Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Njeriu i cili fotografoi UFO-t

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Njeriu i cili fotografoi UFO-t Empty
MesazhTitulli: Njeriu i cili fotografoi UFO-t   Njeriu i cili fotografoi UFO-t EmptyThu May 31, 2012 4:35 pm

Puerto Rico, 1988: Njeriu i cili fotografoi UFO-t, që më pas e rrëmbyen atë (video)

Njeriu i cili fotografoi UFO-t 285626_435725483118992_236304299727779_1482316_217324695_n
Siç dihet historia e Jashtëtokësorëve, apo thënë ndryshme me një laicizëm më të populluar, UFO-t, vitet e fundit, madje për dekada rresht, fill pas mbarimit të lutës së dytë botërore u kthyen në një mister sa real po edhe aq irreal!
Dihet se shume media ndër kohë i ka dhënë një rëndësi të veçantë këtij fenomeni i cili veç imagjinatës, fantazisë për të panjohurën dhe për diçka më madhore se qenia njerëzore, ajo çka thuhet me plotë bindjen se njeriu nuk është i vetëm në këtë universe, apo duke shkuar tej fantazisë tonë, gjë e cila ka kaptuar “dëshirën” e kureshtjes tonë për t’i dhënë një përgjigje këtij misteri që herë shfaqet si i vërtet dhe herë si pavërtetë, ndërkohë duhet thënë se veç të tjerash, edhe vetë agjencitë më të mëdha të botës, i kanë kushtuar një interes të jashtëzakonshëm këtij fenomeni.
Janë me dhjetëra studimet e shkencëtarëve të cilët “vërtetojnë” ekzistencën e jashtëtokësorëve.
Mbetet të theksojmë se dhe vetë NASA ka krijuar një ekip shkencëtarësh nga bordi i saj, të cilët merren posaçërisht me këtë dukuri të pashpjegueshme.
Ndërkohë janë me mijëra astronomët, studiuesit, shkencëtarët skeptikët, shkrimtarët, e një sërë kategorish të tjerë njerëzish të cilët merren intensivisht me një përkushtim shumë të madh me këtë fenomen, duke i studiuar ato në të gjitha mënyrat dhe format e tyre.
Madje duhet rikujtuar gjithashtu se pak kohë më parë, vetë Presidenti Amerikanë, Barak Omabam, ishte ai i cili “Vërtetoi” në deklarimin e tij ekzistencën e Jashtëtokësorëve duke njoftuar mbarë globin me zbulimin e kryer nga NASA në liqenin e famshëm.

Ndiqni në video historinë e një Peruani i cili pasi fotografoi UFO-t, më pas u rrëmbye prej tyre.

https://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DSVI6jeZ6K-k%26feature%3Dplayer_embedded&h=xAQHErlSW
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Njeriu i cili fotografoi UFO-t
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si e fitoi njeriu inteligjencën?
» Njeriu me misterioz i koheve moderne
» Njeriu mesatar fle 21 vjet, ndërsa 14 i kalon në punë
» Cili eshte filmi me i mire
» Djaloshi i cili loton gjak

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Ufologji-
Kërce tek: