Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Mënyra për të bërë dikë të të doje

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Mënyra për të bërë dikë të të doje Empty
MesazhTitulli: Mënyra për të bërë dikë të të doje   Mënyra për të bërë dikë të të doje EmptyThu May 31, 2012 6:30 pm

Menyra per te bere dike te te dojeSi mund te besh dike te bjere ne dashuri me ty?
dhe si mund te besh dike te te doje?
ka menyra qe mund te ndihmojne per te bere dike te ndjeje terheqje per ty?

Ne fakt ka shume menyra qe mund te te ndihmojne per te bere dike te te doje, gjithmone nese perdoren ashtu sic duhet. Natyra njerezore eshte krijuar ne menyre te atille qe ti pergjigjet dhe ti pershtatet me efikasitet mjedisit rrethues.

Nese ti ben te mundur qe te shnerrosh perceptimin e dikujt per mjedisin ai/ajo do te pergjigjet sipas po asaj menyre ne te cilen eshte krijuar dhe ketu mund te perfitosh qarte per te bere dike te te doje.

4 menyra per te bere dike te te doje

Cdo njeri deshiron qe ta duan dhe do qe te terheqe vemendje nga te tjeret, megjithate, nese kjo vemendje nuk vjen nga njerez qe ky person i konsideron te rendesishem ai nuk do tja dije fare per ate vemendje qe i japin keta.

Per shembull nese ti e konsideron dike si deshtak me siguri ti nuk do tja dish fare per vemendjen qe mund te te tregoje ky person per ty, ne krahasim me nivelin e interesit qe ti do te kesh per nje person te famshem qe interesohet dhe tregon vemendje per ty.

Bazuar mbi kete fakt ja ku jane edhe menyrat qe mund te te ndihmojne per te bere dike te te doje:

Ngreji pike vetes ne fillim: Njerzit bien ne dashuri me nje person qe e konsiderojne ne nivelin e tij ose pak me lart. Me kete nivel nenkuptohet menyra sesi nje person vlereson te tjeret, cdo njeri e llogarit vleren e te tjereve ne baze te menyres se tij prandaj duhet te keni kujdes qe para se te realizoni kte hap te pare duhet ta njihni mire personin, mundesisht ta keni shok/shoqe qe te kuptoni se si ai/ajo llogarit vleren e te tjereve, me pas mund te beni qe te dilni pak me lart ne vlere se ai/ajo gjithmone sipas vleresimit te tij/saj.
Tregoni vemendje pa i bere te qarta qellimet: Hapi tjeter qe duhet te besh per te bere dike te te doje eshte ti japesh atij personi shume vemendje por pa i treguar se cfare kerkon prej tij/saj (pa ja treguar qe e pelqen). Kur nje person sheh qe dikush me nje nivel me te larte se ai/ajo tregon vemendje dhe interes per te, lumturohet shume dhe fillon te kete dhe nevoje per te. (shih: Si fillojme te fiksohemi me dike)
Terhiqu ne kohen e duhur: Hapi i trete per te bere dike te te doje eshte te terhiqesh ne kohen e duhur. Pasi personi behet i varur dhe ka nevoje per ty eshte koha qe te terhiqesh (te tregohesh i ftohte) ne menyre qe te rrisesh intensitetin e ketyre ndjenjave te nevojes dhe varesise. (shih: Si te joshesh dike) Kjo eshte pjesa ku ti duhet te perdoresh disa here artin e terheqjes atehere kur personi ka shume nevoje per ty, dhe ti tregosh perseri vemendje atehere kur personi fillon ti humbe shpresat. Ne fund te fundit dashuria s’eshte asgje me teper se terheqja e fillimit e perforcuar disa here derisa behet obsesion, pra ne fillim duhet ta terheqesh personin pastaj tia rrisesh nivelin e ketij interesi derisa ti behet obsesion kjo deshire.
Ngreji pike vetes akoma me shume: Kur personi ka aq shume nevoje dhe behet aq shume i varur per ty, mund te rrisesh vleren tende ne syte e tij/saj akoma me shume, duke i programuar mendjen te besoje kte gje.
Nese i zbaton sakte keto 4 hapa sigurisht qe do te jete e lehte te besh dike te te doje. Keto info bazohen ne psikologji dhe jo nga mendimet e mia apo te dikujt tjeter prandaj jane 100% te besueshme, nga ana tjeter une besoj shume ne qellimet etike dhe do tju thoja te mos i perdorni per lojra ketej e andej, por vetem per qellime serioze, perndryshe une nuk mbaj asnje pergjegjsi mbi ate qe ju beni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
xhogli

xhogli


Numri i postimeve : 19
Join date : 13/05/2012

Mënyra për të bërë dikë të të doje Empty
MesazhTitulli: Re: Mënyra për të bërë dikë të të doje   Mënyra për të bërë dikë të të doje EmptyThu May 31, 2012 7:40 pm

te falenderoj shum per kete postim eshte nje informacion shum i sakte,por une besoj qe te gjith ata qe e kan kaluar nje here dashurine i perdorin keto taktika,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mënyra për të bërë dikë të të doje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Magji per tu bere i pasur
» Të bëni dikë që të vuaj
» Ritual që dikush të ju dojë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Parapsikologji-
Kërce tek: