Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Numri 7

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
muhameti
Numri i postimeve : 18
Join date : 14/05/2012

Numri 7 Empty
MesazhTitulli: Numri 7   Numri 7 EmptyMon Jul 09, 2012 1:10 pm

Numri 7 Blackberry-7


Dyert e Xhehenemit janë 7.
Çudirat e botës janë 7.
Ëndrrat e mbretit të Egjiptit ishin 7.
Tavafi rreth Qabes është 7.
Saji mes Safas dhe Merves është 7.
Numri i ajeteve të Fatihas-Elhamit 7.
Numri i guralecëve te Haxhit 7.
Mineralet kryesore janë 7.
Shkenca ka arritur në 7 lloje kryesore të yjeve.
Shtimi i të mirave bën 7 kallinj.
Gjymtyrët me të cilat bëjmë sexhde janë 7.
Tekbiret e Bajrameve janë 7.
Ditët e javës janë 7.
Kontinentet e botës janë 7.
Therja e kurbanit dhe lënia e emrit fëmijës në ditën e 7.
Ngjyrat e ylberit janë 7.
Ne Kur’an janë përmendur 7 qiejt.
7 personat nën hijen e Allahut:
- Udhëheqësi i drejtë;
- Djaloshi i ri që ka bërë ibadet;
- Njeriu që zemrën e ka të lidhur për xhami;
- Dy persona që janë dashur për Allah;
- Njeriun që gruaja me pozitë dhe bukuri e ka ftuar për amoralitet, e ai ka thënë: I frikohem Allahut;
- Njeriu që ka dhëne lëmoshë dhe e ka fshehur atë.
- Njeriu që ka përmendur Allahun në vetmi dhe i kane rrjedhur lotët.

Dëshmia islame ka 7 fjalë (La ilahe il-Allah Muhamedun resulu-llah)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

Numri 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Numri 7   Numri 7 EmptyMon Jul 09, 2012 3:41 pm

Cfare ka ketu te mistershme o Muhamet,ka perplot e perplot madje me mijera e mijera gjera qe nderlidhen me numrin 7.Por jo vetem me numrin 7 por me te gjthe numrat.A thua valle nje dite do na postoni ndonje informacion pa e permendur islamin?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antin
Numri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

Numri 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Numri 7   Numri 7 EmptyTue Jul 10, 2012 3:29 pm

Mire e ka Edoni, ka edhe me numra te tjere. keto jane koincidenca:
ja per shembull me numrin 12:
12 muaj ka viti
12 numra ka ora
12 shenja horoskopi
12 apostuj Jezu Krishti
12 cikle ka hena ne vit
12 heroizma benin heronjte e mitologjise
12 flijime benin per nder te perendive
etj etj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Numri 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Numri 7   Numri 7 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Numri 7
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Numri 12
» Psikiatrit Japin Alarmin: Është Rritur Numri I Adoleshentëve Impotentë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~OKULTIZEM~ :: Sibolike-
Kërce tek: