Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Horoskopi i te dashuruarve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Astrologu

Astrologu


Numri i postimeve : 13
Join date : 06/05/2012

Horoskopi i te dashuruarve Empty
MesazhTitulli: Horoskopi i te dashuruarve   Horoskopi i te dashuruarve EmptyWed May 09, 2012 8:12 am

Horoskopi i te dashuruarve Love-inspirational-daily


DASHI
Ajo: nuk shkeputet asnjehere, e pangopur ne shtrat, ka nevoje per dike qe e ploteson ne te gjitha aspektet, e paanshme dhe te bie shume ne sy, ajo pelqen te luaje rolin udheheqes ne dashuri.

Ai: ai i pelqen te ndjeke dhe te jete I ndjekur. Ai gezon energji te bollshme seksuale, eshte nje maratone e seksit dhe te pelqen per te marre te drejtat.

DEMI

Ajo: si nje kukull, ajo eshte e bukur dhe femerore. Ne shtrat eshte nje grua e eger, e pavetedijshme dhe e papermbajtshme. Asaj i pelqen te kafshoje lehte ne çdo pellembe te dashurin e saj.

Ai: sensual, do te jete e perqafuar dhe perkeldhelur. Ai nuk preferon te marre vendime ne shtrat, por ne qofte se eshte ne rrugen e dujur behet I pandalshem.

BINJAKET

Ajo: Lolita e shenjave zodiakale. Ajo eshte shume seksi, dhe nuk mund t’i rezistojne tundimit per tu reklamuar ne dhomen e gjumit, duke e ditur aftesine e saj erotike. Asaj i pelqejne lojrat dhe pozicioni dominant.

Ai: shume i zhdervjellet dhe terheqes. E marrin seksin si nje loje, ai pelqen te bej shaka dhe shpesh ndryshon. Ai ka cmendet per te kuqen dhe cmendet per tangat dhe takat e larta.

GAFORRJA

Ajo: Hirushja klasike. E ben mashkullin e saj te ndjehet me shpirt te madh dhe mbrojtesi I saj, sepse e sheh si shpetimtarin e saj. E pangopur, I pelqen te luaje role te cuditcme dhe eshte e pangopur.

Ai: romantik dhe I dashur, tek seksi kerkon mbrojtjen. Kur ndihet I mbrojtur dhe I perkedhelur, ai e di me mire se kushdo si te kenaqe partnerin e tij. Eshte I terhequr nga grate agresive.

LUANI
Ajo: luftetare, e ashper dhe energjike. Ne shtrat perpiqet per te dominuar mbi partnerin duke luajtur lojen e maces dhe miun. Luaneshat jane te terhequra nga burra si ato te zjarrte dhe te pangopur.

Ai: mashkulli luan eshte nje artist I vertete; i pelqen te jete i admiruar dhe i respektuar, i vetedijshem per aftesine e tij seksuale. I pasionuar dhe sensual, i pelqen te ngacohet me te tjeret dhe te marre nje pozicion dominues.

VIRGJERESHA

Ajo: trajton nje mashkull si zoteri dhe padron, I cili I meson kenaqesite e seksit. Ajo eshte studente e shkelqyer (e seksit) dhe e afte per te na treguar se si behet. Adhuruese e qirinjve, cizmeve te lekures dhe lojrave, tek mashkulli kerkon nje perfeksionist te putjeve, perkedheljeve dhe masazhit

Ai: eshte nje perfeksionist, pelqen femrat e pastra dhe te mire kuruara, e afte te stimuloje inteligjencen e saj te kombinuar me pervojen seksuale.

PESHORJA

Ajo: aktiviste, i pelqen ekuilibri ne shtrat, qe te gjeje ato pozicione qe i kenaqin te dy, duke preferuar te jape dhe te marre ne menyre te barabarte. Nuk I pelqen e folura vulgare dhe gulcimi me ze te larte.

Ai: romantike, ben cdo gje per te kenaqur deshirat e partnereve te tij. Kjo gje nuk nenkupton aftesi te vecanta, por te femra kerkon gjithmone stil te larte dhe elegant. I pelqen masazhi ne shtrat, duke lene ate per te drejtuar lojen.

AKREPI
Ajo: E padepertueshme, me terheqjen e saj e con mashkullin drejt cmendurise. Seksi per te eshte I shkeputur nga morali dhe i pelqen te kaloje ndjenja intense dhe te forta, duke shperblyer partnerin qe e kenaq. Provon cdo gje dhe provon cdo vend tjeter pervec shtratit. Femer Fatale.

Ai: pervoje intensive, ne kerkim te eksperiencave te forta dhe te medha. Ai i jep trupin dhe shpirtin per te kenaqur dashnoren e tij. I ngacmuar nga fantazite seksuale te egra.

SHIGJETARI

Ajo: i pelqen te eksperimentoje dhe te bej dashuri mbi te gjitha ne kembe. E dashuruar dhe e pasionuar pas pasqyrave, eshte vazhdimisht ne kerkim te njeriut ideal.

Ai: aventuresk, do te zbuloje bashke me te dashuren cdo aspekt qe eshte i fshehur nen carcafe. I lire dhe impulsiv, duke kerkuar te kuptuarit shpirteror qe shkon pertej trupit.

BRICJAPI

Ajo: mendimtare e kujdesshme dhe para se te nise nje marredhenie e mendon me shume se nje here. I pelqen te joshe dhe lojerat seksuale te ndaluara, te tilla si marredheniet mes mesuesit dhe nxenesit.

Ai: ambicioz, deshiron te kontrolloje cdo detaj te seksit, I kushton rendesi te madhe rregullave dhe ai i pelqejne grate e lehta per tu dorezuar. I pelqejne lojrat ku eshte vete protagonist ose dhe vetem te vezhgoje.

UJORI
Ajo: pasionante, spontaniteti e eksiton, endrra e saj eshte qe te “jete e lidhur” pa paralajmerim. Ajo urren rutinen dhe e konsideron seksin ekskluzivisht per kenaqesi fizike. Seksi per te eshte qe te jetoje e lire dhe pa shume komplikime.

Ai: te jetoje ne nje raport per te do te thote te humbe lirine dhe individualitetin. Nje shtrat mund te jete pak “i cuditshem” dhe i pelqen te eksperimentoje.

PESHQIT
Ajo: perdor seksin si mjet per te arritur qellimin e saj. I pelqen seksi i bute dhe i gjalle, I pelqejne flajet e pista.

Ai: eshte dashnori I ndjeshem qe ne dashuri kerkon nje perputhje te plote, te bashkimit nepermjet trupit. Per asnje tjeter me shume se sa per kete shenje vlen shprehja “Dy shpirtra qe behen nje”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Horoskopi i te dashuruarve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Horoskopi i te dashuruarve
» Horoskopi per sot
» Horoskopi kinez
» Horoskopi seksual
» Horoskopi sipas karakterit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~EZOTERIZEM~ :: Astrologji-
Kërce tek: