Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Komunikojnë me vajzën e tyre të vdekur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Komunikojnë me vajzën e tyre të vdekur Empty
MesazhTitulli: Komunikojnë me vajzën e tyre të vdekur   Komunikojnë me vajzën e tyre të vdekur EmptyMon May 07, 2012 12:03 pm

Komunikojnë me vajzën e tyre të vdekur

Komunikojnë me vajzën e tyre të vdekur Melissa-300x187

I ati i saj, krijojë një mekanizëm të posaçëm dhe beson se me anë të saj kaloi në botën e shpirtrave.

Dashuria për vajzën e tyre, bëri që një çift të gjejë gjithë farë mënyrash që ata të mund të komunikojnë me vajzën.
Kështu, i ati i vajzës, 8 vjet pas vdekjes së saj, pretendon se gjeti një mënyrë për të komunikuar me të.

Anglezi, Gary Galka, inxhinier elektrik, përdori njohurit e tij për hartimin dhe krijimin e aparaturave të zbulimit të fushave elektromagnetike dhe pohon se ka mundur të regjistrojë vajzën tij Melissa të thotë: “Përshëndetje baba, të dua shumë”.

Melissa, e cila ishte vetëm 17-vjeç, humbi jetën si pasoj e një aksidenti kur ajo po kthehej në shtëpi. Ndërkohë si Gary, po ashtu dhe familja e tyre pretendojnë se menjëherë pas incidentit të rënd, ku humbën njeriun e tyre të dashur, në shtëpi filluan të ndodhin fenomene të pashpjegueshme.

“Filloi të vepronte çuditshëm, si p.sh; i binte ziles, të ndryshojnë kanalet televizive dhe të ndez e shuaj dritat”, thotë Gary, i cili jeton me bashkëshorten e tij dhe dy vajzat e tyre të tjera, Jennifer dhe Heather.

“Gruaja ime po gatuante së bashku me vajzat, kur papritur ndjen se dikush kishte hyrë në dhomë”, shpjegon ai. “Qëlloi të isha i shtrirë në krevat dhe të ndjejë dikë të shtrihet pranë meje dhe të ndjejë një peshë në kraharor, sikur dikush vendos kokën e tij”, vazhdon Gary.

I vendosur se bëhet fjalë për komunikim pas vdekjes, Gary filloi të krijojë një aparaturë elektrike specifike, me an të cilës të komunikonte me vajzën e tij.
Duke përdorur dijet e tij në sistemet e zbulimit të fushave elektromagnetike, krijojë Mel-Meter 8704, që mori emrin nga Melissa, ditëlindjen e saj dhe vitin kur Gary beson se ajo kaloi në botën e shpirtrave.

Duke zhvilluar aparatura periferike, siç është “Spirit Box”, Gary incizoi, siç ai pretendon, vajzën e tij t’i flasë.
E gjithë familja pretendon se kanë komunikuar me Melissa-n, si dhe ajo është shfaqur dhe në shtëpi!
“Unë se kam parë kurrë Melissa-n, por Heather e ka paër tre herë”, deklaroi Gary.]Komunikojnë me vajzën e tyre të vdekur Aparaturat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Komunikojnë me vajzën e tyre të vdekur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Religjionet dhe llojet e tyre
» Shume personalitete po deklarojne homoseksualitetin e tyre
» Mikrocipi ndermjet shkences dhe fese

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Mitologji-
Kërce tek: