Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Në Trekëndëshin e Bermudës zbulohet një qytet i lashtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
samire

samire


Numri i postimeve : 20
Join date : 15/05/2012

Në Trekëndëshin e Bermudës zbulohet një qytet i lashtë Empty
MesazhTitulli: Në Trekëndëshin e Bermudës zbulohet një qytet i lashtë   Në Trekëndëshin e Bermudës zbulohet një qytet i lashtë EmptyThu Oct 25, 2012 4:24 pm

Në Trekëndëshin e Bermudës zbulohet një qytet i lashtëNë Trekëndëshin e Bermudës zbulohet një qytet i lashtë 0%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%200%20b1


Në fundin e oqeanit, në rajonin e Trekëndëshit të Bermudeve, një grup shkencëtarësh kanadezë gjetën një qytet të humbur. Në afërsi të brigjeve të Kubës një robot nënujor fotografoi disa rrënoja ndërtesash, katër piramida gjigante dhe diçka të ngjashme me një statujë Sfinksi. Ekspertët mendojnë se ndërtesat i përkasin periudhës paraklasike të historisë së Karaibeve dhe Amerikës Qendrore. Qyteti antik mund të ketë qenë i banuar nga një qytetërim ekuivalent me banorët e Teotihuacan (qytet i braktisur, i pabanuar që ndodhet 50 km nga Mexico City; mosha e tij është rreth 2000 vjeçare).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Në Trekëndëshin e Bermudës zbulohet një qytet i lashtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Enigma-
Kërce tek: