Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Vdekja nuk është fundi”, thonë shkencëtarët sipas Ajnshtajnit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Vdekja nuk është fundi”, thonë shkencëtarët sipas Ajnshtajnit  Empty
MesazhTitulli: Vdekja nuk është fundi”, thonë shkencëtarët sipas Ajnshtajnit    Vdekja nuk është fundi”, thonë shkencëtarët sipas Ajnshtajnit  EmptyFri May 04, 2012 7:16 pm

Vdekja nuk është fundi”, thonë shkencëtarët sipas Ajnshtajnit

Vdekja nuk është fundi”, thonë shkencëtarët sipas Ajnshtajnit  Vdekja

Qasja më e fundit në frikën më të madhe të njeriut, quhet Biokendrizëm (Viokentrismos) dhe del sa nga fizika kuantike dhe teoria e universeve paralele, po aq edhe nga vetë Ajnshtajni.

Sipas njërës prej aksiomave bazë të shkencës, asnjë formë energjie nuk humbet. Nuk krijohet dhe nuk shkatërrohet, thjesht ekziston. Duke filluar nga kjo dhe me bazë se truri, është një burim i pashtershëm energjie, shkencëtarët ftohen t’i përgjigjen pyetjes dhe dilemës, në atë që çfarë ndodh me këtë sasi energjie, kur truri ndalon së funksionuari për shkak të vdekjes.

Është e mundur që të transferohet një univers paralel?


Për studiuesit, teoria e universeve paralele, është një realitet shumë më objektiv se sa atë që ne e konsiderojmë si realitetin e koncepteve të tilla si vendi she koha, themelore në qasjen tonë ndaj realitetit, nuk ekziston ashtu siç ne e konceptojmë.
Çfarëdo që të përpunojë truri, apo të përdor si informacion, është thjeshtë një vegël konceptimi i një konkretizimi hapësirë-kohë dhe i realitetit. Diçka që vërtetohet nga paaftësia e trurit të konceptojë ekzistencën e pafundësisë së universit/kozmosit, përderisa konkretizimi i tij, i bënë të konceptueshëm vetëm përfundimet e destinuara.

Në një univers pa hapësirë dhe kohë (sipas konceptimit që ne i kemi dhënë) ashtu siç në thelb është vërtetuar se është gjithësia, koncepti i vdekjes dhe fundi, thjesht nuk ekzistojnë thonë specialistët. Ekziston vetëm përvoja e vdekjes, ashtu siç e përjetojmë, me procedurën e posaçme “biologjike” të trurit tonë, por sesa kjo përvojë i përgjigjet një realiteti objektiv
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Vdekja nuk është fundi”, thonë shkencëtarët sipas Ajnshtajnit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fundi i Botes sipas kalendarit Maya nuk figuron askund
» Maiat nuk e dinin kur është fundi i botës
» Vdekja
» Jeta dhe Vdekja..C'ndodh me shpirtin pas vdekjes..?
» Fundi i botës do jetë më 30 qershor

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Enigma-
Kërce tek: