Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Syri i trete(shqisa e gjashte)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
xhogli

xhogli


Numri i postimeve : 19
Join date : 13/05/2012

Syri i trete(shqisa e gjashte) Empty
MesazhTitulli: Syri i trete(shqisa e gjashte)   Syri i trete(shqisa e gjashte) EmptyMon Jun 11, 2012 12:23 pm

Syri i trete(shqisa e gjashte)Syri i trete(shqisa e gjashte) Third_10


Shkencëtarët përpiqen të shpjegojnë gjithçka, por derisa ata jane në gjendje të shpjegojnë?
Sa e kanë shpjeguar zonën jo-te dukshme?
Është e vështirë të shpjegohet e padukshmja dhe e paprekshmja me ane te shkences se tanishme, por jo ekzistues,
Vetëm një "gjë" mund të trajtojë dhe të studiojë këto...shpirti i njeriut.


Syri i tretë nuk është pjesë e trupit dhe nuk mund të matet dhe te pranoje eksperimentimi.
Syri i tretë është një organ i shpirtit është instrument psikopneofmatik, mjet dhe Administrator i padukshëm.
Kush e ka ne dispozicion?
Gjithkush cdo njeri. Por, për dikë për të parë nëpërmjet tij ose duhet të ketë "karizëm"(dhunti) apo te praktikohet në mënyrë per ta hapur atë.
Çfarë cfare shikon përmes syrit të tretë?
Padukshmen, të paprekshmen, uraniumi, dhe të errët, por mos të harrojmë se. Kjo është arsyeja pse ne duhet të jemi të kujdesshëm.

Hapja e Syrit të tretë është e lidhur direkt me gjashte chakra. Chakra psikik, që ndodhet në qendër të ballit mbi vetullat. Ajo është e lidhur ngushtë me gjëndrën pineale. gjëndra është çaktivizuar në shumicën e njerëzve. Ne mund të themi se ajo është "selia e shpirtit", ku mendja dhe trupi takohen."... Studimi i strukturës së trurit të njeriut është vazhdimisht në lëvizje dhe i jep informacion të ri mbi funksionimin e tij. Një artikull i kohëve të fundit në revistën Science pretendon se një sipërfaqe vetëm pas ballit, ne jemi përgjegjës për perceptimin tone individuale të një pjesë muzikore.
Artikulli ishte rezultat i një studimi studiues në Universitetin e Dartmouth, i cili kryen një eksperiment në 8 vullnetarë, regjistrimi i metodës së imazhit të trurit me fMRI.muzika qe degjoni përfshinte 24 çelësat e mëdha dhe të vogla duke ndjekur motive muzike pozitive. Përfaqësimi gjeometrik i kësaj muzike ishte në thelb një formë spirale.
Kur gjatë ekzekutimit të pjeses është futur në "thellësi", një instrument tjetër muzikor nuk"ngjiste "regjistrim është që ky rajon i veçantë i truri prapa para që zbulon dallimin e"panelit". Kjo zonë "ndiqte" muzikën dhe gjurmët e toneve te ndryshme, shkencëtarët thonë, kjo zonë është për të ndërhyrë në ndërveprim midis emocionale dhe jo - inteligjencës emocionale dhe që është nga të cilat qe thithin informacion në përgjithësi.
Shkenca po i afrohet një funksionim cerebrale lidhur me atë që disa kultura të lashta e quanin "syri i tretë", organ i gjashtë kuptim dhe urtësi ... "

Syri i Tretë ne thelbe eshte një i "verber" hipofizës ne balle ton, kur shkenca mjekësore nuk ka asnjë arsye për të ekzistuar. Kjo do të thotë, kjo është diçka "rrahur udhë" shkenca nuk ka gjetur ende një rol.
Nga kohët e lashta, megjithatë, sekreti i çdo populli të lidhur atë me intuitën dhe vizioni është përshkruar si intuitë, që lidh me botën e jashtme.

Por, "syri" për të vepruar sipas dëshirës dhe jo arbitrare, duhete praktikuar. Nuk është e vështirë, por patjetër duhet vëmendja jonë, këmbëngulje dhe drim dhe-mbi të gjitha respektin tonë. Gjithashtu, ju duhet së pari të keni mësuar për t'u çlodhur,te parashikoni, të meditoni dhe të ndjeheni trupin tuaj.

Kuotë per te ndihmuar, për të mos krijuar asnjë problem ...
sepse ka ushtrimet,qe nuk kanë rezultate të shpejta, por nëse ne nuk e dimë, dhe nuk kemi përvojë për të trajtuar mjetet e shpirtit, mund të jenë shumë të dhimbshme dhe shqetësuese.

Ushtrimi i parë. Për fillim, ne të fillojë me një ushtrim shumë të thjeshtë që do të na mësojë, në njërën anë të ndjehejm syrin e tretë, dhe së dyti për të "hapur" dhe per ta"mbyllur", sipas dëshirës:Uluni diku të qetë dhe të rehatshme, me ndriçim të butë që nuk lodheni. Mbyll sytë dhe relaksohuni. Merrni një frymë pak të thellë për të ju ndihmojë të relaksoheni. Tani përpiquni të ndjeheni syrin etretë.te vendosur diku në mes të ballit tuaj (disa e kanë të ulët, në afërsi të bazës së hundës, të tjerët janë të drejtë në qendër të ballit, të tjerët pak më lartë). Nëse ju përqëndrohet siç duhet, ju do të ndjeni një ndjesi shpimi gjilpërash të vogël apo një presion shumë të vogël ose një nje ngjyre ose një ngrohje pak më shumë ose gjithsesi 'diçka' diku në ballin tuaj. Ndjesia ndryshon nga personi në person ...duke provuar ju do gjeni syrin tuaj. Sapo ju mendoni se "diçka ndryshe", urime: identifikuat vendndodhjen e syrit tuaj te tretë dhe aktivizimin me vetëdije!Mundohuni të prek vendin me gishtin tuaj dhe të ndjehei dicka të pakëndshme ose madje edhe të dhimbje për të te lehet (ashtu si kur ju prekni syrin tuaj me kishte normalisht). Kjo do të thotë se syri yt i tretë është i hapur.Duke mbyllur normalisht sytë tuaj, ju kujtojtoni syrin e tretë. Për per fillim,mos e mbani shumë imazhin në mendjen tuaj me syrin tuaj të tretë! Pasi ju te "shhini" (parashikoni)syrin tuaj te mbyllet.kur të mbyllet, ndjenja qe keni pasur në ballin do të ndalet dhe në qoftë se ju vendosni gishtin tuaj në,nuk do te ju shqetësojë.


Praktikkoni hap e mbyll si per fillim ... Kur keni arritur përsëri pa vonesë dhe lodhje, provoni të njëjtën përsëri, por këtë herë te hapur sytë tuaj normal. Kur te keni arritur dhe kete, praktikojeni mjaftueshme, në mënyrë qe të jeni te sigurt per ta kontrolluar atë. mos vazhdojni në ushtrimin e ardhshëm, në qoftë se ju nuk jeni absolutisht të sigurt / se je kontrolloni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Syri i trete(shqisa e gjashte)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Çfarë është Syri i Tretë?
» Shqisa e 6-të

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Parapsikologji-
Kërce tek: