Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Thenie motivuese

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Thenie motivuese Empty
MesazhTitulli: Thenie motivuese   Thenie motivuese EmptyWed May 09, 2012 12:40 pm

"E ardhmja ju perket atyre qe besojne ne bukurine e endrrave te veta"

"Nje ide e vetme,nje shkendi e pa pritur mendimi mund te kete vlere nje milion dollareshe"

"Vetem ata qe guxojne te deshtojne ne mase te madhe gjithmone mund te arrijne shume"


"Jeta eshte nje jehone ate qe e keni derguar kthehet prapa"

"Kurre mos lini pas dore nje mundesi per permisim"


"Pengesat jane ato gjera te shemtuara qe ju i shihni,kur largoni syte prej qellimit tuaj"


"Te jeni ketu dhe tani"

"Gjeja me e mire qe mund te beni per boten,eshte qe ju te beni per veten"

"E kaluara nuk ju perket juve por e tashmja"

"Ne kete jete nuk ja vlene te brengosemi per asgje,sepse askush nuk ka dale i gjalle nga kjo jete"


"Rrezohu shtate here por ngrihu tete here"

"Mos i degjoni ata qe thone ndaloni se enderruari perballuni me realitetin.

"Per te marre ate qe kurre nuk e keni pasur ju duhet te beni ate qe kurre nuk e keni bere"


"Mesoni gjithqka nga gabimet e te tjereve,sepse jeta eshte shume e shkurter per ti mesuar te gjitha vete"Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Thenie motivuese Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie motivuese   Thenie motivuese EmptyWed May 09, 2012 12:47 pm

"Ka vetem nje menyre per te qene i lumtur.Dhe kjo eshte nderprerja e shqetesimeve qe jane pertej fuqise se vullnetin tone"

"Jeta qeshet me ju kur ju jeni te pa kenaqur...
Jeta buzeqesh me ju kur ju jeni te lumtur...
Jeta ju pershendet kur ju jeni te lumtur..."

"Pesimisti ankohet per te kuqen,optimisti pret qe ajo te ndryshoje,kurse realisti i pershtatet velave te saj"

"Celesi per nje jete me te mire:
Ankohuni me pak,cmoni me shume...
Qani me pak,qeshni me shume...
Flisni me pak,degjoni e shume...
Kerkoni me pak,jepni me shume...
Urreni me pak jepni me shume dashuri...
Qortoni me pak,lavderoni me shume...
Mos keni frike,mbani me shume shprese"

"I vetmi vend ku endrra e juaj behet e pa mundur eshte ne te menduarit tuaj"


Vazhdon


Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Thenie motivuese Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie motivuese   Thenie motivuese EmptyThu May 10, 2012 10:43 am

"Renia nuk eshte disfate,por disfate e vertete eshte kur ti refuzon te ngritesh"

"Ne nuk mund te zgjedhim per rrethanat e tona te jashtme,por ne mund te zgjedhim se si tu pergjigjemi atyre"

"Personi i pa mende kerkon lumturine ne distance,personit te mencur i rritet ajo nen kemben e tij"


"Anija cdo here eshte e sigurte ne bregdet por nuk eshte e ndertuar per te"

"Gjithmone kur ju kaplon dyshimi,pyesni veten,po ta kisha nje arme ne koke,si do ta beja ate?...Kjo nuk eshte e veshtire per tu kuptuar"


"Bejeni jeten tuaj te jashtzakonshme"

"Gjerat me te mira ne jete nuk jane gjerat (sendet)"

"Diamantet nuk jane asgje me shume sesa copeza thengjilli te nderthurura ne vendet e tyre"

"Kur ti je i sukseshem dashamiret e tu e dine se kush je,por kur ti je i pa sukseshem ti e din se kush jane dashamiret e ty ne te vertete"

"Cdo dalje eshte nje hyrje diku"Vazhdon


Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Thenie motivuese Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie motivuese   Thenie motivuese EmptyFri May 25, 2012 2:11 pm

,,Mendo mirë dhe do të gjesh mire,,-Muhamedi.

,,Çdo gjë që e kërkoni me urat,besoni se e morët dhe do ta keni,,-Jezusi,
prandaj beso fuqishëm se jeta e mrekullueshme ashtu siç ta do zemra, të pret ty dhe vërtet ashtu do të të vij e ardhmja’’.

Jeta është e bukur ,mos harro ta jetosh,por jetoje vetëm me nder.

Njeriu nuk dështon
Nëse thellë mendon
Pse ka lindur
Pse jeton
Pse do të ngjallët sërish...

Bindu për këtë të vërtetë, një zgjidhje e mire gjithmonë ekziston; për atë që di ta zbulojë dhe do ta zbulojë secili që kërkon këshillë, këshilla e duhur dhe perfektë do t’i vije. Pra nuk ekzistojnë situate të dëshpëruara.

Ki besim në vetën tënde, shumë,shumë. Mos harro ti brenda vetës ke fuqi nga fuqia e pafund e Zotit, ajo fuqi që ta mban në gjendje pune të pandërprerë dhe pa u lodhur fare, zemrën tënde, veshkat, mushkëritë dhe çdo organ tjetër të trupit tënd, ajo është brenda teje natën dhe ditën, zgjuar dhe në gjumë kurdoherë. Besimi në lumturinë do të t`a sjell Lumturinë.

Nëse të shkon mendja ndonjëherë te vdekja, mos harro se nuk ke kohë të vdesësh. Ta dish vetëm të mjerët bëjnë vetëvrasje, vdesin të vetmuar me litar në fyt apo me gotën e helmit në dorë, të fortët e jetojnë jetën dhe shkojnë pranë Zotit vetëm kur Ai I thërret, duke vdekur si zotërinjtë e zonja plaka në krevatin e tyre të rrethuar nga njerëzit e dashur. Ti duhet të jetosh, të pret jeta,rinia dashuria,ti duhet të bëhesh dikush dhe të jesh e zonja ,për mirëqenien tënde dhe të të tjerëve. Pa i arritur këto nuk guxon që vdekja të të sillet në mendje. AJO Është shumë larg,prandaj sa më shumë punë për suksesin tënd .Vdekjen mendoje vetëm kur të shkon mendja për të bërë keq, kujtoje se do të dalësh para Zotit dhe mos bëj kurrë keq dhe fali të gjithë, edhe ata që të kanë bërë keq,e mos ki gajle se të këqinjët do dënohen nga vetvetja sa ty do të të dhimbsen.

Kurrë,as edhe një herë në jetën tënde mos thuaj “kurrë”. As edhe një herë në jetën tënde mos thuaj “nuk mundem”.Këto dy fjalë shlyeji nga fjalori yt. Për atë që beson Zotin asgjë s’është e pamundur.

Edhe po të duhet dikë ta dënosh fizikisht, në shpirt mos e mbajë,fale me zemër dhe lutu Zotit për të.

Mos harxho asnjë minutë kohë duke menduar për armiq, armiqtë e tu nuk e meritojnë që ti të mendosh për ta

Asnjëherë as edhe për asnjë çast të vetëm nuk guxon të mbetesh nervoz me shumë se pesë minuta. Me nervoz, urrejtje dhe zili vetëm sa e sëmur vetveten.

Edhe kur mendon se të ka mbuluar terri, ti duhet të jesh në kërkim të dritës…….

Ai që lufton për synimet e veta, ndonjëherë rrallë ka mundësi edhe të humbas,por ai që nuk lufton fare, ai veç e ka pranuar humbjen...

Jeta jote duhet të paraqes një betejë fitimtare…

Fati ynë nuk është jashtë nesh por brenda nesh: tek vullneti ynë

Edhe nata më e errët fundin të ndritshëm e ka...

Edhe nëse rrëzohemi 99 herë përsëri duhet përpiqemi të ngrihemi në këmbë...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Sponsored content

Thenie motivuese Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie motivuese   Thenie motivuese Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Thenie motivuese
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Thenie mbi faljen
» Thënie nga ateistët
» Thenie te bukura
» Thenie nga Njerezit e medhenje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Parapsikologji-
Kërce tek: