Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Magji për të mësuar të vërtetën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sabit
Numri i postimeve : 57
Join date : 14/05/2012

Magji për të mësuar të vërtetën Empty
MesazhTitulli: Magji për të mësuar të vërtetën   Magji për të mësuar të vërtetën EmptyThu May 24, 2012 10:38 pm

Magji për të mësuar të vërtetën


Për të zbuluar një të vërtetë të fshehur, vizato në një copë letër një trekëndësh të drejtë me një sy në qendër.

Në qendër të syrit mbishkruaj runën Os (në fomën e një F), që është runa e Odinit, perëndisë së magjikës me një sy. Mendo fort në personin që, në mendimin tënd, e fsheh të vërtetën nga ti, duke shtrënguar këtë hajmali në zemër, dhe thuaj:


Ai me një sy vështron nga froni i tij,

Syri i zjarrtë djeg faqen e gënjeshtarit.


Mbaje hajmalinë me vete, dhe herën tjetër kur ta takosh personin për të cilin dyshon që gënjen, shtruaji pyetjen që ke në mend. Do të dish nëse përgjigja është e vërtetë ose e gënjyer.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Magji për të mësuar të vërtetën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Magji per tu bere i pasur
» Magji per realizimi i dashurise
» Magji qe te mos theresh me thike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~OKULTIZEM~ :: Magji-
Kërce tek: