Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Numeri juaj jetesore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Numeri juaj jetesore Empty
MesazhTitulli: Numeri juaj jetesore   Numeri juaj jetesore EmptySat May 05, 2012 8:39 pm

Numeri juaj i jetesor...

Numeri juaj jetesore Numbers

Nëse i kushtoni vëmendje ngjarjeve të rëndësishme në jetën tuaj, duke flluar që nga data e lindjes, e deri tek emri dhe mbiemri i juaj ( e cila gjithashtu konvertohet në gjuhën e shkronjave), nga numri i derës së shtëpisë, data e regjistruar në shkollë, data e diplomimit, data e martesës, data e ndarjes, e punësimit, regjistrimi i automobilit, numri i letërnjoftimit, lindja e fëmijëve, dhe gjithçka tjetër që ju bje ndërmend si e rëndësishme për ju, do të befasoheni me faktin se dy apo tre numra të njëjta në të gjitha ngjarjet sillen pandërprerë.


Numrat megjithatë kanë më tepër domethënie se që na duket neve. Ato janë më tepër se shenja të rëndomta që i përdorim në përlogaritje. Ato na ndihmojnë të krijojmë rend në jetën tonë të përditshme kaotike. Nëse i kushtoni vëmendje ngjarjeve të rëndësishme në jetën tuaj, duke flluar që nga data e lindjes, e deri tek emri dhe mbiemri i juaj ( e cila gjithashtu konvertohet në gjuhën e shkronjave), nga numri i derës së shtëpisë, data e regjistruar në shkollë, data e diplomimit, data e martesës, data e ndarjes, e punësimit, regjistrimi i automobilit, numri i letërnjoftimit, lindja e fëmijëve, dhe gjithçka tjetër që ju bje ndërmend si e rëndësishme për ju, do të befasoheni me faktin se dy apo tre numra të njëjta në të gjitha ngjarjet sillen pandërprerë. Ato numra në këtë mënyrë e japin një mesatare të jetës suaj në tërësi. Shtegu jetësor i personave me vibrime të njëjta të vlerave dhe energjisë, janë tmerësisht të ngjashme, që nga pamja e gjendjes shëndetësore e deri te raporti me të afërmit etj.

Numri i juaj personal

Kodi personal numerologjik paraqet shifrën jetësore, atë që ua jep skeletin e gjitha lëvizjeve, karakteristikave, dëshirave, ngjarjeve, ngritjeve dhe rënjeve. Kodi personal fitohet me bashkimin e emrit dhe mbiemrit se bashku me datëlindjen tuaj. Mund ta logaritni ashtu që të shndrroni çdo shkronjë të veçantë të emrit dhe mbiemrit në energji të numrit. Ashtu do të veproni duke e përdorur tabelën numerike të Chaldean-Hebrew-it.
Ndamas sëpari mbledhni shkronjat e emrit (të konvertuar në numra) në bazë të tabelës e pastaj ato të mbiemrit. Deri sa të përfitoni numrin njëshiftror për emrin dhe mbiemrin. Pastaj numrin përfundimtar një shifror të emrit mblidheni me atë të mbiemrit sërish deri në nuvelin kur të fitoni një numër njëshifror si rezultat.
Po ashtu edhe datëlindjen tuaj mblidheni deri të fitoni numër njëshifror.
• Shembull: Anita Marku, e lindur më: 20.01.1979
• Anita = 1+5+1+4+1=12=1+2=3 - numri njëshifror i zbërthyer për emrin Anita është 3
• Marku = 4+1+2+2+6=15=1+5=6 - numri njëshifror i zbërthyer për mbiemrin Marku është 6
• 20.01.1979 = 2+0+0+1+1+9+7+9=30=3+0=3 - numri njëshifror i zbërthyer për datëlindje eshte 3
Në fund rezultatin përfundimtar nga emri, mbiemri dhe datëlindja mblidheni deri të fitoni sërish numër njëshifror:
3+6+3=12=1+2=3
Pra personi me emrin Anita Marku e lindur më 20.01.1979 është e udhëhequr nga numri 3.
Përjashtim për numrat 11 dhe 22
Ekzistojnë dy numra që nëse fitohen si rezultat i emrit, mbiemrit apo datëlindjes, që nuk duhet t'i zbërtheni mëtej. Ato janë numrat 11 dhe 22. Nëse paraqiten këto numra në testin tuaj, atëherë thjesht si numra dyshifror bashkangjithni llohgarisë së mbledhjes me numrat tjerë.


Tabela e alfabetit numerik të “Chealden-Hebrew-it''

A = 1
B = 2
C = 3
D = 4
E = 5
F = 8
G = 3
H = 5
I = 1
J = 1
K = 2
L = 3
M = 4
N = 5
O = 7
P = 8
Q = 1
R = 2
S = 3
T = 4
U = 6
V = 6
W = 6
X = 5
Y = 1
Z = 7
Ç = 3
ZH=Z dhe H
SH=S dhe H
NJ=N dhe J


Edituar për herë të fundit nga Jeta në Sat May 05, 2012 8:40 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Numeri juaj jetesore Empty
MesazhTitulli: Re: Numeri juaj jetesore   Numeri juaj jetesore EmptySat May 05, 2012 8:39 pm

VETITË E PERSONIT NË BAZË TË KARAKTERISTIKAVE TË NUMRAVE
1

Energji e madhe, kreativitet, lider natyral dhe sundues, dashuria ndaj fëmijëve, luksit, argëtimit, këngës dhe vallëzimit, tërhjekshëri e madhe (atraktivitet madhështor), sharm natyral që e fascionon gjininë e kundërt. Pjesët e ndjeshme të shëndetit janë: zemra, sytë, qarkullimi i gjakut

2

Ndjeshmëri, shpesh hipersenzibilitet, lëndueshmëri, pedantëri, besnikëri ndaj shtëpisë dhe familjes, nënës dhe fëmijëve, mendje praktike në matematikë, interesim për politikë, dell për vizatim, anim kah vendlindja dhe rrënjët (të parët e tij), tradicionalitet i theksuar, i kthyer kah e kaluara. Pjesët e ndjeshme të shëndetit janë: lukthi, gjinjtë, dhe indi i butë dhe i fortë në përgjithësi.

3

Individualitet, dashuri ndaj udhëtimeve, interes për ezoteri, filozofi, sport, vende të huaja dhe gjuhë të huaja. Po ashtu talent për gjuhë të huaja, besnik ndaj të vërtetës, luftëtar për të drejtat e njeriut, mbrojtës i më të dobëtve. Pjesët e ndjeshme të shëndetit janë: Mëlqia, shpnetka, kryqet

4

Origjinalitet, ekscentrik, dashuri ndaj lirisë personale, jetë me moton “jeto dhe leri tjerët të jetojnë”, shumë miq, gjenialitet, intelektual i nivelit të lartë, dashuri ndaj të pahulumtuarës, i kthyer drejt ardhmërisë.Pjesët e ndjeshme të shëndetit janë: Këmbët – prej gjunjëve deri te themrat, sistemi nervor.

5

Komunikues, lëvizje, shoqërim, i anueshëm kah tregtia dhe materializmi, mendje e shpejt dhe e shkathtë.Precizitet, interesim për modën, bukurinë, dashuri ndaj natyrës, kafshëve. Pjesët e ndjeshme të shëndetit janë: Sistemi respirator (i frymëmarrjes), alergjitëe ndryshme. Sistemi nervor, lukthi, idhëza dhe organet e trejtes

6

Hedonistik në çasje ndaj jetës, në bukuritë e të gjitha llojeve, ndjenja për harmoni, interes për politikë dhe anim për veprimtari publike, posesiv, ka nevoj për dominim qoftë drejtëpërdrejtë apo në prapavi. E shprehur është nevoja për jetë në qifte, në martesë dhe familje! Pjesët e ndjeshme të shëndetit janë:Qafa, ruazat e kurizit të qafës, veshkët, dhe pjesët e zorrëve.

7


Gjetja dhe realizimi i “dashurisë jetësore”, romantik, gjentilitet, butësi, ndjeshmëri, senzualitet, besnikëri, anim kah religjioni, mistika, okultizmi, intuitë e fuqishme, kreativitet, talent për muzikë dhe valle, forma, ngjyra etj. Anon kah depresioni, tradicionaliteti dhe mbyllja në vete. Pjesët e ndjeshme të shëndetit janë:Qarkullimi i gjakut, venat, këmbët dhe shputat, psiqika, sistemi nervor i ndjeshëm.

8

Pozitë e lartë dhe me rrespekt në shoqëri, përgjegjësi e shtuar dhe e theksuar, kriticizëm, maturi, dhe ftohtësi në çasje, kujdes, dyshim, tradicionalitet, i mbyllur, dashuri dhe nevojë ndaj parave, materiales dhe sigurisë, person i themeltë dhe këmbëngulës. Ka dell për skulpturë, arkitekturë, vizatim teknik etj. Pjesët e ndjeshme të shëndetit janë:nyjet, thonjët, pjesët ashtrore, flokët, dhëmbët, qarkullimi i gjakut.

9


Energjik, temperament i theksuar, mosdurim, i zënë, aktiv, lëvizës, dinamik, kokëfortësi, agresivitet, dashuri ndaj shpejtësive dhe prestigjit, e theksuar vetia për tu potencuar dhe afirmuar. Edhe këta janë lider dhe shefa të lidnur. Janë direkt dhe të sinqertë në çasje. Jotaktik por në të njëjtën kohë zemërgjërë. Të ngrohtë dhe besnik ndaj të afërmive. Pjesët e ndjeshme të shëndetit janë: Koka në përgjithësi, temperatrurat e larta, inflamacionet, lëndimet e llojllojshme dhe rëzimet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Numeri juaj jetesore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Elementet jetësore tek dora

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~EZOTERIZEM~ :: Astrologji-
Kërce tek: