Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Fjale te urta

Shko poshtë 
3 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Jeta
AdminNumri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Fjale te urta - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta   Fjale te urta - Faqe 2 EmptyFri May 11, 2012 10:32 am

Kush është pasuruar nga lotët e të tjerëve, nuk do të mundet kurrë të ketë lot gëzimi..

-Mësues, doja të dija si jetojnë peshqit në det?
-Si njerëzit në tokë: të mëdhenjtë hanë të vegjlit...!!!

Trajtoje gruan si një shërbyese dhe do të jesh burri i shërbyeses, trajtoje gruan si një mbretëreshë dhe ti do të jesh mbreti !

Gënjejnë kur thonë se koha shëron plagët.. koha nuk i shëron plagët, veç na mëson të jetojmë me to..!!

Ndonjëherë është heshtja e vetmja mundësi për të treguar se sa jeni të lënduar...!

" Atë që Zoti nuk ma jep, nga njerëzit nuk e kërkoj kurrë ! "Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
AdminNumri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Fjale te urta - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta   Fjale te urta - Faqe 2 EmptyFri May 11, 2012 10:35 am

- Njeriu që ndërtoi anijen Titanik kur u pyet: Sa e sigurtë do të jetë? Me një ton ironik ai tha: "As Zoti s'mund ta fundosë atë". Ne të gjithë e dimë se çfarë ndodhi me titanikun!
- President i Brazilit, gjatë fushatës, ai tha: Se, nëse ai merr 500.000 vota nga partia e tij, "Madje as Zoti, s'do të mund t'a heqë atë nga presidenca". Sigurisht ai mori votat, por ai u sëmur dhe vdiq një ditë para se të bëhet president.
Garancia nuk ekziston. Puno, jeto ndershëm edhe tregoju njerëzve që i don e që vlejnë per ty.

Në jetë mos fajeso askënd. Njerëzit e mirë të japin lumturi, të tjerët të japin eksperiencë, të gabuarit të japin mësim, e të dashurit të japin kujtime të paharrueshme..!

Në jetë mos fajeso askënd. Njerëzit e mirë të japin lumturi, të tjerët të japin eksperiencë, të gabuarit të japin mësim, e të dashurit të japin kujtime të paharrueshme..!

" Bota është e mbushur me sy të bukur, por të pakët janë ata që të shohin me dashuri dhe sinqeritet.."

Të shtiresh e gëzuar kur je e merzitur, është njësoj si të ecësh në shi dhe të thuash nuk jam lagur..!

Dashuria është e durueshme; plot mirësi; dashuria nuk ka smirë, nuk vë në dukje, nuk krekoset, nuk sillet në mënyrë të pahijshme, nuk kërkon të sajat, nuk pezmatohet, nuk dyshon për keq;
nuk gëzohet për padrejtësinë, por gëzohet me të vërtetën, i duron të gjitha, i beson të gjitha, i shpreson të gjitha, i mban çdo gjë !

Jam sëmurë për ta kuptuar se ilaçi nuk ka vlerë pa sëmundjen...
Kam qarë për ta kuptuar se loti që del nuk I kthehet kurrë më syrit...
Kam buzqeshur për ta kuptuar se shtazëve u mungon buzëqeshja...
Kam folur për ta kuptuar se heshtja nuk ka kuptim pa fjalët...

Mos e merrni për dobësi heshtjen time, sepse nëse flas nuk do të mund ta përballoni..!!


Duhet të mësohemi, të qeshim çdo mëngjes.
Të ngrihemi nga krevati, duke menduar që kjo ditë mund të jetë një ditë perfekte.
Nuk ka rëndësi se bie shi..
Nuk ka rëndësi, nëse nuk ndjen dëshirë..
Nuk kanë rëndësi pse-të dhe sepse-të...
E rëndësishme është të provosh të buzëqeshësh, edhe atëherë kur të duket e kotë ...

Njerëzit gjithmonë mendojnë për së prapthi:
Nxitojnë që të rriten dhe pastaj psherëtijnë për rininë e humbur;
humbasin shëndetin për të bërë para dhe pastaj humbasin paratë për të rifituar shëndetin.
Mendojnë me ankth të ardhmen dhe lënë pas dorë të tashmen dhe si përfundim jetojnë sikur nuk do të vdesin kurrë dhe vdesin sikur skanë jetuar kurrë...!
Nuk i dihet kurrë, dikush mund të dashurohet me buzëqeshjen tënde !Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
AdminNumri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Fjale te urta - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta   Fjale te urta - Faqe 2 EmptyFri May 11, 2012 10:37 am

O Zot..! Të pikëlluarve jepja gëzimin, të sëmurëve jepja shërimin, të humburve jepja udhëzimin..!

“Miqësia e vërtetë nuk është skllave e kohës dhe hapësirës, distancat materiale nuk mund të të ndajnë nga miqtë e vërtetë..!”

Asnjëherë mos hezito të ndihmosh të tjerët, është vërtetë fat nëse të vjen një shans i tillë...


Ta kesh Zotin në zemër nuk do të thotë se nuk do të përballesh me asnjë stuhi në jetën tënde, por kjo nënkupton se asnjë stuhi nuk mund ta permbysi varkën tuaj...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
gjinkalla
Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

Fjale te urta - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta   Fjale te urta - Faqe 2 EmptyThu May 31, 2012 11:15 am

Kur kerkon paqen,mos kerko dashuri

Kur kerkon dashurine,mos kerko paqen

gjinkalla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhogli

xhogli


Numri i postimeve : 19
Join date : 13/05/2012

Fjale te urta - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta   Fjale te urta - Faqe 2 EmptyThu May 31, 2012 11:58 am

deshtimi nuk eshte qe ne jete te pengohesh dhe te bjesh poshte,deshtim eshte qe te mos mundohesh te ngrihesh pereseri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

Fjale te urta - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta   Fjale te urta - Faqe 2 EmptyThu May 31, 2012 12:08 pm

pajtohem me ty gjogli nje fjale japoneze thote rrezohu 7 here por ngritu 8 here
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhogli

xhogli


Numri i postimeve : 19
Join date : 13/05/2012

Fjale te urta - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta   Fjale te urta - Faqe 2 EmptyThu May 31, 2012 12:15 pm

hija nuk te thote kurr ngrhiu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhogli

xhogli


Numri i postimeve : 19
Join date : 13/05/2012

Fjale te urta - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta   Fjale te urta - Faqe 2 EmptyThu May 31, 2012 12:19 pm

kur e ke te keqen prej vetes ska cte bejne as miku.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Fjale te urta - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta   Fjale te urta - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fjale te urta
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Enigma-
Kërce tek: