Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Djaloshi i cili loton gjak

Shko poshtë 
AutoriMesazh
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

Djaloshi i cili loton gjak Empty
MesazhTitulli: Djaloshi i cili loton gjak   Djaloshi i cili loton gjak EmptyWed Jul 04, 2012 4:04 pm

Calvino Inman është njëri prej njerëzve të rrallë në botë i cili kur qanë derdhë lot prej gjaku. Ky është një rast i rrallë në mjekësi që ka hutuar edhe mjekët, pasi nuk po munden të zbulojnë shkakun dhe as të ndalin lotët e tij të përgjakur.

Djaloshi i cili loton gjak Djaloshi-qe-looton-gjak

17 vjeçari Calvino filloi të lotojë gjak para dy viteve. Ai vizitoi 15 mjekë të cilët konstatuan se nuk bëhet fjalë për tumor dhe as ndonjë sëmundje të trashëguar gjenetike, por nuk i kanë ofruar zgjidhje të problemit.

“Njerëzit më quajnë si të pushtuar nga djalli. Gjaku më del nga sytë vazhdimisht, në shkollë, gjithkund. Zakonisht nuk e di se kur filloj të lotoj gjak. Nganjëherë e ndiej kur sytë më mbushen me gjak, e nganjëherë e marr vesh kur i shoh njerëzit duke më shikuar çuditshëm”, rrëfen Calvino, i cili është njëri ndër njerëzit e rrallë në botë i cili vuan nga ky çrregullim.

Sulmet e tij zgjasin prej disa minutave deri në një orë, ndërsa përsëriten edhe deri në tri herë në ditë. Nëna e tij është e zhgënjyer dhe po e humb shpresën se do të gjejë ilaç për djalin e saj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Djaloshi i cili loton gjak
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Njeriu i cili fotografoi UFO-t
» Cili eshte filmi me i mire
» Turku i cili jetoi 167 vite
» Hoxha i cili nxit urrejtje dhe dhune

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MEDIA~ :: Video-
Kërce tek: