Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Të bëni dikë që të vuaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sabit
Numri i postimeve : 57
Join date : 14/05/2012

Të bëni dikë që të vuaj Empty
MesazhTitulli: Të bëni dikë që të vuaj   Të bëni dikë që të vuaj EmptyThu May 24, 2012 10:26 pm

Të bëni dikë që të vuaj


Lloji i magjisë: e zezë

Kjo funksionon vetëm të premten e fundit të muajit, në mëngjes, duhet të agjërosh.
Merr një copë të proshutës me yndyrë, të jetë e madhe sa një vezë dhe i fut kunja (ferfere) rreth tridhjetë, duke mos i numëruar, duke thënë fjalët e famshme: "Një herë vassis atatlos vesul atcremus, verbo san herbo dibolia herbonos."

Vendosi dy degët në formë kryqi mbi të dhe futi në tokë në një vend të pakultivuar.

Duhet ta thoni qartë dhe me zë të lartë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Të bëni dikë që të vuaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mënyra për të bërë dikë të të doje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~OKULTIZEM~ :: Magji-
Kërce tek: