Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Te rralla nga bota

Shko poshtë 
5 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Jeta
AdminNumri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyMon May 14, 2012 12:23 am

Milly, qeni më i vogël në botë

Te rralla nga bota - Faqe 2 544862_424621190896088_236304299727779_1446628_1347529459_n

Është qenushi më i vogël në botë dhe quhet Milly.

Siç raporton noa.al, Milly është qen i racës chihuahua dhe jeton në Porto Riko në shtëpinë e të zonës së tij Vanessa Semler, i cili nga përmasat është sa një miush ose më i vogël.

Qenushi Milly është ka përmasa aq të vogla sa që e zonja e tij thotë se tregon kujdes në çdo moment se mos e shtyp nëpër shtëpi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
AdminNumri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyTue May 15, 2012 3:31 pm

Peshkaqeni vegjetarian në Birmingam

Te rralla nga bota - Faqe 2 524366_425644530793754_236304299727779_1449974_2049186676_n

Pikërisht si peshkaqeni Lenny, në filmin 3D “Shark’s Tale”, që heq dorë nga mishi për t’u bërë një peshk “civil”, në Birmingam të Anglisë jeton një peshkaqen tërësisht vegjetarian që quhet Florence.

Florence injoron tërësisht peshqit dhe copat e mishit që hidhen në akuariumin e tij në National Sea Life Center, për t’u vërsulur drejt lakrave dhe kastravecëve.

Historia është publikuar në tabloidin “The Sun”, që tregon se peshkaqeni ka nisur të sillet si vegjetarian kur në vaskën e tij ishte hedhur gabimisht sallatë jeshile, e destinuar për një breshkë.

Personeli i qendrës, i shqetësuar për shëndetin e Florence, ka filluar të fshehë mishin e grirë mes jeshillëqeve për të ringjallur shpirtin mishngrënës të kafshës, por nuk ka pasur sukses. Florence vazhdon të orientojë preferencat e saj drejt gjithçka që është vegjetale.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
AdminNumri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptySat May 19, 2012 4:17 am

Magjia e zezë, arrestohet një person me dy trupa fëmijësh të lyer me ar..
Te rralla nga bota - Faqe 2 562401_427872680570939_236304299727779_1456716_1209376363_n

Një burrë është arrestuar në aeroportin e Tajlandës me një ngarkesë të çuditshme. Në valixhet e tij ndodheshin të paketura dy skelete fëmijësh të veshura me ar. Chou Hok Kuen, 28 vjeç me nënshtetësi angleze ishte duke u kthyer nga Tajlanda. Skeletet e fëmijëve mendohet se përdoren në Tajlandë për magji të zezë.

Fëmijët kanë qenë të moshës dy muajsh dhe gjashtë. Policia tha se nuk e ka të qartë orgjinën se nga mund të kenë ardhur trupat. Trupat përdoren për një ritual të magjisë së zezë. Zakonisht merren fëmijët e vdekur, ku hiqen me operacion nga barku i nënës dhe më pas kryehet rituali i magjisë së zezë. Pasi i heqin nga barku i nënës nuk i varrosin, por i basamosin dhe lyejnë me një shtresë floriri. Policia po heton për ngjarjen dhe do të zbulojë vendet ku kryehen këto ceremoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
AdminNumri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptySat May 19, 2012 4:25 am

Qenushë të pazakontë, identik si arushët panda..


Te rralla nga bota - Faqe 2 545978_427891620569045_236304299727779_1456777_1361416215_n
Mund të duken të çuditshëm por janë të vërtetë, janë qen të veçantë por janë të ngjashëm me panda.

Agjencia e lajmeve noa.al, publikon bashkëngjitur fotografitë e disa qenve të cilët duken identikë si arushët panda dhe nëse nuk i shikon me vëmendje, ndoshta nuk e kupton se bëhet fjalë për qen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyMon May 21, 2012 2:44 pm

Koreja e Veriut ekzekuton tre persona për kanibalizëm..

Te rralla nga bota - Faqe 2 309992_429351320423075_236304299727779_1462225_225458881_n
Koreja e Veriut ka ekzekutuar tre persona të akuzuar për kanibalizëm, ndërkohë që vendi vazhdon të përballet me një krizë të thellë urie. Lajmin e bën të ditur një think- tank me qendër në Korenë e Jugut, që trajton dezertorët e larguar nga vendi komunist.

Njëri prej të ekzekutuarve u akuzua se kishte vrarë dhe kishte ngrënë pjesë nga një koleg pune dhe më pas kishte tentuar ta shiste mishin e mbetur në treg, duke thënë se ishte mish deleje.

Po ashtu, mungesa e ushqimit i ka detyruar njerëzit të vrasin dhe të hanë një vajzë tre vjet më parë.

Ndërkohë një zyrtar i arratisur nga vendi thotë se ka me dhjetëra raste të kanibalizmit në vend.

Akuzat për kanibalizëm u shtuan ndjeshëm në fund të viteve ’90 kur më shumë se 2 milion njerëz vdiqën për shkak të zisë së bukës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyThu May 24, 2012 1:19 pm

I preva kokën pasi Zoti më tha se është jashtëtokësor

Te rralla nga bota - Faqe 2 181346_430965150261692_236304299727779_1467662_1711222754_n


Për herë të parë, pas vrasjes së 22-vjeçarit TimMcLean, autori i vrasjes me origjinë Kineze, Vinice Weiguang Li, theu heshtjen e tij dhe foli për ngjarjen e rëndë, në rangë të një takimi me psikologun e tij, i cili e ka marrë atë nën kujdes.
“Kujtoja se më fliste Zoti. Dëgjoja zërin e tij. Besoja se po vrisja një jashtëtokësor”, tha ai.
Vrasja e 22-vjeçarit, u krye në një autobus, para syve të pasagjerëve. Por, i nxjerrë më parë me diagnozë skizofrenie, Li “fitoi” pafajësinë nga trupi gjykues dhe tashmë ndodhet në një klinik psikiatrike.

Siç edhe pohoi në një seancë me psikologun, ai gjithmonë me vete mbante një thikë, kjo për të kujdesur vetveten si dhe të tjetrë rreth tij nga jashtëtokësorët.
“Zëri në kokën time, më thoshte se jam diçka e ngjashme pse jo një Krisht i dytë, kështu duhej që unë të shpëtoja botën nga sulmi i jashtëtokësorëve të cilët erdhën në tokë me disqe fluturues. Ka shumë frikë… Mbaj mend tek i prisja kokën. Sinqerisht, besoja se ishte jashtëtokësorë. Por nuk e besojlë tashmë”, i pohoji ai psikologut.

Sot, katër vjet më pas, ai deklaron se është penduar për krimin që ka bërë. Madje, kur ai u pyet se çfarë do ti thoshte nënës dhe familjes së viktimës, nëse ai i takonte ata: “Do të bëja gjithçka për familjen e tij, nëse do mund t’i takoja. Por e di, sado që të kërkoja faljen prej tyre, është shumë e vështirë që ata të pranojnë faljen time”.

Li, pas sulmit u mbyll brenda në autobus, si rezultat i kësaj, policisë ju desh më shumë tre orë kohë që ta arrestonin atë.
Madje, kur ai u paraqit në gjyq, para trupit gjykues, lutej: “Ju lutem, më vrisni”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyFri May 25, 2012 2:26 pm

Belgjike, e mbyt ne gjume, e pret ne copa dhe e fut ne frigorifer. Nena vret vajzen 4 vjec!

Te rralla nga bota - Faqe 2 551186_431498456875028_236304299727779_1468991_1924542327_n

Vajza 4-vjecare, e cila eshte denoncuar si e humbur qe te henen e shkuar ne jug te Belgjikes, ka vdekur. E ka pranuar e ema, nje grua me orgjine nga Republika Domenikane, qe jetonte e vetme me te voglen dhe qe ishte e divorcuar nga i shoqi. Ajo e ka mbytur ne gjume dhe me pas e ka prere ne copa perpara se ta fuste ne katin ngrires te frigoriferit.

Tregimet kontradiktore te nenes, qe e kishte denoncuar si te humbur bijen e saj, duke dhene versione te ndryshme per pisten e hetimit, kishte bere qe hetuesit te dyshonin menjehere, te cilet me pas kishin nisur te vezhgonin gruan. Per te gjetur vogelushen ishin mobilizuar dhjetera persona qe kishin mbushur te gjithe zonen me fotografine e vajzes se vogel.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyFri May 25, 2012 2:29 pm

Jetojnë në një shtëpi me 2 buaj..

Te rralla nga bota - Faqe 2 487350_431506586874215_797137722_n

Një çift ka marrë pseudonimin “pëshpëritësit e buajve”, pasi mbajnë brenda shtëpisë së tyre dy prej këtyre kafshëve të mëdha. RC Bridges dhe gruaja e tij Sherron jetojnë në shtëpinë e tyre në Teksas me buaj ende ‘të vegjël’, të cilët kur të arrijnë pjekurinë do të jenë 3.4 metra të lartë dhe do të peshojnë rreth 1100 kg. Çifti jeton i qetë në dhomën e ndenjes me kafshët e mëdha dhe në një tjetër foto, duket bualli duke hipur në makinën e tyre. Bualli Uildthing, i cili është shtatë vjeç, ishte “dëshmitari” i pronarit të tij kur ky i fundit u martua, në vitin 2006. RC, 63 vjeç, tha se “ai mbante unazat në brirët e tij dhe na i hodhi një nga një secilit prej nesh në kohë, kur po bënim betimet”. Ai dhe gruaja e tij fotografe, 39 vjeç, thanë se i duan buajt, madje ata shkojnë shumë mirë edhe me kafshën tjetër “shtëpiake” të tyre, një ujk.e
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyFri May 25, 2012 2:35 pm

I publikoi foto “Seksi” te se bijes, nena masakron… dhëndrin

Te rralla nga bota - Faqe 2 551583_431571056867768_2145002350_n

47-vjeçarka Gedu Bibi ka goditur per vdekje me kemben e karriges te dashurin e vajzes se saj

Një nënë në Londër është shpallur fajtore për vrasjen në vitin 2006 të të dashurit të së bijës 21-vjeçare. Shkak ishte bërë publikimi i disa fotove topless të vajzës së 47-vjeçares Gedu Bibi, nga telefoni i djalit të identifikuar si Sumon Miah.

Kaq pati mjaftuar që gruaja të mos aprovonte lidhjen e tij më të bijën, madje duke shkuar edhe më tej, aq sa e ka masakruar, duke e goditur në kokë me këmbën e një karrigeje. Si pasojë e kësaj, djali vdiq nëntë ditë më vonë.

Vetë Gedu deklaroi para policisë se ai kishte ardhur për ta sulmuar me një thikë, prandaj e goditi për vetëmbrojtje. Mirëpo më pas ishte një pjesëtar i familjes së djalit të vdekur, ai që sqaroi gjithçka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyFri May 25, 2012 2:38 pm

Libri që Irani pretendon se do shkatërrojë Krishterimin

Te rralla nga bota - Faqe 2 542046_431870173504523_1393865283_n

Ky libër me tekste fetare, që mendohet se i përket shekullit të pestë, i zbuluar vetëm 12 vite me parë, sipas Iranit do të sjellë shkatërrimin e Krishterimit.

Libri thuhet se deklaron se Krishti nuk u kryqëzua kurrë dhe se ai vetë predikoi ardhjen e profetit Muhamed. Të paktën kështu shkruajnë mediat e Iranit.

I shkruar në siriak, një dialekt i gjuhës aramaike, ungjilli madje predikon ardhjen e mesias së fundit islamik, shtojnë raportet.

Autoritetet turke besojnë se mund të jetë një version autentik i ungjillit të dishepullit të Krishtit, Barnaba. Media në Iran thotë se përmbajtja e librit do të sjellë rrëzimin e Krishterimit.

Të tjerët thonë se pretendimet e Iranit janë qesharake dhe një propagandë anti- kristiane.

Autoritetet turke e kanë kapur këtë tekst në vitin 2000, ndërsa arrestuan një grup trafikantësh të gjërave antike.

Por kulmi arriti në shkurt të këtij viti, kur u raportua se Vatikani ka bërë një kërkese zyrtare të shohë librin. Nuk dihet nëse kjo kërkesë është pranuar.

Origjina e librit nuk dihet, por mediat turke raportojnë se libri është mbajtur në Pallatin e Drejtësisë në Ankara dhe së fundmi është transportuar me roje të armatosura drejt Muzeut Etnografik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyFri May 25, 2012 5:53 pm

E rrallë! Hyri në spital me gurë në veshka dhe doli… femër! (foto)

Te rralla nga bota - Faqe 2 343
Një mashkull, u shtrua në spital për të hequr një gur nga veshkat dhe mësoi nga infermierja që i bëri grafinë, se është… femër!!!

Steve Crecelius nga Kolorado, kishte lindur me karakteristika edhe femërore, edhe mashkullore, pra, lindi hermafrodit.

“Më kujtohet që shpesh vishja fshehurazi rrobat e nënës sime, si dhe bëja makijazh, pa më parë njeri. Nuk e kuptoja dot atëherë se si ishte e mundur të më pëlqenin këto gjëra femërore”, tha Crecelius. Dhe 40 vjet më vonë, shpjegimin ia jep infermierja, duke i zbuluar se ishte hermafrodit.

Kështu, guri në veshka u bë shkak që Steve të ndryshonte jo vetëm mënyrën e jetesës, por edhe gjininë, raporton albobserver.com. Tashmë Steve nuk ekziston më si mashkull, por Stevie si femër dhe këtë e mbështet edhe bashkëshortja e tij dhe gjashtë fëmijët e tyre.

Steve kishte organe mashkullore, por radiografia tregonte se kishte edhe organe të brendshme femërore. Kur u kthye në shtëpi nga spitali, bashkëshortja e tij, Debbie e bindi që të fliste për situatën e tij, pasi ai kishte frikë, se kështu mund të humbiste familjen që kishte krijuar. Por përkundrazi, ajo i qëndroi shumë pranë, madje bashkë shkuan për të blerë recipetat e para të Stevie!

Debbie e pranon se nuk e kishte aspak të lehtë dhe kishte frikë se do ta humbiste përgjithmonë bashkëshortin e saj, por nga ana tjetër, vendosi ta mbështesë, duke thënë “do të jesh njeriu që je në të vërtetë. Stevie është brenda saj i njëjti njeri që ishte edhe Steve”!

Çifti që numëron 25 vjet së bashku, vazhdon të ndajë të njëjtën dhomë gjumi dhe të njëjtin krevat. “Është pranë zemrës dhe shpirtit tim, si dhe unë pranë saj. Besoj se ky është thelbi i dashurisë së vërtetë”, citon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptySat May 26, 2012 12:22 pm

Gjurmë këmbe 120 milionë vjeçare…

Te rralla nga bota - Faqe 2 527706_432176460140561_236304299727779_1470943_726483325_n

Dukurit e veçanta, të ndodhura në të shkuarën, të cilat për pjesën më të madhe të njerëzve modernë përbëjnë një Tabu, apo pse jo dhe një mashtrim -gjithmonë sipas tyre, tashmë me kalimin e kohës po zënë një vend të madh në ditarin e shkencës dhe të fakteve që paraqiten.
Dukuri të tilla si skelet gjigandë, shumë civilizime të shquara me fenomene enigmatike por të zhdukura -që albobserver.com gjithmonë është kujdesur t’i pasqyrojë me mënyrën më të mirë të mundshme- të cilët deri para pak vitesh refuzoheshin dhe përgënjeshtrohej origjinaliteti i tyre, deri në momentin kur u desh ndërhyrja dhe faktimi i dukurisë nga paleontologët dhe arkeologët që të bindej një pjesë madhe e njerëzve.

Në Indi ekziston dhe aty si dhe në shumë vende të tjera të botës, gjurma e një këmbe gjigande. Gjurma ndodhet në tempullin Lepakshi. Kjo gjurmë është shumë e famshme dhe për nga na afetare në Indi, pasi aty është vendi ku zogu Jatayu u rrëzua në përpjekje e sipër për të shmangur pengëmarrjen e Shita nga Ravana.

Nga hinduistë të tjerë, referohet si gjurma e Hanuman, që në të dy rastet bëhet fjalë për dy perëndi të Hinduistëve, të cilët kanë marrë një rol kryesor në eposin Ravana. Kështu, ndoshta për herë të parë kemi të bëjmë me një fakt të pathyeshëm të asaj epoke…

Kjo gjurmë, nuk mbanë ujë në thellësinë e saj, edhe pse gjendet mbi një shkëmb granit, kjo duket qartë dhe nga fotografitë e paraqitura, ku brenda një shkëmbi granit, kemi gjurmën e një putre gjigande.
Lepakshi, ndodhet në zonat e veçuara dhe të shkreta të Indisë, pranë kufijve midis Andra Prades dhe Karnataka.
Është një nga njëqind dhe hynë në tetëshen më të shquar të tempujve Skandapurana, ku adhurohet Shiva.

Sot, Lepakshi, është një fshat shumë i vogël dhe ndodhet 122 kilometra larg Bangkalor. Fshati nuk ka asgjë tjetër për të ekspozuar e treguar veç tempullit dhe gjurmës gjigande. Në vendndodhjen e gjurmës, gjendet dhe një skulpturë e mistershme, e cila gjykohet të jetë krijuar rreth 2.300 vjetë më parë dhe i ngjan një numëratori të rrumbullakët të një telefoni fiks.
Por, gjurma e këmbës çmohet nga arkeologët dhe paleontologët 120 milion vjeçare!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptySat May 26, 2012 12:28 pm

Diamanti blu qe sjell fatkeqesi tek cilido qe behet pronare tij..

Te rralla nga bota - Faqe 2 481043_432124396812434_236304299727779_1470866_70272250_n

Diamanti Hope (Hope Diamond),eshte ndoshta me i famshmi edhe pse pesha e tij e vogel arrin deri ne 45.52 carats,shkaku i fames se tij eshte fatkeqesite qe ai ju sillte pronarve te tij…!


Ky diamant ka ngjyre blu ne vjollce dhe ka ndryshuar dhjetra duar sepse shumica e pronarve ose vdisnin ose falementonin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptySat May 26, 2012 4:27 pm

Cifti i pinguinëve gay bëhen prindër...

Te rralla nga bota - Faqe 2 Penguins_1120746c

Homoseksualë dhe martesë, homoseksualë dhe prindër; prej kohësh janë terma kundërshtues me njëri-tjetrin, e kjo vlen edhe për botën e kafshëve.

Këtë herë, ata që kanë hapur diskutimin mbi këtë cështje janë dy pinguinë gay në një nga kopështet zoologjike të Madridit.

Inca dhe Rayas “dalin” prej gjashtë muajsh së bashku dhe për të forcuar lidhjen e tyre kanë menduar kujdestarët e kopështit zoologjik. Ata kanë futur në “banesën” e çiftit të gay-ve një vezë pinguini, që të kishin mundësi të krijonin “një familje”.

Fillimisht dy zogjtë “e dashuruar” qendronin larg vezës dhe nuk dinin c’të bënin me të. Por më pas, Inca (që mesa duket kryen rolin e femrës në lidhje) kuptoi gjithcka dhe nisi të përkujdesej për vezën duke e mbuluar atë në pjesën më të madhe të kohës, ndërsa Rayas, në rolin e prindit mashkull “ruante grabitqarët”. Përkujdesja prindërore e tyre do të vazhdojë deri në ditën e 35-të, koha e mjaftueshme për konceptimin dhe daljen e pinguinit-fëmijë nga veza.

“Ata duhen e përkushtohen ndaj njëri-tjetrit që prej gjashtë muajsh si të ishin mashkull e femër” tregon kujdestari i tyre për mediat spanjolle.

Nuk është hera e parë që pinguinët gay përbëjnë lajm. Në fakt ciftet e meshkujve janë një realitet jo i rrallë mes tyre, fenomen që biologët e shpjegojnë me faktin se tek meshkujt e këtyre zogjve, instiktet e amësisë janë tejet të zhvilluara, një tjetër karakteristikë e tyre, që i bashkangjitet asaj të besnikërisë në lidhje, që në 90 përqind të rasteve zgjat deri “në vdekje”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptySun May 27, 2012 4:32 pm

Zgjedh macet në vend të burrit

Te rralla nga bota - Faqe 2 522243_433045590053648_236304299727779_1473201_1237414176_n

Një izraelit është ndarë nga gruaja, pasi ajo nuk dëshironte të largojë nga shtëpia 550 macet e saja.

Gjykata në qytetin Beersheb në jug të Izraelit, kishte kërkuar nga çifti që të përpiqeshin më shumë për martesën e tyre, mirëpo gruaja në asnjë mënyrë nuk hiqte dorë nga macet e saj, të cilat me gjasë i do më shumë se burrin.

Burri është ankuar në gjykatë se ka aq shumë mace, saqë ai nuk mund të flejë në krevatin e tij.

Po ashtu, ai nuk ka mundur ta përdorë as banjën nga macet, ndërsa për shkak të tyre ka qenë e pamundur që të përgatitej ushqimi në kuzhinë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptySun May 27, 2012 4:58 pm

Shkruan "Zoti nuk ekziston!", rrezikon burgun

Te rralla nga bota - Faqe 2 Indonezi

Një nëpunës i shtetit është arrestuar në Indonezi pasi shkroi në faqen e tij në "Facebook" shprehjen "Zoti nuk ekziston!". Tani ai rrezikon të dënohet me pesë vite heqje lirie në bazë të ligjit për blasfeminë.

Aleksandër Aan, 31 vjeç, është akuzuar për përdorim të rrjetit social me qëllim shpërndarjen e ideve që dhunojnë ligjet e shtetit dhe për deklarimin e tij të rremë si mysliman në vendin ku punon. Komenti i tij është bërë shkak për ngritjen e hetimeve në Sumatrën perëndimore, ndërsa ai vetë është linçuar nga njerëzit teksa shkonte në punë, raporton agjencia e lajmeve NOA.

Indonezia është një vend me 240 milionë banorë, ku lejohet prania e feve, por ateizmi është i paligjshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyMon May 28, 2012 2:03 pm

Del në shitje kripa që prodhohet nga lotët e njerëzve..

Te rralla nga bota - Faqe 2 535785_433669289991278_91704523_n

Një kompani në Britaninë e Madhe ka nxjerrë në treg disa lloje kripërash, që njihen edhe si kripërat e lotëve. Kompania thotë se kripa vjen nga lotët e njerëzve. Madje ju mund të zgjidhni çfarë lloj kripe doni, e doni me lot gëzimi, me lot zemërimi, lot keqardhje, lot qepe ose edhe lot nga teshtima.

Duket e tmerrshme, por po ta mendosh se një kuti e vogël kushton 30 sterlina, atëherë të dalin lotët vetë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyTue May 29, 2012 5:01 am

Gabim Kërcejnë bashkë në një martesë, dënohen me vdekje

Te rralla nga bota - Faqe 2 69265_434002739957933_236304299727779_1476814_1235588804_n

Katër gra dhe dy burra u dënuan me vdekje në Pakistan nën akuzën se kanë “njollosur nderin” e familjeve përkatëse, pasi kishin kërcyer bashkë në një ceremoni martesore në Hazara, ku rregullat e fiseve i ndajnë meshkujt nga femrat në këto rite.
Gratë dhe burrat që të gjithë të martuar u thirrën nga të afërmit e tyre dhe u mbyllën në një dhomë.

“Sipas zakonit ata u dënuan me vdekje dhe mund të vriten në çdo moment”, u shpreh Muhammad Afzal, vëllai i madh i dy burrave të dënuar me vdekje.

Më tej ai shtoi se gratë kishin kënduar këngë popullore gjatë ceremonisë së dasmës së zhvilluar rreth 2 muaj më parë.

Siç informon noa.al, disa mysafirë të pranishëm në ceremoni kishin filmuar me celular pamjet e grave dhe burrave teksa këndonin, për t’iu dërguar më pas të afërmve të tyre.

Fisi i tyre thirri kështu një këshill rreth 1 muaj më parë, duke i shpallur që të gjashtë fajtorë pasi kanë shkelur rregullat e fisit duke kërcyer bashkë, ndërsa as nuk i dëgjoi të dënuarit me vdekje.

Për vrasjen e tyre u ngarkuan 40 të rinj, ndërsa në vendim u tha se burrat duhet të vriten të parët.

Gratë e akuzuara dy prej të cilave kanë fëmijë të vegjël janë mbyllur në një dhomë ku janë lidhur me litar dhe janë lënë pa ngrënë, në pritje të dënimit.

Sakaq kreu i policisë së zonës Abdul Majeed Afridi deklaroi se, “Fola me të mençurit e fisit dhe do përdor çdo mënyrë që kam në dorë për të ndaluar ekzekutimin”.

Ai thotë se ka dërguar një patrullë policie për të gjetur gratë por ende nuk ka shenja të tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyTue May 29, 2012 5:19 pm

Tre vellezerit me gjoks femre!Te rralla nga bota - Faqe 2 Zona5Tre vellezer nga Republika Dominikane,nje crregullim te rralle gjenetik,te quajtur “gynecomastia” edhe pse ishin djem kishin nje gjoks normal femre.Kjo gje iu krijonte probleme cdo dite sepse moshataret e tyre talleshin me ta, i ofendonin dhe godisnin.

Te gjitha keto tani i takojne te kaluares,sepse para disa diteve djemte u operuan dhe u liruan te tre nga gjoksi femeror, i cili ju krijonte probleme dhe tani munden te jetojne nje jete normale.Babai i tyre nuk kishte mundesine ekonomike dhe keshtu kerkoj ndihme nepermjet nje kanali televiziv per te ndihmuar djemte e tij.Dr Pedro Antonio Delgado pranoj te kryente operacionet tek tre vellezrit pa asnje kosto tek i ati i tyre.Pas operacionit mjeket ndaluan prodhimin e hormoneve,qe djemte mos kene probleme ne te ardhmen.Tre vellezrit te moshes 11,12,dhe 17 vjecare jane mire me shendetin e tyre gjithashtu me te lumtur se kurre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyWed May 30, 2012 12:23 pm

“Shiste” gruan dhe perdhunonte femijen e tij sistematikisht.

Te rralla nga bota - Faqe 2 4847235654_woman_crying_running_makeup_400x400_answer_2_xlarge

Tmerr nga njerku i saj jetonte Shqiptarja 11-vjecare ne Xalkide te Greqise.

Te tronditur burrat e sigurimit qe akoma nuk mund te harrojne pershkrimet e se mitures per te semurat orekset sek*uale te babait te saj,madje dhe nganjehere nen “pelqimin” e nenes se saj 30-vjecare.
Jo vetem se ne kete moshen e saj femijnore jetonte nje makth,por dhe barren e turpit dhe abuzimin nga personi ne fjale.
Mbas aplikimit te informacioneve,policia ishte ne gjendje ti jepte fund makthit te se mitures.
Deri ne kete moment policise i ka shpetuar shqiptari 39-vjecar,i cili akuzohet per matrapazlleqe ndaj gruas te tij si dhe per abuzim sek*sual ndaj te mitures 11-vjecare.
Shqiptari qendronte ilegalisht ne Xalkida dhe thuhet se leshonte gruan e tij me nje cmim nga 10 deri ne 20 euro dhe se klientet ishin te huaj.
Shqiptarja 30-vjecare eshte arrestuar,e cila ishte dhe ajo e paligjshme ne Greqi gjithashtu eshte propozuar dhe per debim nga shteti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
muhameti
Numri i postimeve : 18
Join date : 14/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyWed May 30, 2012 4:21 pm

E pabesueshme…gjendet “njeri majmun” ne Kine (Video)

Te rralla nga bota - Faqe 2 536383_435074679850739_236304299727779_1480743_1750789902_n

Eshte nje person i moshes 30-vjecare dhe eshte… femer kjo qe shikoni.Babai i saj refuzon te tregoje veten e tij.Pohon se nuk kane veshur kurre rroba ne jeten e tyre dhe nuk jane semurur asnjehere.

I vizituan dhe iu dhane disa gjera dhe ja arriten te flisnin me ta.Ne vazhdim pershkruen vetite fizike,ata kane tru te vogel,qafe te gjate dhe qendrojne ne nje pozicion qe te kujton majmunin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyWed May 30, 2012 8:22 pm

Edhe një tjeter dëshmi se njeriu ka prejardhjen nga majmuni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyThu May 31, 2012 12:27 am

Gjuha misterioze, e flet vetëm një person në botë
Një gjuhë e komplikuar mund të zhduket, sepse vetëm një person i moshuar në të gjithë botën mund ta flasë atë. Gyani Maiya Sen, 75 vjeçe, nga Nepali perëndimor, flet rrjedhshëm kusunda.

Megjithatë, Sen është personi i vetëm mes 100 fiseve kusunda që mund ta flasë këtë gjuhë. Ajo tani është në qendër të një fushate të nisur nga gjuhëtarët, që janë të angazhuar ta ruajnë këtë gjuhë unike.

Sipas “Daily Mirror”, Sen, e cila flet gjithashtu gjuhën moderne nepaleze, tha: “Jam shumë e trishtuar që nuk kam mundësi të flas me njerëzit e komunitetit tim në gjuhën tonë. Ata ose nuk e kuptojnë, ose e kuptojnë dhe nuk arrijnë ta flasin gjuhën kusunda, kam frikë se do të vdesë me mua”, tha ajo, raporton PortaliKuriozitete.

Origjina e kësaj gjuhe misterioze nuk njihet dhe struktura e saj është shumë e çuditshme. Deri tani gjuhëtarët kanë identifikuar tri zanore dhe 15 bashkëtingëllore.Te rralla nga bota - Faqe 2 Sen_home__clanak_big
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyThu May 31, 2012 12:33 am

Njolla e diellit dhe perëndimi i tij mbi Paris

Ajo që ka mundur të vërehet më shumë ishte fakti se i nxehti nuk ishte aq goditës, por goditëse ishte bukuria e diellit të vërejtur mbi Paris. Janë këto pamje të regjistruara të perëndimit të diellit dje mbi Paris.

Një njollë e madhe e rrezatimit diellor ( AR1476) përbën një kërcënim për shpërthime të forta të nxehtësisë së valëve diellore. Sidoqoftë, dy ditët e kaluara i ashtuquajturi 'rajon aktiv' që pritej të goditet nga valë të nxehta ka qenë kryesisht i qetë.

Ajo që ka mundur të vërehet më shumë ishte fakti se i nxehti nuk ishte aq goditës, por goditëse ishte bukuria e diellit të vërejtur mbi Paris. Janë këto pamje të regjistruara të perëndimit të diellit dje mbi Paris.

Pamjet i regjistroi nga ura 'Concorde' nga VegaStar Carpentier.

"Drita e diellit ishte e përkryer për një ekspozim 1/1000s @ ISO 400" i ka deklaruar mediave VegaStar Carpentier.

Për fotografimin e perëndimit të diellit është përdorur një Canon - EOS 1000D.

Ekspertët shkencor kanë paralajmëruar se njolla do të ketë rrezatim të shtuar edhe gjatë 24 orëve të ardhshme, kurse fuqia maksimale e tij do të arrihet më 14 Maj. Te rralla nga bota - Faqe 2 Sun_over_the_paris__clanak_big
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyThu May 31, 2012 12:37 am

80 vjet burg për foto pornografieËshtë dënuar me 80 vite burg personi që kishte postuar në internet foto pornografie të fëmijëve nën moshën nëntë vjeçare

Cincinnati: Andrew Faris Keith, 29 vjeç, u dënua nga Gjykata e Qarkut me 80 vite burg, pasi kishte postuar në internet foto pornografie të fëmijëve nën moshën 9 vjeçare.

Sipas një deklarimi të fakteve të paraqitur së bashku me pranimin e fajësisë, Keith tregtoi 15 fotografi, ku shihej i rrituri duke ngacmuar seksualisht fëmijën në Las Vegas. Ai më pas këto foto ia shiti një personi tjetër në Karolinën e Jugore, person ky që ishte nën hetime për tregtim të fotove pornografie të fëmijëve.
FBI-i, në shkurt të vitit të kaluar, kontrolloi shtëpinë e Keith-it dhe një vend ku ruante gjërat e tij.

Ata, gjatë bastisjes, arritën të gjenin 600 foto të tilla

Ky rast nisi si pjesë e Projektit ‘Shpëto fëmijët’, iniciativë mbarë globale për të ruajtur fëmijët nga eksploatimi dhe abuzimi i tyre në internet
Te rralla nga bota - Faqe 2 Jail__clanak_big
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyThu May 31, 2012 12:44 am

Vullkanet krijuan jetën në Tokë ?!

Vullkanet siç e dimë të gjithë sjellin numër të madh të viktimave dhe shkatërrojnë vendbanimet, mirëpo nga hiri i vullkaneve shumë shpejt terreni bëhet më pjellor.

Një eksperiment që është duke u bërë këto ditë, është duke kërkuar nëpër copëra lundruese nga një vend ndodhje të një vullkani të shoh se sa mikrobe lëvizin andej pari.

Këto rezultate mund të ndihmojnë në vlerësimin e një hipoteze të kohëve të fundit se format e para të jetës mund të kenë gjetur terren pjellor në poret e shkëmbinjve vullkanik.

Ames Elser, nga Universiteti Shtetëror i Arizonës, nuk kishte në plan që të studionte mbetjet vullkanike, kur ai nisi të zhvillonte planin e tij për disa fusha ekologjike në Patagonan veriore. Mirëpo, më 4 qershor të vitit të kaluar, shpërtheu vullkani ‘Puyehue-Cordón Caulle’. Shpërthimi i këtij vullkani ia humbi planet fillestare Elser-it, dhe ai nisi të ndiqte planin e ri përmes së cilit provonte të dëshmonte atë se mbetjet pas shpërthimit të vullkanit kanë ndikuar në një tokë më pjellore, dhe sipas tij kjo mund të ishte edhe nisja e krijesave të reja në ato zona.

Më pas ai dhe disa koleg të tij nga Instituti i NASA-s, kanë mbledhur shkëmbinjtë nga liqeni në Argjentinë, afër vullkanit ‘Puyehue-Cordón Caulle’, për të dalur me një rezultat rreth studimit të tyre, që pritet të publikohet muajin e ardhshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyThu May 31, 2012 11:46 am

Kryen marrdhënie seksuale me një qen, vdes pas disa minutash!


Te rralla nga bota - Faqe 2 Images16


Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Ishullin e Smeraldte në Irlandë.Gruaja vdiq pasi beri seks me qenin.Një grua 43-vjeçare, nënë e katër fëmijëve vdiq pasi kreu marrëdhënie sek*uale me një qen.Mjekët kanë thënë se shkak i vdekjes së gruas ka qenë një reaksion alergjik i pazakontë tek gruaja pas mardhënies së pazakontë.43-vjeçarja ishte njohur nëpërmjet internetit me pranarin e një qeni. Pronari i kafshës është shtetasi Sean McDonnell, 57 vjeç.Pronari i qenit tani ndodhet në gjyq me akuzën e shkaktimit të vrasjes pasi ka shtyrë qenin e tij në mardhënie sek*uale me gruan.Sipas medias, pronari i qenit po akuzohet për vdekjen e gruas edhe pse ata kishin rënë dakord që viktima të kryente sek* me qenin.
Sipas medias, pavarësisht se policia irlandeze ka prova se akti ishte konsensual, McDonnell mund të dënohet me burgim të përjetshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyFri Jun 01, 2012 6:54 pm

Vret shokun e dhomës, i ha zemrën dhe trurin..

Te rralla nga bota - Faqe 2 208945_436300273061513_1779683005_n

Makabritet dhe çmenduri vrasjesh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në Kanada. Në Maryland një student 21 vjeçar u arrestua pasi pranoi se kishte vrarë një shokun e tij të dhomës dhe se i kishte ngrënë zemrën dhe një pjesë të trupit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyFri Jun 01, 2012 6:55 pm

Shokuese: Kepusin koken e foshnjes gjate lindjes!

Te rralla nga bota - Faqe 2 550913_436332969724910_1322234857_n

Nje ngjarje e pabesueshme ndodhi ne nje spital te Brazilit.

Skena do ishte shume e mundur te ishte e nje filmi horror.Por jo ndodhi ne vertete: mjeket ne nje qytet te Brazilit,kepusin koken e foshnjes gjate lindjes.Nena 22 vjecare e foshnjes fatkeqe u shtrua ne spital me dhimbje te renda,por lindja nuk po ecte mire!Mjeket bene c’ishte e mundur per te ndihmuar nenen te linde, por nuk kishte asnje perparim.Per arsye te panjohura mjeket nuk bene nenen operacion,por pane te arsyeshme te terhiqnin foshnjen.Dhe me pas ndodhi fatkeqsia,koka e femijes u shkeput nga trupi i tij,i cili ngeli ne barkun e nenes.Mjeket u tronditen nga pamja dhe menjehere i bene nenes anestizi, e cila pyeste c’fare ndodhi.Me pas,e njejta tha tek te afermit e saj se degjoj nje krak dhe atehere kuptoj se dicka nuk shkoj mire.
Perfundimisht mjeket e bene operacion per te nxjerre trupin pa koke te foshnjes fatkeq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyTue Jun 12, 2012 5:16 pm

Kriza, gruaja shet burrin: Ç’të keqe ka, po nxjerr bukën e gojës

Te rralla nga bota - Faqe 2 599262_441771302514410_1603785257_n

Jonathan Lea, një anglez 26 vjeçar, me tre fëmijë të vegjël dhe një listë të gjatë borxhesh, të shkaktuara nga paga e tij e vogël dhe kjo kohë krizash, është nxjerrë në shitje nga gruaja e tij.

Ngjarja aspak e rrallë ka ndodhur në Britani, dhe duket se bashkëshorti në vështirësi, nuk e ka menduar dy herë, zgjidhjen që i ka gjetur e shoqja, atë të shoqërimit të grave të vetmuara ....

Dhe duket se deri tani i ka ecur mirë, ai është paguar me

100 paund për një kohë të shkurtër qëndrimi me to, përveç një 200 paundësh shtesë nëse trajtimi ka qenë “i plotë"...

Gruaja e tij, Luiza, përveçse është pajtuar me një fakt të tillë, e ka cilësuar edhe si diçka të denjë, pasi në fund të fundit sipas saj, bashkëshorti është duke siguruar bukën e familjes.

“Unë nuk e kam fare problem, se ai me gratë e tjera bën veç gjimnastikë, kurse me mua dashuri”, pohon ajo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyTue Jun 12, 2012 6:51 pm

Vajza 6 vjecare me semundjen e rralle braktiset nga prinderit!!

Te rralla nga bota - Faqe 2 579864_441472405877633_2030358253_n

Kjo vajze e vogel eshte braktisur nga prinderit e saj, te cilet ishin te turperuar nga gjendja e saj. Liu Jiangli, 6 vjec eshte, ka qime rreth fytyres se saj dhe rreth 60 % te trupit te vet.Mamaja e saj nga jug-perendimi i Kines e braktisi ate kur ishte vetem ne moshen 2 vjecare. Me vone babai i saj e coi ne cerdhe, po nuk u kthye kurre per ta marre. Cerdhja e nxorri ate ne gazette, ne menyre qe nje nga te afermit e saj te vinte e ta merrte, gjyshi i kushurires se saj erdhi dhe e morri ate nga kopshti. Gjyshi i kushurires se saj eshte kujdesur per te qe atehere, por eshte i shqetesuar qe ate do e tallin nga pamja e saj e jashtme.Vajza e vogel nuk ka mundur te beje shoqeri sepse femijet e tjere ose e tallin ose jane te frikesuar nga ajo.Tani per tani nuk ka asnje shpjegim per gjendjen Liu, po mendohet qe gjendja e saj eshte e afert me sindroment Hypertrichosis Universalis, e cila len viktimat e saj te mbuluar ne qime dhe prek vetem 1 ne 1 miliard persona.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyThu Jun 14, 2012 4:56 pm

E pabesueshme, maqedonasi përdhunon një pelë në ZvicërTe rralla nga bota - Faqe 2 Pele
Policia zvicerane kanë arrestuar një shtetas i Maqedonisë, i cili në muajin prill të këtij viti, në fshatin Rickenbach të Zvicrës, kishte torturuar një pelë. 31-vjeçari thuhet se ka pranuar aktin e rëndë, njoftojnë mediat zvicerane.

Siç transmeton agjencia Presheva Jonë, gjurmët e autorit u zbuluan në ahurin e kuajve, pas gjurmëve të ADN-së, të siguruara nga një mbeturinë e cigares, të cilën e kishte hedhur shtetasi maqedonas. Pas marrjes në pyetje nga policia zvicerane, ai kishte pranuar se natën e 15 prillit, në Rickenbach kishte vizituar ahurin e kuajve, ku kishte torturuar pelën 15-vjeçare me emrin Gitta.

Autori është një 31-vjeçar, i cili jeton në qytezën Wild, ndërsa është i njohur edhe për vepra të tjera të pahijshme. Pronari i pelës e pranoi me lehtësim lajmin për zbulimin e autorit, ndërsa shtetasi maqedonas është liruar nga policia. Sipas psikiatrit gjyqësor zviceran Thomas Knecht, një veprim i tillë është alarmues, pasi “shumica e sadistëve serikë eksperimentojnë me kafshë, para se të njëjtën ta ushtrojnë mbi njerëz”.

Kafsha e gjorë kishte përjetuar lëndime të rënda në organet gjenitale, pasi maqedonasi kishte përdorur mjet të fortë për ta lënduar. Sipas një komunikate të policisë zvicerane, gjatë hetimeve të kryera, ai ka pranuar se gjatë kryerjes së veprës ka qenë nën ndikim të alkoolit dhe drogës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptySat Jun 16, 2012 11:14 am

Një grua ‘ngelet shtatzënë’ me … një kallamar

Te rralla nga bota - Faqe 2 269331_444616322229908_2095509479_n

Një grua nga Koreja e Jugut raportohet se ka ngelur shtatzënë me një … kallamar. Ky pretendim i çuditshëm bëhet nga shkencëtarët amerikanë të Maryland-it.

Sipas tyre, 63 vjeçarja ishte duke ngrënë një racion kallamar, kur ndjeu një dhimbje të fortë në gojë.

Ajo u tha doktorëve se po ndjente diçka në gojë, të cilën mjekët e përshkruan si organizma në formë çimkash.

Cefalopodët e vegjël iu hoqën nga mishi i dhëmbëve, gjuha dhe faqja. Më pas ato u identifikuan si spermatoforë kallamarësh.

“12 organizma të vogla në formë çimkash kishin mbetur në membranën mukoze të gjuhës, faqes dhe mishrave të dhëmbëve. Ato u hoqën plotësisht së bashku me mukozën e prekur”, thanë shkencëtarët.

“Në bazë të morfologjisë së tyre dhe pranisë së qeseve të spermës, ato u identifikuan si spermatoforë kallamarësh”.

Sipas shkencëtarëve, spermatoforët janë si një filxhan me spermë. Ata kanë aparatin derdhës si dhe një masë që arrin të ngjisë spermën në trup.

Në dhjetor të vitit të shkuar u raportua një rast i ngjashëm. Një japoneze po hante kallamar të papërpunuar, kur iu shkaktuan këto dhimbje. Këto incidente ndodhin në Lindjen e Largët, për shkak se peshku hahet shpesh pa u përpunuar. Në Perëndim organet e brendshme hiqen dhe nuk ka rrezik të hash spermatofore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyWed Jul 04, 2012 7:30 pm

Macja i mbijeton larjes në lavatriçe

Te rralla nga bota - Faqe 2 251832_455323811159159_1918690265_n

Legjendat për pasjen e shtatë shpirtrave nuk janë vetëm mite urbane, ndërsa një mace në Britaninë e Madhe tregoi se kundër të gjitha gjasave, i mbijetoi larjes në lavatriçe nga pronari i saj. Ngjarja u filmua nga pronari brutal me një kamera dhe më pas u postua në “youtube”, ku ai i kërkonte shikuesve që të jepnin një notë për idenë e konsideruar prej tij si “gjeniale”.

Pasi futi kafshën e tij shtëpiake në centrifugën e lavatriçes, video tregoi se si maces iu imponuan tre rrotullime të plota në programin e saj të shpëlarjes, transmeton TCH.

Përtej të gjitha gjasave, kafsha arriti të dilte gjallë nga ky gjest mizor, ndonëse dukshëm e trullosur dhe e frikësuar.

Shoqatat për mbrojtjen e të drejtave të kafshëve reaguan me tërbim ndaj kësaj ngjarje, ndërsa i kërkuan autoriteteve të arrestojnë menjëherë autorin.

Në bazë të legjislacionit britanik, brutaliteti ndaj kafshëve është i dënueshëm deri në dy vjet heqje lirie dhe pronari i maces përballet tashmë me mundësinë e burgimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyWed Jul 04, 2012 7:33 pm

E pabesueshme, një burrë nxjerr nga stomaku binjakun e tij pas 36 vjetësh..


Te rralla nga bota - Faqe 2 417470_455248444500029_571047752_n

Stomaku i Sanju Bhagat filloi të fryhet dita-ditës, duke i krijuar shumë probleme në frymëmarrje. Fryrja ishte kaq e madhe sa ngjante sikur ishte nëntë muajsh shtatzënë.

Bhagat jeton në Nagpur të Indisë. Ai nuk kishte bërë asnjëherë kontroll shëndetësor pasi ishte shumë i ndrojtur dhe mendoi se ishte problem kalimtar. Por një natë, problemi i tij shpërtheu në diçka shumë më të madhe se sa meraku “kozmetik”.

Pasi u shtrua menjëherë në spital mjeku Mehta dyshoi se pacienti i tij vuante nga një tumor, i cili ishte rritur me kalimin e kohës. Por ndërsa operonte pacientin 36 vjeçar Bhagat, pa diçka që ai s’e kishte hasur asnjëherë. Ndërsa priste thellë e më thellë në barkun e Bhagat lëngje filluan të dilnin jashtë dhe pastaj diçka e jashtëzakonshme ndodhi. “Në fillim doli një gjymtyrë, pastaj një tjetër, disa pjesë të flokëve, organi gjenital, grykë, me pak fjalë një foshnje”

Në shikim të parë, mund të duket sikur Bhagat kishte lindur. Në fakt, mjeku Mehta kishte hequr trupin e vëllait binjak të Bhagat nga stomaku i tij.

Ky rast është një nga çudirat më të mëdha të mjekësisë në botë, – fetus brenda fetusit. Ky është një mutacion (deformim) jashtëzakonisht i rrallë që ndodh kur një fetus bllokohet brenda një fetusi tjetër.

Fetusi i bllokuar mund të mbijetojë si një parazit, duke formuar një strukturë kërthizore, e cila ndihmon fetusin që të ushqehet dhe të rritet si në rastin e Bhagat, i cili shpëtoi jetën në sajë të ndërhyrjes së mjekut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyWed Jul 04, 2012 7:37 pm

Kinë, në kërkim të një pune…

Te rralla nga bota - Faqe 2 553728_454680637890143_1629048871_n

Një turmë gjigande, e paimagjinueshme për konceptin tonë, është mbledhur pranë një organizmi për gjetje pune.

Në këtë pikë punëdhënësi vjen në kontakt me të interesuarin për punë dhe nëse bien dakord, nënshkruajnë kontratën.

Numri i njerëzve që shikoni në foto, ne na lë me gojë hapur, por për kinezët kjo është një pamje mëse e zakonshme.

Nuk duhet të harrojmë se popullata në Kinë i kalon të 1,4 miliardë banorët…!

A mund të gjejmë punë në Kinë mes kaq shumë kandidatësh?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
muhameti
Numri i postimeve : 18
Join date : 14/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyThu Jul 05, 2012 10:39 am

Turqi, Dhëndri Rreh Nusen Ditën E Dasmës


Te rralla nga bota - Faqe 2 Dhenderri1

Një dhëndër ka rrahur nusen e tij përpara ceremonisë së dasmës në rajonin Kadýkoy të Stambollit, ka raportuar e përditshmja turke “Hurriyet”. Sherri nisi mes dhëndrit dhe nuses, por u përhap edhe mes familjeve të tyre dhe ndaloi vetëm me ndërhyrjen e policisë. Dhëndri me inicialet I.O. dhe nusja C.A. po udhëtonin drejt një lokali në Kadýkoy, ku do të zhvillohej dasma e tyre me të afërmit e të dy palëve. Rrugës nusja i ka thënë dhëndrit se tezja e tij i kishte dhënë një byzylyk fals dhe jo të florinjtë gjatë ceremonisë së fejesës. Dhëndri i fyer dhe i zemëruar i tha: “Si guxon të flasësh kështu për tezen time?”; Dhe, “me të drejtën që itakonte”, ka nisur ta qëllojë atë. Grushtet kanë vazhduar edhe pasi kanë arritur në lokal. Kur të afërmit e vajzës kanë dashur të ndërhyjnë, ai i ka drejtuar një armë. Më pas, të afërmit e dhëndrit dhe nuses kanë sulmuar njëri-tjetrin në rrugë. Disa nga pala e dhëndrit janë përpjekur ta qetësojnë atë, por ai, i pangopur, u ka ikur nga duart dhe e ka sulmuar përsëri nusen e cila ishte rrëzuar në tokë. Policia në rajonin aty afër ka mbërritur në vendngjarje dhe ka ndaluar dhjetë persona, por ata janë liruar përsëri pasi janë marrë në pyetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
muhameti
Numri i postimeve : 18
Join date : 14/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyThu Jul 05, 2012 11:06 am

Nëntëvjeçari cudit pedagoget shkon në fakultet (VIDEO)


Te rralla nga bota - Faqe 2 Tanishq

Djaloshi nëntë vjeçar TanishqAbraham nga Sacramento (California) nuk është si moshatarët e tij. Ai thotë se e intereson fizikan e grimcave elementare, antimateria, fati i gjithësisë dhe Pluhuri kozmik, shkruan Telegrafi.

Tanishq ndjek mësimet në American River College Californiadhe do të marrë pjesë në episodin e parë të “Genius” në sajtin youtube.

Në Mensa është pranuar kur ai ishte vetëm katër vjeç e gjysmë dhe ka qenë në fokus të mediave.

Në një intervistë të publikuar në rrjetin televiziv ABC, nëna e tij, Dr. Taj Abraham, tha se djali i saj qysh herët kishte treguar një talent të jashtëzakonshëm.

Në moshën shtatë vjeçare Tanishq kishte botuar ese për astronomi në faqen e NASA-së, Institutit për Hulumtime të hënës, dhe të njëjtin vit ai u regjistrua në kolegj.

Edhe pse shkenca është pasioni i tij më i madh Tanishq ka treguar edhe interesime të tjera. Këndon në kor,ushtron gjimnastikë, luan futboll, luan në piano dhe kënaqet duke zgjidhur fjalëkryqet sudoku.

Në paralajmërimin e emisionit “Genius” ai këndon dhe luan në piano bashkë me motrën e vogël, i cila gjithashtu është anëtar i Mensa.

Tanishq thotë se ai nuk e pengon fakti se është i rrethuar nga fëmijë dyfish më të moshuar se ndjehet mirë në përkrahjen që i kushtojnë ata.

“Një herë, sapo kisha mbajtur një ligjëratë mbi gjeologjinë, dhe në fund të ligjëratës erdhi një student tek unë dhe më kërkoi një autograf”, thotë duke buzëqeshur gjeniu i vogël në faqen e internetit të gazetës ditore amerikane “USA today”.

https://www.youtube.com/watch?v=FSYCwxt78jY&feature=player_embedded
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyThu Jul 05, 2012 12:50 pm

Pushohet roja e plazhit pse shpëtoi një burrë nga mbytja

Te rralla nga bota - Faqe 2 488085_455666747791532_969445910_n

Një roje plazhi u largua nga zona e tij e ruajtjes në një plazh në Florida për të shpëtuar një person që po mbytej. Por në vend të lavdërimeve, mori si përgjigje pushimin nga puna pse kishte braktisur vendin e tij të punës.

Tomas Lopez, 21 vjeç, po patrullonte në Hollandale Beach kur i thanë se dikush po mbytej në një zonë që nuk është e ruajtur nga rojet e plazhit, raporton BBC.

“Nuk do thosha jo,” tha Lopez.

Por shefat e tij thanë se ai ka thyer rregullat e kompanisë dhe mund të kishte vënë në rrezik jetën e notarëve të tjerë.

Të paktën dy kolegë kanë dhënë dorëheqje në shenjë proteste.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyFri Jul 06, 2012 1:33 pm

Miliarderët arabë edhe tualetin e duan me ar

Te rralla nga bota - Faqe 2 552263_456119531079587_1353619206_n
Miliarderët arabë janë bërë maniakë pas arit, njëri prej tyre ka porositur një jaht i cili ka edhe tualetin të veshur në ar. Projektuesit kanë shpalosur gjithë talentin e tyre në këtë jaht që kushton plot 12 mln paund.

Të bërë nga porcelani i zakonshëm, atyre u shtohen tre shtresa flori 21 karatësh. Për ata që kërkojnë edhe më shumë, kompania prodhuese ofron edhe platin, sigurisht më të shtrenjtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyWed Aug 08, 2012 10:27 pm

Per Ti Nxjerre Djallin Nga Trupi I Marrin Jeten 3 Vjecares


Te rralla nga bota - Faqe 2 Dhune1-150x150


Një vajzë 3-vjeçare u vra gjatë një rituali ekzorcizmi (nxjerrja e djallit nga trupi), nga prindërit dhe të afërmit në një qytet në veri të Malajzisë.
Policia arrestoi 7 persona të cilët dyshohet se kanë marrë pjesë në ceremoni ekzorcizmi, në shtëpinë e prindërve të fëmijës, në qytetin Boukit, 280 km në veri të Kuala Lumpurit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyTue Aug 21, 2012 8:13 pm

Zbulohet Një Bri Mamuthi Në Dyzeldorf

Punëtorët që po gërmonin në një rrjet nëntokësor në Dyzeldorf kanë zbuluar një bri 34 kilogramësh të një mamuthi të vjetër 10 mijë vjet, kanë bërë të ditur zyrtarët.
Siç raporton AFP, puna gërmuese është ndalur menjëherë, ndërsa briri i gjatë 1.20 m u hoq ngadalë për t’u dërguar për studime shkencore, kanë thënë autoritetet e Dyzeldorfit, transmeton REL.
Briri ishte pjesa e vetme e kafshës e gjetur gjatë gërmimit deri në 12 metra nën sipërfaqe.
Mamuthët e leshtë janë zhdukur në rajonin përreth Gjermanisë së sotme
rreth 10 mijë vjet më parë.


Te rralla nga bota - Faqe 2 747
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antin
Numri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyWed Aug 22, 2012 2:00 pm

Pylli ku pemët rriten horizontalisht

Ekziston një pyll prej rreth 400 pisha në perëndim të Polonisë, ku pemët kanë trungje të formuara me një kënd prej 180 gradë me tokë. pemët janë rritur normalisht para se te përkulen afërsisht pas 10 viteve të rritjes. Ato janë të rrethuar nga pisha të tjera, por janë të përkryera drejt. Është e mundshme që dora e njeriut është përgjegjëse, por ne nuk e dimë se për çfarë qëllimi.Te rralla nga bota - Faqe 2 Crookedarticle-0-0E50683000000578-23_964x734


Te rralla nga bota - Faqe 2 Crooked%20forest%20gryfino%20poland%202


Te rralla nga bota - Faqe 2 Crooked%20forest%20gryfino%20poland
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyThu Aug 23, 2012 10:17 am

Tatuazhi, i rrezikon prerjen e këmbës


Susan Fraser, 54 vjeç kishte bërë jë tatuazh fletë hardhie në këmbën e saj në një studio tatuazhi në Marmara, Turqi.
Por vetëm disa orë më vonë këmba e saj u infektua dhe filloi të enjtej, aq sa ajo u rrezikua për të prerë këmbën e saj.

Susan Fraser, nga Irvine, North Ayrshire, ishte me pushime në Turqi.

Mjekët në Spitalin Crosshouse në Kilmarnock, Ayrshire, vendosën që mundësia e vetme e zgjidhjes ishte të prisnin këmbën e Susan pas tri kurave të ndryshme intravenoze me antibiotikë dështuan për të luftuar infeksionin e thellë.

Dhe fati ishte me të ku kura e katërt me antibiotikë filloi të japë efektet e para të përmirësimit duke bërë që ajo të shpëtonte nga prerja e këmbës.

Ajo tashmë ndihet e lumtur dhe këshillon që duhet të keni mjaft informacion para se të bëni tatuazh në trupin tuaj për studion ku i bëni.

Te rralla nga bota - Faqe 2 Tatuazhi-i-rrezikon-prerjen-e-kembes


Te rralla nga bota - Faqe 2 Tatuazhi-i-rrezikon-prerjen-e-kembes-2
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyFri Aug 31, 2012 8:52 am

6 vjeçari përdhunohet nga fqinji

Te rralla nga bota - Faqe 2 Images?q=tbn:ANd9GcSKKZY0jfUKseggzSEEHasRJw7TE7eTPxIz7FLFv2YuBiVP8vdIhg

Një 34 vjeçar nga Bulawayo, Zimbabwe torturoi seksualisht djalin 6 vjeçar të fqinjit dhe e detyroi atë të gëlltisë spermën e tij ka raportuar policia e qytetit.
I riu nga rrethinat e Entumbane, Zimbabwe dyshohet se joshi djalin për ta marrë në shtëpinë e tij pasi gjyshja ku ai rrinte kishte dalë jashtë dhe e kishte lënë atë vetëm në shtëpi më 18 gusht.

Ai tani është në arrati dhe policia ka nisur kërkimet për gjetjen e tij.

Banorët në periferi thanë se ai ishte dënuar dhe njëherë për përdhunim për shtatë vjet në vitin 2002.

Disa banorë u zotuan për tredhje të atij njeriu nëse do të mësonin se ai do të bënte përsëri të njëjtën gjë.

Nëna e djalit, udhëtoi nga Afrika e Jugut, pasi dëgjoi historinë, dhe është shumë vështirë të flasish me të për shkak të pikëllimit.

Gjyshja e djalit tha se në ditën që ndodhi incidenti, ajo u kthye në shtëpi në pasdite dhe e gjeti djalin të zhdukur.

"Unë thirra emrin e tij dhe ai doli nga dera e fqinjit në një mënyrë të çuditshme. Koka e tij ishte varur poshtë dhe ai dukej shumë i hidhëruar. Unë menjëherë dyshova se diçka e gabuar kishte ndodhur. Unë e pyeta atë, por ai nuk pranoi të flasë. Ai vetëm tha se donte të shkonte në tualet ", tha gjyshja.

Djali është ekzaminuar në spital dhe po merr mjekim për të zvogëluar shanset e infektimit me HIV. Mjekët më pas përpiluan një raport që e dërguan në polici.

Personi i akuzuar u zhduk të martën dhe policia është ende në ndjekje të tij, "tha gjyshja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptyWed Sep 05, 2012 9:55 am

92 vjeçe dhe është ende shtatzënë: rasti unik në botë

Te rralla nga bota - Faqe 2 Ffff

Të duket e pabesueshme dhe krejtësisht absurde, por është e vërtetë. Protagonistja është një grua 92 vjeçe, Huang Yijun: 60 vjet më parë ajo ngeli shtatzënë, por fetusi që ajo mbante vdiq pak para lindjes, për shkak të disa komplikime gjatë fazës së fundit të shtatzënisë.Sipas mediave lokale gruaja e mbante në barkun e saj, sepse mjekët në spitalin ku ajo shkoi për ta hequr fetusin e vdekur i kërkuan 100 euro, një shumë e madhe për atë kohë.”Ishte një shumë të tepërt në ato kohë, familja ime nuk kishte shumë para, kështu që unë vendosa ti injorojë ato”, ka deklaruar gruajaDhe sot, kjo grua 92 vjeçe ka një bark të madh, si të jetë shtatzënë.Sekreti është mbajtur për 60 vjet, deri pak javë më parë, kur gruas i është dashur të shkojë urgjentisht në spital për problemet e stomakut.”Unë nuk i kam besuar syve të mi, kur pashë se ajo kishte një fëmijë në barkun e saj. Unë jam një mjek prej 40 vjetësh dhe kurrë nuk kam parë apo dëgjuar diçka të tillë. Normalisht në një rast të tillë fetusi i vdekur është dëbuar nga trupi, ose ndryshe tretet. Është e pabesueshme që ai ka mbetur i paprekur në barkun e Huang.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 EmptySun Sep 09, 2012 8:29 pm

Tragjedia e lojës erotike, vdes njërën nga vajzat çon tjetrën në spital


Te rralla nga bota - Faqe 2 Tragjedia-e-lojes-erotike-vdes-njeren-nga-vajzat-con-tjetren-ne-spital


Një 23 vjeçare ka gjetur vdekjen, ndërsa një 24 vjeçare është në gjendje të rëndë në spitalin e Romës, si shkak i një loje erotike të përfunduar keq. Ai që njoftoi ndihmën e shpejtë në orët e para të mëngjesit të sotëm ishte një 42 vjeçar nga Roma i identifikuar si Soter Mule, i cili në një parkim në periferi të kryeqytetit po merrte pjesë së bashku me dy vajzat në “detyrimin erotik” në Shibari, formë antike e lidhjes sipas stilit japonez. Burri u arrestua menjëherë pas denoncimit, me akuzën e vrasjes me dashje. E reja Paola Caputo, studente me origjinë nga Leçe, sipas hetimeve paraprake thuhet se kishte gjetur vdekjen nga mbytja, si pasojë e shtrëngimit të litarit. Dy vajzat ishin varur me litar të lidhur për qafe në një tub të vendosur në tavan, me një mekanizëm të ngjashëm me atë të peshores. Të dyja vajzat u gjetën në një garazh në rrugën Settebagni. Vajza e mbijetuar, Federica F., nga Roma është aktualisht e shtruar në spitalin Sant’ Andrea në gjendje të rëndë, por mësohet se vajza është punonjëse e një shoqërie dhe merrej me recepsion. Nga sa thotë policia loja erotike mes të treve është zhvilluar në katin e nëndheshëm të godinës ku punonte kjo e fundit. Sipas të dhënave të para, nga ana e policisë thuhet se mekanizmi shtrëngues rreth qafës i ka shkaktuar vajzës një mbytje të lehtë gjatë arritjes së orgazmës, pasi njërës prejt tyre vajzës së mbijetuar i ra të fikët ndërsa vajza tjetër u ngrit nga mekanizmi lart duke i provokuar vdekjen. Ndërkaq në vendngjarje mbërritën agjentët e policisë së Romës, ku sipas të cilëve thuhet se burri ishte munduar ti zgjidhte litarin vajzës që i kishte rënë të fiktë, duke harruar se nga pesha e kësaj të fundit po i shkaktonte vdekjen vajzës tjetër. Të apasionuarit pas lojrave të seksit me profesion inxhinier, iu gjetën lojra ekstremiste seksi dhe robërie, përveç atyre të përdorura në lojë. Burri dhe dy vajzat e kishin kaluar natën në një lokal në rrugën Casilina, ku mendohet të kenë pirë alkool, duhan dhe marijuanë. Më pas thuhet se së bashku, shkuan në garazhin e ndërtesës ku dhe ndodhi tragjedia. a.y/NOA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Te rralla nga bota   Te rralla nga bota - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Te rralla nga bota
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Te rralla nga bota 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Enigma-
Kërce tek: