Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Einstein: Bibla legjendë primitive

Shko poshtë 
AutoriMesazh
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

Einstein: Bibla legjendë primitive Empty
MesazhTitulli: Einstein: Bibla legjendë primitive   Einstein: Bibla legjendë primitive EmptyTue Oct 09, 2012 8:06 am

Einstein: Bibla legjendë primitive F.1008180851220_mNjë letër e shkruar me dorë nga Albert Einstein, në të cilën ai hedh poshtë idenë e Zotit, si një produkt i dobësisë njerëzore, pritet të vendoset në një ankand në një faqe e interneti të shitjeve online. Çmimi fillestar ofertues për letrën ishte tre milionë dollarë.
Sipas REL, Einsteini e shkroi letrën në vitin 1954, një vit para vdekjes së tij dhe ia ka dërguar atë filozofit Eric Gutkind.

Në letrën e tij, shkencëtari e quan “Biblën një koleksion të legjendave të nderuara, por megjithatë, primitive, të cilat janë më shumë se fëmijërore”.

Shitësi anonim i letrës e ka blerë atë në vitin 2008 për 404.000 dollarë nga ankandet Bloomsbury në Londër. Ofertuesit kanë afat deri më 18 tetor për ta blerë letrën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Einstein: Bibla legjendë primitive
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bibla e djallit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Konspiracion-
Kërce tek: