Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Misteri i frikshem i Morrow Road

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Misteri i frikshem i Morrow Road Empty
MesazhTitulli: Misteri i frikshem i Morrow Road   Misteri i frikshem i Morrow Road EmptyWed Jul 04, 2012 1:07 pm

E vendosur ne Clay Township, Michigan, rruga e vjeter Morrow Road eshte e famshme per nje arsye shume te frikshme.

Misteri i frikshem i Morrow Road Homepage

Sipas historise, thuhet qe nje mama me femijen e saj jane zhdukur nga shtepia e tyre ne kete rruge. Ngjarja ka ndodhur ne fund te viteve 1800. Djali u zhduk papritur dhe shume shpejt edhe mamaja e tij u zhduk gjithashtu.

Shume mendojne qe ajo ka vdekur nga nje vdekje e tmerrshme nderkohe qe kerkonte per djalin e saj.

Ka shume njerez qe pretendojne qe fantazma e saj mund te shihet edhe sot e kesaj dite.

Rruga rurale eshte e gjate 2.5 milje dhe deri ne kohet e fundit ajo ishte shume e piset dhe e paperdorur deri sa zona iu popullua serish me njerez.
Ne 200 vitet e fundit ne te cilat kjo legjende per gruan dhe djalin e saj ka vazhduar, ngjarja eshte treguar ne disa variante te kesaj historie. Cdo variant ne fakt nuk ndryshon shume:

- Ndodhi nje rrembim, qe ia mori femijen mamase nga duart
- Nje shperqendrim i momentit i mamase dhe me pas ajo kupton qe djali i saj eshte mbytur dhe pasi gjen trupin e tij, ajo hidherohet dhe vret veten
- Nje vjedhje ne shtepi; dhe ata ishin te vetmet viktima
- Nje zjarr qe i mori jeten djalit dhe e ema u hodh ne zjarr per ta shpetuar
- Nje nate e ftohte dhe me stuhi mund ta kete kapur djalin jashte shtepise dhe e njejta gje edhe me te emen nderkohe qe kerkonte per te
- Nje vrases i lire e vret djalin dhe te emen qe kerkonte per te
- Mamaja e kishte lindur djalin pa qene e martuar dhe nga turpi qe ajo ndiente per kete, ajo e braktis femijen jashte shtepise. Megjithate ndjenja e fajit e prek ate dhe kur ajo kthehet per te marre djalin, ai eshte zhdukur dhe kerkimet per te fillojne.

Nuk dihet se kush eshte varianti i sakte i historise pasi asnje nuk ka vertet te dhena apo dokumenta per ate kohe.

Megjithste, nderkohe qe banoret e zones dhe turistet ecin pergjate rruges se vjeter, jane bere shume raportime qe kane degjuar nje ze gruaje qe bertet duke kerkuar ndihme ne gjejtjen e djalit te saj.

Shume prej njerezve qe kane bere raportimet edhe e kane pare ate. Edhe pse njerezit nuk njihen me njeri tjetrin, sipas raportimeve te cdo personi; gruaja ka veshur nje kemishe nate ngjyre blu. Kjo do te ishte thuajse e pamundur dhe e pabesueshme. Eshte nje rastesi qe te gjithe raportojne qe ajo ka veshur kemishe nate ngjyre blu?

Duket se kjo legjende do te jete e njohur edhe per shume kohe te tjera, sikur dicka deshiron qe ajo te vazhdoje e duket se nuk do te zbehet me kalimin e kohes. Mund te jete arsyeja e kesaj shikimet e gruas apo te qarat e mamase fantazem? Si ka mundesi qe njerez totalisht te panjohur me njeri tjetrin kane bere te njejtat raportime?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Misteri i frikshem i Morrow Road
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Misteri i frikshem tragjedise se Himares
» Misteri i portretit që nuk digjet!
» Misteri i numrave
» Misteri i numrit 666
» Misteri i monumentit të Georgia-s

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Enigma-
Kërce tek: