Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Sekreti i recetës Coca Cola-s....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Sekreti i recetës Coca Cola-s.... Empty
MesazhTitulli: Sekreti i recetës Coca Cola-s....   Sekreti i recetës Coca Cola-s.... EmptyWed May 16, 2012 9:03 am

Sekreti i recetës Coca Cola-s....

Sekreti i recetës Coca Cola-s.... 150168_425994344092106_236304299727779_1450974_1722450790_n

Pija më e preferuar në të gjithë botën, Coca Cola, u shfaq për herë të parë në vitin 1886 dhe një mister i madh ishte krijuar rreth kësaj pijeje, pasi asnjë nuk e dinte përbërjen e saj.U deshën plot 125 vjet që ky mister të zbulohej dhe njerëzit të dinë recetën e pijes që vendosin pothuaj çdo ditë në tavolinat e tyre.Në këtë recetë zbulohet se Coca-Cola përveç perberjeve dhe dozave të përcaktuara… janë përdorur edhe disa… sekrete për të arritur shijen e duhur.Coca Cola u shit për herë të parë në një farmaci në Atlanta, ndërsa tashmë numëron mbi 200 vende të botës, ku ka hyrë në mënyrë dinamike.Por, çfarë Perberje përmban Coca Cola? Më poshtë po ju paraqesim recetën :

Ekstrakt i lëngshëm Coca

Acid Citrik

Kafeinë

Sheqer

Ujë

Lëng limoni

Vanilje

Karamele

Për t’i dhënë shije 7-fish përdoren:

Alkool

Esencë portokalli

Esencë limoni

Esencë nutmeg

Koriandër

Neroli

Kanellë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Sekreti i recetës Coca Cola-s....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si Të Mësojmë Shpejt, Ja Sekreti
» Sekreti i madh i jetes
» Sekreti i ecjes mbi prush
»  E mira dhe e keqja ! Sekreti Biologjik

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Konspiracion-
Kërce tek: