Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Fëmijët e vaksinuar kanë 100 % më shumë sëmundje,sesa ata qe s'jane vaksinuar

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Fëmijët e vaksinuar kanë 100 % më shumë sëmundje,sesa ata qe s'jane vaksinuar Empty
MesazhTitulli: Fëmijët e vaksinuar kanë 100 % më shumë sëmundje,sesa ata qe s'jane vaksinuar   Fëmijët e vaksinuar kanë 100 % më shumë sëmundje,sesa ata qe s'jane vaksinuar EmptySat Oct 06, 2012 11:37 am

Fëmijët e vaksinuar kanë 100 % më shumë sëmundje,sesa ata qe kurre s'jane vaksinuar

Fëmijët e vaksinuar kanë 100 % më shumë sëmundje,sesa ata qe s'jane vaksinuar Flu-vaccine-convulsions


Dyshimet janë konfirmuar nga ata kujdesen për vaksinimin e fëmijëve të tyre. Një studim i madh i kohëve të fundit ka konfirmuar hulumtimet e pavarura të më hershme rreth fëmijëve të vaksinuar dhe të pa vaksinuar.

Fillimisht studimi i fundit që është në proces ka krahasuar fëmijët e pa vaksinuar kundrejt shëndetit kombëtar gjerman në hulumtimin e kryer nga KIGGS ku ishin përfshirë mbi 17 000 fëmijë deri në moshën 19 vjeçe. Ky hulumtim që ende vazhdon ka nisura nga homopathisti klasik Andres Bachmair.

Megjithatë informacionet e studimit të Bachmair për Amerikë mund të gjenden tek VaccineInjury.info ku është vendosur një link për prindërit e fëmijëve të vaksinuar që kanë marrë pjesë në studim. Deri tani ky studim ka përfshirë mbi 11 000 respodent shumica nga ShBA –të. Studimet e tjera zakonisht kanë përfshirë grupe të vogla.

Si do që të jetë rezultatet kanë qenë përafërsisht të njëjta. Sigurisht që asnjë nga këto studime s’qenë bërë publike na media. Asnjë nga ato nuk u financuan nga Qendrat për Kontroll dhe Parandalim të Sëmundjeve apo Organizata Botërore për Shëndetësi apo ndonjë nga agjencitë kombëtare apo ndërkombëtare për shëndetësi apo grup profesional mjekësor.

Ata nuk guxojnë të krahasojnë shëndetin e fëmijëve të vaksinuar dhe të pa vaksinuar se kështu rrezikojnë të prishin vaksimaninë (maninë për të bërë vaksinim). Fokusi i gjitha studimeve ishte kryesisht për sëmundjet e fëmijërisë që i ndodhin fëmijëve të pjekur.

Dramatike, ligështimi apo lëndimet vdekjeprurëse nuk qenë fokusuar veç se pak prej tyre, gjegjësisht 5% ose më pak qenë raportuar nga VAERS (Vaccine Adverse Injury Reporting System) në ShBA për shumë arsye duke përfshirë :

- Është një sistem i komplikuar dhe u merr kohë mjekëve për të praktikuar,

- Shumica e prindërve nuk dinë gjë për të,

- Vetëm reagimet negative që ndodhin menjëherë pas vaksinimit janë marrë në konsideratë,

- Me që VAERS është grup vullnetar, shumica e mjekeve nuk dëshirojnë ta inkriminojnë vetën e tyre me lëndimet e vaksinimit sa kohë që kështu ruhen nga mohimi për rreziku që sjellin vaksinimi.

Si pasoj edhe reagimet më të tmerrshme negative na janë pak të njohura, ndërsa për çështjet afatgjata që mund të rrjedhin nga vaksinimi nuk janë ende mirë të njohura.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

Fëmijët e vaksinuar kanë 100 % më shumë sëmundje,sesa ata qe s'jane vaksinuar Empty
MesazhTitulli: Re: Fëmijët e vaksinuar kanë 100 % më shumë sëmundje,sesa ata qe s'jane vaksinuar   Fëmijët e vaksinuar kanë 100 % më shumë sëmundje,sesa ata qe s'jane vaksinuar EmptySun Oct 07, 2012 12:19 pm

Se besoj qe ka njeri qe s'eshte vaksinuar,por prej tash e tutje edhe nese semurem,s'kam per tu vaksinuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fëmijët e vaksinuar kanë 100 % më shumë sëmundje,sesa ata qe s'jane vaksinuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 10 pyetjet qe nuk kane pergjigje
» Sa me fetare aq me shume te korruptuar!
» Shume personalitete po deklarojne homoseksualitetin e tyre

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Konspiracion-
Kërce tek: