, yjet ju keshillojne te jeni me sycele.
Dashuria - Parashikohet tension dhe veshtiresi ne lidhjet tuaja. Probleme te ngarkuara emotivisht do tju stresojne se tepermi, por lidhja mes bashkeshorteve do te permisohet dhe do te keni nje jete sentimentale te lumtur. Ciftet e pamartuara mund te shkojne drejt marteses.
Familja - Pjestare te familjes do tju kerkojne me shume kohe dhe do duan te ndajne emocionet e tyre me ju. Mund te jete e domosdoshme qe te tregoni sekrete tuajat personave me te vertet te besueshem. Parate do te jene nje debat i nxehte qe do te diskutohet brenda mureve te shtepise tuaj. Udhetimet afatgjata apo te lergeta nuk jan te mundeshme ne fillimin e vitit. Kushtojini vemendje te vecante shendetit tuaj duke u munduar te evitoni sa me shume te jete e mundur problemet shendetesore.

Luani 2012
Karriera - Do te keni mundesi me te mira per te fitua para kete vit, sidomos mbas muajit qershor. Horoskopi sjell lajme te mira per bisnesmenet apo investitoret financiare. Kontrata fitimpruerse do te trokasin ne deren tuaj dhe ju do te keni sukses ne cdo tentative tuajen. Komunikimi dhe konfidencaa juaj jane shume impresive kete vit. Parteneret apo edhe autoritetet e larta te organizatave qe ju punoni do te tregojne mbeshtetje te vecante kete vit. Do te nderoheni nga nje performance e shkelqyher nga eproret tuaj. Parashikohet nje permiresim financiar i kenaqshem.
Dashuria - Nese jeni ne lidhje, atehere shancet jane qe ju do te perfundoni te martuar. Luanet beqare do te takojne burrin apo gruan e enderrave te tyre. Te dashurit tuaj do te mundohen te marrin masa drastike per te terhequr vemendjen tuaj. Nese jeni ne dilema apo mendime te ngaterruara, flisni me bashkeshortin apo bashkeshorten tuaj. Mos e lejoni veten te shpertheje ne reagime te ekzagjeruara nese deshironi qe te keni nje jete bashkeshortore te lumtur.
Familja - Parashikohet nje vit i favorshem ne lidhje me familjen tuaj. Tregoni mbeshtetje ndaj prindereve tuaj dhe te partenerit, dhe vellezereve e motrave tuaj. Mos shkaktoni mosmarreveshje qe mund te prishni harmonine ne shtepine tuaj. Dikush qe nuk e prisni do te mundohet qe tju coje ne rrugen e gabuar. Mos tregoni sekretet e besuara nga te tjeret sepse do te prishni reputacionin e mikut te mire. Udhetimet zyrtare do te jene frutdhenese. Kujdesuni per shendetin tuaj.

Virgjeresha 2012
Karriera - Ata qe i perkasin shenjes te virgjereshes do te lumturohen kur te shohin zgjerimin e biznesit te tyre. Rritje financiare te papritura do te permirsojne situaten tuaj financjare. Per te pasur sukses ne karrieren tuaj , mos i perzieni problemet personale me punen. Evitoni thashthemet mes bashkepunetoreve per te mbajtur nje reputacion te mire. Besoni ne vetevete dhe ne aftesite tuaj kreative per te arritur aty ku deshironi. Perqendrohuni ne investimet tuaja financjare qe parashikohen ne permirsim ne kete vit.
Dashuria - Mbani qetesine nese deshironi qe lidhja juaj te vazhdoje. Per te gjithe ciftete e dashuruara parashikohet te kurorezohen ne martese. Kujdes! Mund te beheni konfuz nga ndjenjat e perzjera qe mund tju shkaktoje ndonje bashkepunetor qe mund te behet nje penges e vertet ne lidhjen tuaj.
Familja - Do te keni lidhje te mira me familjen tuaj. Sdq ndonjehere mund te perballeni me ndonje problem te vogel emotiv qe do te lekunde qetesine familjare. Mos u hapni se tepermi. Kujdes nga shpenzimet e lluksit. Evitoni debate te panevojshme me pjestaret e familjes tuaj. Eshte nje vit i mire per studentet.

Peshorja 2012
Karriera - Parashikohet nje vit premtues ne fushen e karrieres dhe te financave. Kontakte me njerez intelektuale dhe te ditur do te jete nje eksperience e vlefshme. Permiresimi juaj profesional do te beje qe te respektoheni me shume dhe te beheni me i njohur ne rrthin tuaj te punes. Keshillohuni dhe mendohuni mire para se te beni investime apo te merrni vendime te rendesishme.
Dashuria - Tregoni mbeshtetje ndaj bashkeshortit apo bashkshortes tuaj dhe nese jane ne gabim. Bashkepunimi dhe mirekuptimi mes jush eshte celesi i nje jete te lumtur martesore. 2012 do te jete i favorshem per te zbukuruar lidhjen tuaj me dhurata romantike, qirinj apo udhetime vetem ju te 2. Mos i hyni nje lidhjeje me nje person qe shef dike tjeter. Kur terheqja apo pelqimi nuk jane reciproke te ndjellin vetem dhimbje zemre.
Familja - Per peshoren parashikohet nje atmosfere e lumtur ne familjen tuaj. Kur jeni konfuz, merrni mendimim e motrave/vllezerve tuaj. Ndihmoni miqte qe kane nevoje per ndihmen tuaj dhe do te perfitoni mirenjohje. Ju jeni shume i/ e dashur dhe deshironi me te miren per njerzit qe ju rethojne. Evitoni stresin dhe tensionin sepse mund te kene efekte negative per shendetin tuaj.

Akrepi 2012

Karriera - Parashikohen financa te mire per akrepet. Perqendrohuni ne projektet tuaja qqe keni ndermend te investoni. Besojini intuites tuaj dhe ndiqni enderrat tuaja. Mos u influenconi nga gjykimi i te tjereve dhe lejoni punedhenesit tju japin nje dore ne planet tuaja me keshillat e tyre. Ndonje bashkepunetor mund te mundohet te marre kredi per punen tuaj, por ju mos dilni ne perfundime te nxituara pa pasur te gjitha informacionet e nevojshme ne dore. Tregoni sensibilitet ne tranzakcionet financjare. Mos u angazhoni ne biznese te rezikshme.
Dashuria - Horoskopi parashikon nje jete sentimentale interesante per akrepat. Parteneri juaj do te ket nevoje per vemendje speciale nga ana juaj. Jepini mbeshtetje te pakushtezuar bashkeshortit apo bashkeshortes tuaj. Kini kujdes ne gjysmen e dyte te vitit pasi mund te perplaseni me gjera negative.
Familja - Jeta familjare do te jete me prosperitet. Do te keni fame dhe reputacion te mire ne rrethin shoqeror. Ekskursione, apo aktivitete sportive jashte shtepise do tju mbajne aktiv. Do te keni nje sukses te garantuar ne fushen akademike qe do tju siguroje nje te ardhme te mire. Kini kujdes me ngitjen e makines pasi mund te pesoni demtime te vogla. Probleme shendetsore, keshilla proderore, investime dhe edukacioni do te jene temat qe krysojne vitin 2012.

Shigjetari 2012
Viti 2012 do jete viti i reflektimit per te gjithe shigjetaret. Do reflektoni si per fatin tuaj ne dashuri ashtu edhe ne jeten profesionale. Per ciftet ky vit premton qendrueshmeri dhe siguri. Projektet tuaja do te realizohen dhe do arrini harmonine. Beqaret, te lodhur nga aventurat do kene me shume deshire te ndertojne nje lidhje me te forte. Sharmi juaj do jete mahnites dhe shume do te terhiqen nga ju. Beni zgjedhjen e duhur! Jeta profesionale do jete me e thjeshte dhe me e kendshme. Do beni hapa para ne karriere dhe do merrni “cmimin” qe keni enderruar aq shume. Disa kolege do iu mbeshtesin per te arritur sa me pare suksesin. Ne planin financiar mos kerkoni pasurim te menjehershem por ngjitini shkallet nje nga nje duke u treguar gjithmone te matur me shpenzimet. Me shendetin nuk do keni probleme shume te medha por here pas here stresi do iu pushtoje. Kujdes! Ne dashuri muajt me fat do jene muajt e veres, ndersa suksesin profesionale do e arrini ne tetor, nentor dhe dhjetor. Mbajini mend mire!


Bricjapi 2012
Karriera - Me ndihmem dhe mbeshtetjen e proreve tuaj do te arrini te ngjisni shkallet e suksesit dhe te shkoni perpara me projektet tuaja te bisnesit kete vit. Do te keni mundesine e perfaqsimit te bisnesit apo organizaten ku punoni ne mledhje shume rendesishme te cilat do te shenojne sukses ne karieren tuaj. Jeta juaj profesionale dote ndryshoje kete vit duke pasur sukses, prosperitet dhe sigurisht pasurim te llogarive tuaja bankare.
Dashuria - Diferencime ose diskutime per shkak te veshtirsise ne komunikim mes bashkeshorteve do te sjelle nje krize martesore kete vit per bricjapet. Duke I treguar partenerit tuaj se ju besoni tek ata do tju sjelle me afer dhe do te beje qe dashuria juaj te rritet. Beqaret mund te takojne candidate per te kaluar jeten ne grupe vullnetare. Ka shume rendesi qe ju te gjeni njerun perfekt. Te dashurit per nje kohe te gjate mund te shkojne drejt kurorezmit gjat ketij viti.
Familja - Horoskopi parashikon keqkuptime dhe zenie mes anetareve te familjes gjate gjysmes te dyte te vitit. Ne keto sitauata mundohuni te kontrolloni veten ne menyre qe te mos lendoni te dashurit tuaj. Dikush afer jush do te mundohet qe tju coje ne argumente te forta. Shihni situaten de mundohuni te evitoni argumenta te panevojshme. Mos lejoni askend qe te perfitoje nga gjerezoteti juaj. Ndihmoni femijet me perfundimin e puneve te tyre dhe cojini ata ne aktivitete te ndryshme jashte shtepise. Pergatituni mire para se te paraqiteni e intervista pune apo ditet e provimeve per studentet

Ujori 2012
Karriera - Ju do te punoni shume gjate ketij viti per te manifestuar aftesite dhe vizionin tuaj ne jeten profesionale. Kete vit duhet te mendoni per te kerkuar mundesi me te mira per kareieren tuaj. Planifikoni nje derdhje tjeter paraje per te stabilizuar financat tuaja. 2012 do te kete mundesi te reja si per ju qe jeni te punesuar edhe ata qe jan te papunesuar. Aftesite tuaja te komunikimit do tju ndihmojne per te arritur ne kontakte sociale me te pasurit dhe te famshmit. Mos lejoni bashkepunetoret tju nderhyjne ne gjykimet tuaja per te ardhmen.
Dashuria - Dashuria dhe romanca po cel per ujoret. Nese jeni beqare, pergatituni per lidhje te reja te shpeshta nga fundi i ketij viti. Ka shume mundesi per propozime martesash nese akoma zemra juaj eshte e thyher, pergatituni per nje dashuri te re qe do tju sjell lumturi ne jeten tuaj. Per te pamartuarit parashikohet nje vit i qete. Do te mesoni si te shpehni ndjenjat tuaja dhe te gezoni momentet e bukura ne cift.
Familja - Do te shkoni mire me familjen dhe miqte tuaj. Pergjgjesite familjare do te kene prioritet gjate gjithe vitit dhe koha juaj me e madhe do tu kushtohet atyre.

Peshqit 2012
Karriera - Do te duatrrokiteni per aftesite dhe inteligjencen tuaj nga bashkepunetoret dhe nga eproret. Per te gjithe te papunesuarit apo ata qe jane duke kerkuar pune te tjerea parashikohen mundesi te reja dhe shume shpejt do te gjejne punen qe deshirojne. Ju do te shkelqeni ne zyren tuaj duke vene standarde pune te reja dhe duke perfunduar detyrimet tuaja para afatit te caktuar. Pergatituni per te punuar ne ambiente strike te cilat mund te kthehen ne lodhje mendore shpeshhere. Mos harroni se celesi i suksesit tuaj eshte qe te mbeshtesni dhe te ndihmoni bashkpunetoret tuaj.
Dashuria - Jeta juaj sentimentale do te jete e shkelqyher kete vit. Per te gjithe ata qe jane ne lidhje serioze shtohet mundesia e marteses kete vit. Mund te arrini te ndiheni konfuz ne idhje me partenerin tuaj por cdo gje do te qartesohet dhe ju do te shihni dashurine me sy tjeter.
Familja - Lajme te mire dhe festime si datelindje, lindje, dasma apo aktivitete te organizates ku punoni do tju mbajne gjalle gjate gjithe vitit. Lidhja me familjen parashikohet shume e mire. Mos u mundoni te dukeni para shoqerise tuaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Horoskopi i vitit 2012
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Horoskopi per sot
» Horoskopi i te dashuruarve
» Horoskopi seksual
» Horoskopi i te dashuruarve
» Horoskopi kinez

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~EZOTERIZEM~ :: Astrologji-
Kërce tek: