Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 “Engjëlli” mes reve mbi tempullin budist

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

“Engjëlli” mes reve mbi tempullin budist Empty
MesazhTitulli: “Engjëlli” mes reve mbi tempullin budist   “Engjëlli” mes reve mbi tempullin budist EmptySun May 06, 2012 5:41 pm

“Engjëlli” mes reve mbi tempullin budist

“Engjëlli” mes reve mbi tempullin budist Engjell-ne-qiell


Kjo është një foto nga Isres Çorpaka, e realizuar në mënyrë të pabesueshme sipër një tempulli budist në Tailandë. Figura e engjëllit e formuar prej reve dhe rrezeve të diellit të mahnit me rrezatimin e dritës në konturet e saj.
Chorphaka, 51 vjeç, po vizitonte Pallatin Madhështor në Bangkok në kryeqytetin tajlandez, kur kishte parë në qiell këtë fenomen. Ai tha: “Unë shkova me një mikun tim për të bërë foto në tempullin ‘Emerald Buda’. Pas disa orësh, ne vendosëm të largoheshim dhe, kur dolëm nga tempulli, qielli u mbyll dhe dukej sikur do të fillonte shi. Por kur ngrita kokën lart, pashë që mes reve po dilnin rreze dielli. Ishte aq e bukur, sa ndalova për të bërë foto. Retë u hapën më shumë dhe formuan figurën e engjëllit”. Fenomeni kishte zgjatur më pak se dhjetë sekonda.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
“Engjëlli” mes reve mbi tempullin budist
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fshati ne mes te reve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Entitete-
Kërce tek: