Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Piramidë gjigande është gjetur tek Trekëndëshi i Bermudeve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Piramidë gjigande është gjetur tek Trekëndëshi i Bermudeve Empty
MesazhTitulli: Re: Piramidë gjigande është gjetur tek Trekëndëshi i Bermudeve   Piramidë gjigande është gjetur tek Trekëndëshi i Bermudeve EmptyMon May 07, 2012 5:32 pm

.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Piramidë gjigande është gjetur tek Trekëndëshi i Bermudeve Empty
MesazhTitulli: Piramidë gjigande është gjetur tek Trekëndëshi i Bermudeve   Piramidë gjigande është gjetur tek Trekëndëshi i Bermudeve EmptySun May 06, 2012 9:11 am

Piramidë gjigande është gjetur tek Trekëndëshi i Bermudeve

Piramidë gjigande është gjetur tek Trekëndëshi i Bermudeve 546460_425361804141913_141388129205950_1769042_183292458_n

Piramidë gjigande është gjetur tek Trekëndëshi i Bermudeve (video)Shkencëtarët amerikanë dhe ata francezë me ndihmën e kërkimeve sonare kanë gjetur një piramidë nënujore të pazakontë në një thellësi prej 2000 metra në Trekëndëshin e Bermudeve.
Bazamenti i piramidës është 300 metra e gjatë, ndërsa 200 metra e gjërë.
Nga baza deri në maje të piramidës ka afër 100 metra. Rezultatet e para treguan se kjo strukturë ka një sipërfaqe të përkryer të rafshtë, kështu që supozohet se ajo është e bërë prej qelqi ose ndonjë materiali të ngjajshëm me kristalin.
Hulumtimet kanë treguar se piramida është tre herë më e madhe se piramidat e lashta në Egjipt, ndërsa në maje ka dy vrima të mëdha nëpërmjet të cilave hyn uji me një shpejtësi të madhe, për këtë arsye, shkencëtarët supozojnë se janë krijuar valë të mëdha në sipërfaqe të oqeanit. Ky zbulim i ri i ka habitur shkencëtarët e tjerë në mbarë botën të cilët tani po përpiqen për ta qartësuar se nëse piramida është shkaku i zhdukjeve misterioze të anijeve në këtë pjesë të botës.
Disa shkencëtarë perëndimorë supozojnë se piramida e cila ndodhet në fund të detit, ka gjasa që fillimisht të jetë ndërtuar në tokë, por ndonjë tërmet shkatërues e ka ndryshuar strukturën e tokës dhe ajo është zhytur në thellësi të oqeanit.
Sipas Calvin Jones nda departamenti për resurse historike i shtetit në Florida, ky zbulim arkeologjik gjigand me siguri është ndërtuar në mes vitit 10,000 p.e.s. dhe vitit 6000 p.e.s. kur kjo pjesë e kores së tokës nuk ka qenë e mbuluar me ujë. Me supozimin e tij bien dakord edhe shumica e arkeologëve të Floridës.


Këto struktura të çuditshme nënujore piramidale në një thellësi prej dy mijë metra u identifikuan me ndihmën e një hidrolokator sipas oceanographer Dr Verlag Meyer. Studimet e strukturat e tjera si Yonaguni në ditë Japoni moderne kanë lejuar shkencëtarët për të përcaktuar se dy piramida gjigande, të bëra me sa duket e diçka si një gotë të trashë, janë me të vërtetë mbresëlënëse - secili prej tyre është më e madhe se e piramidës së Keopsit në Egjipt.

Kohët e fundit shkencëtarët amerikane dhe franceze, si dhe vende të tjera që janë të kryejnë vëzhgime në fushat e detit e Bermuda Triangle, pohojnë se kanë gjetur një piramidë më këmbë mbi shtratin e detit që asnjëherë nuk është zbuluar. Gjatësia e bazës së këtij piramidës arritur 300 metra, 200 metra lartësi, dhe largësi nga baza e në majë të piramidës është rreth 100 metra mbi shtratin e detit. Rezultatet paraprake tregojnë këtë strukturë të bërë prej qelqi ose një gotë-si (kristal?) Materiale, pasi ajo është tërësisht e qetë dhe pjesërisht i tejdukshëm.


Kur flasim për madhësinë, kjo piramidë sapo ri-zbuluar është më i madh në shkallë se piramidat e Egjiptit të lashtë. Në krye të piramidës ka dy vrima shumë të mëdha, ujë deti në lëvizje me shpejtësi të lartë përmes vrimë e dytë, dhe prandaj edhe valët e furishme rrokulliset duke formuar një vorbull gjigand që i bën ujërat rreth kësaj të shkaktojë një valë masive valët dhe mjegull mbi det sipërfaqe. Ky zbulim i ri i bën shkencëtarët të pyes veten nëse kjo është të paturit e një të ndikojë në kalimin anije dhe aeroplanë dhe mund të jetë arsyeja për të gjithë misteri i rrethon zonën.

Ka studiues disa perëndimorë që argumentojnë se piramida në shtratin e detit mund të janë bërë fillimisht në kontinent, pasi që një tërmet shkatërrues goditi dhe ndryshuar peizazhin plotësisht. Shkencëtarë të tjerë argumentojnë se disa qindra vjet më parë ujërat e zonës Triangle Bermuda mund të ketë si një nga aktivitetet guri themeltar i popullit të Atlantis, dhe Piramidat në katin e detit mund të jetë një depo për furnizim për ta. Ndoshta kjo është e lidhur me garën nënujore të humanoids zbuluara në Uashington Shtetit në vitin 2004 - I ashtuquajturi "majmun" qenieve ujore? (Shih artikullin e fundit të titulluar "Animal Planet: Navy Cover-Up Of Qenie Inteligjente e gjetura në Oqeanin")

Një studim më i detajuar me kalimin e kohës do të japë rezultate që janë të vështirë të imagjinohet. Shkencëtarët kanë përpunuar të gjitha të dhënat dhe arriti në përfundimin se sipërfaqja është krejtësisht i qetë për atë që të duket si qelqi ose akull. Madhësia e piramidave janë gati tre herë madhësia e piramidat e Keopsit. Ky lajm ishte sensacional, dhe u diskutua në një konferencë në Florida dhe ka raportuar edhe për gazetat lokale Florida .. Gazetarët e pranishëm në të, të ketë një shumë i fotove dhe të dhënave me rezolucion të lartë të kompjuterizuara, të cilat tregojnë tre-dimensionale piramidat krejtësisht qetë, pa u mbuluar me një sipërfaqe të lirë nga copëra ose algash ose çarje.

Ekziston edhe një dyshimi se trekëndësh Bermuda dhe zona ku kjo piramidë ishte vendosur gjoja mund të jetë një lloj "baza të shenjta" që është duke u mbrojtur nga Atlanteans sajuar - se çdo gjë që kalon mbi vendndodhjen e konsiderohet si një flijim i ... Të tjerët supozoj se piramida mund të tërheqë dhe të mbledhë rrezet kozmike, nga "fushën e energjisë" të quajtur kështu "apo vakum kuantike" dhe se kjo mund të ketë qenë përdorur si një termocentrali Atlantean (apo kushdo që ishte rreth në atë kohë). Me misterin ende përreth piramidat egjiptiane dhe faktin se strukturat piramidale duket se mund të gjenden në pothuajse të gjitha kulturave të lashta - e vet do të jetë e vështirë për të të treguar për origjinën caktuar së kësaj strukture, ose nëse ajo vërtet ekziston (ne nuk kemi qenë atje poshtë ende kështu ...), por sigurohuni që të kontrolloni sërish më shpesh si ne ne sa duket Veshmbathje & BeforeItsNews.com të përpiqet për të ju sjellë këtë lloj të lajmeve PARA kjo e bën atë në pjesën tjetër të botës. Kjo është arsyeja pse ne jemi këtu. Ky është misioni ynë.


Vërtetë ose False?

"Ajo doesn` t tingull shumë e vërtetë për mua, "tha Calvin Jones i Divizionit të shtetit Florida e Burimeve historike. "Unë jam gjithmonë me mendje të hapur, sepse ne` ri gjithmonë të mësuar gjëra të reja, por ideja e një strukture piramidale, e lëre më një të bërë prej qelqi, me më shumë se 10 këmbët e ujit -.. Shanset janë rreth një në një milion "

Jones tha se nëse kjo është një e vërtetë arkeologjik të gjetur, piramida do të duhet të janë ndërtuar në mes 10,000 BC dhe 6,000 BC, kur shelfin kontinental nuk është mbuluar nga uji, tha Chisholm.

Arkeologët Florida pajtohen me të në hapësirë ​​kohe, por nuk pajtohen me shumë të tjera e 'pohimeve të tij të grupit s.

Florida State University antropolog Glen Doran Profesori tha hershme Pranë piramidat e Lindjes janë datuar rreth 4000 pes dhe të gjitha piramidat e reja Botërore po datë pas 1 pas Krishtit Pra, çdo strukturë të tillë në brigjet e Floridës do të jetë të paktën 2.000 vjet më i vjetër se të gjitha piramidat e tjera të njohura.

Piramidat e tjera Underwater janë gjetur

Në vitin 1977, një zbulim misterioz është bërë në katin e Atlantikut në lidhje me një teknologji të panjohur. Një 650-këmbë piramida u ndezur deri misterioze, me ujë të gazuar të bardhë që rrethon atë që u kthye thellë gjelbër, një kontrast tronditës në ujërat e errëta të zeza në atë thellësi.Zbulimi u fotografuar nga ekspeditë ARL Marshall off sharrnajë kripë.

Një tjetër piramidë të madhe, në 10.000 këmbët e ujit të Atlantikut, është raportuar të ketë gjetur me një kristal pulsating në krye të saj, me ekspeditën Tony Benik së.Grupi gjithashtu gjeti një tabletë errët kristal atje, dhe ka raportuar se kur një dritë, u beamed nëpërmjet saj, mbishkrimet misterioze u bë i dukshëm.

Piramidat më nënujore janë gjetur jashtë Amerikën Qendrore, Jukatan, dhe Luiziana, ku kupola u gjetën në Ngushticën e Floridës. Një grek mermer stil ndërtimi u gjet në mes të Floridës dhe Kuba. Dhe çfarë lidhje me kolonën që rrezatuar energji Dr Zink gjetur në Bahamas dhe Zink gjithashtu solli objekte të tjera nga zhytet tij mbi Atlantis, dhe ai u intervistua nga Mind Ndërkombëtare Forsberg agjent Steve.

Piramidat e tjera kanë qenë të hulumtohen nga një Brown Ray Dr në katin e detit jashtë Bahamas në vitin 1970. Brown u shoqërua me 4 zhytësit të cilët gjithashtu gjetën rrugëve, kupola, ndërtesa drejtkëndëshe, instrumentet paidentifikuara metalike, si dhe një statujë që posedon "misterioze" kristal përmban piramidat miniaturë. Pajisjet metalike dhe Kristal janë marrë në Florida për analiza në një universitet atje. Ajo që u zbulua ishte se kristali përforcohet energji se kaluar nëpërmjet saj. Ndoshta kjo është arsyeja për të piramidës qelqi-si!

Sferën Dr Ray Brown Crystal

Në vitin 1970, Dr Ray Brown, një mjek naturopathic nga Mesa, Arizona, shkoi scuba diving me disa miq në afërsi të Barit në ishujt Bahamas, në afërsi të një zonë popullore të njohur si Gjuha e Oqeanit (Kjo ishte përshkruar në emision televiziv "në kërkim të - Atlantis", bëri fillimisht në vitin 1979.

Piramidë gjigande është gjetur tek Trekëndëshi i Bermudeve 5183768_orig
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Piramidë gjigande është gjetur tek Trekëndëshi i Bermudeve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Entitete-
Kërce tek: