Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 SA PERPUTHEN ELEMENTET TUAJ?

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

SA PERPUTHEN ELEMENTET TUAJ? Empty
MesazhTitulli: SA PERPUTHEN ELEMENTET TUAJ?   SA PERPUTHEN ELEMENTET TUAJ? EmptySat May 05, 2012 1:33 pm

SA PERPUTHEN ELEMENTET TUAJ?

shenjat e zjarrit: Dashi, Luani dhe Shigjetari.
shenjat e Tokes: Demi, Virgjeresha, Bricjapi
shenjat e ujit: Binjaket, Peshorja dhe Ujori
shenjat e ujit: Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit

Zjarri qe ngroh,Toka qe mbron, Ajri qe te freskon dhe Uji qe te heq etjen…Ja kater elementet e Astrologjise perendimore. Ne natyre, keta elemente plotesojne njeri tjetrin,duke shkaterruar njeri tjetrin ose duke u bere aleate. Ne dashuri eshte e njejta gje. Zbuloni nese elementi qe i perket shenjes suaj dhe elementi i shenjes se partnerit tuaj perputhen.

ZJARR + ZJARR

Si eshte jeta juaj ne cift?
Jetoni nje pasion pa limite. Se bashku jeni te gatshem t’i jepni vetes cdo kenaqesi. Stimuloni njeri tjetrin sepse te dy keni nevoje te evoloni, te levizni dhe te ndizeni nga zjarri i pasionit. Per te qene te lumtur keni nevoje te jetoni aventura ekzaltuese. Nuk e pelqeni qetesine, rutinen, sidomos ne krevat.

Kush jane pikat tuaja te forces?
Jeta juaj ne cift nuk do te jete kurre e merzitshme. Dinamizmi juaj, deshira per te jetuar do t’ju lejojne te luftoni merzine dhe te rinovoheni vazhdimisht. Jeni te dy te gatshem per te provuar eksperienca te reja. Keni mundesi te mira per te patur nje lidhje shume te mire seksuale, ne krevat jeni te dy shume pasionale.

Kush jane pikat tuaja te dobeta?
Keni personalitet shume te forte dhe jo gjithmone arrini kompromisin. Kjo ju krijon tension dhe eshte e rrezikshme per marredhenien. Atehere lerini sherret dhe jetoni me shpesh larg pergjegjesive dhe problemeve financiare sepse do te prishin perditshmerine tuaj. Tregohuni te kujdesshem!

Sa mundesi ka per te zgjatur lidhja juaj?
Jeni bere per t’u dashuruar ne cmenduri. Por pasioni juaj ka pak shanse te duroje me shume se 28 muaj. Keshtu qe duhet te kerkoni nje menyre per ta rindezur here pas here. Kujdes dhe me rivalitetin qe mund te linde mes jush. Me kalimin e kohes mund te behet problem.

ZJARR + UJE

Si eshte jeta juaj ne cift?
Ti dhe partneri yt keni vendosur te futeni ne nje territor te panjohur. Nje erresire e panjohur sepse uji e fik zjarrin, e asgjeson. Njeri eshte me fluturak, pasional, ndersa tjetri jeton me emocione. Duhet te mesoni te njihni te njeri tjetrin dhe te mos e gjykoni shume shpejt njeri tjetrin. Lidhja juaj eshte si nje udhetim drejt se panjohures ku pengesat shumohen por qe do t’ju shpjere drejt rrugeve te mrekullueshme.

Kush jane pikat tuaja te forta?
Diferencat tuaja. Kur jeni bashke nuk merziteni kurre. Keni miliarda gjera per te zbuluar tek njeri tjetri dhe pas shume vitesh bashke, nuk e njihni mire dhe thelle partnerin. Ka akoma shume per te mesuar dhe per te zbuluar. Nga kendveshtrimi seksual duhet te dilni nga skemat e zakonshme dhe t’i jepni jete fantazive me te fshehta…

Kush jane pikat tuaja te dobeta?
Ne teori nuk jeni shume te perputhshem. Zjarri rrezikon te shuhet ne kontakt me ujin. Uji rrezikon te ndihet i pakuptuar dhe t’i duket tjetri i pandjeshem . Keni kendveshtime dhe stile jete te ndryshme. Zjarri eshte ekstrovers,uji introvers dhe marredhenia juaj nuk eshte e thjeshte dhe duhet te keni kujdes per te gjetur nje ekuiliber te duhur duke u adoptuar me njeri tjetrin.

Sa mundesi ka per te zgjatur lidhja juaj?
Paradoksalisht, pavaresisht diferencave te medhaja mes jush, cifti juaj ka shume mundesi te zgjase lidhjen. Ne fillim kishte pak shanse per t’u pelqyer por juve ju ka ndodhur. Keni vendosur nje marredhenie te bazuar ne nje alkimi te cuditshme, terheqjeje mes elementesh te kundert. Qe te zgjase sa me shume duhet te merrni parasysh deshirat e njeri tjetrit.

ZJARRI + TOKA

Si eshte jeta juaj ne cift?
Keni karaktere shume te ndryshem, por kompletoni njeri tjetrin. Jo vetem gjeni fjalet e duhura per t’u kuptuar por mbeshtesni gjithmone njeri tjetrin. Kur shenjat e zjarrit etuziasmohen dhe leshohen mbi dicka ato te tokes jane me te kujdesshme. Sigurisht do te kete veshtiresi por dhe eksperienca positive per t’u ndare. Ne krevat ka shume energji erotike.

Kush jane pikat tuaja te forta?
Zjarri qe nxeh, toka qe mbron. Nese arrini te shkoni pertej mosmarreveshjeve do te keni nje marredhenie te qendrueshme dhe qe zgjat. Komunikimi kalon mes bashkepunimit, eshte e veshtire qe mes jush te vendoset nje marredhenje force.

Kush jane pikat tuaja te dobeta?
Raporti juaj eshte ne evoluim te vazhdueshem. Shenja e zjarrit ecen shpejt sepse ka nevoje te realizohet, ndersa shenja e tokes eshte me e avashte: nuk keni te njejtat ritme jete dhe mund te perfundoni dukue mbytur njeri tjetrin .Dhe pse dialogu mund te jete i veshtire, shenja e zjarrit nervozohet kollaj,ndersa ajo e tokes mban inat. Dhe sherret me banale kane rrezik te zgjasin dhe degjenerojne.

Sa mundesi ka per te zgjatur lidhja juaj?
E juaja mund te jete nje zjarr ne kashte, sidomos nese jeni te paduruar dhe nuk pranoni ndryshimet e njeri tjetrit. Qe historia juaj te zgjase do te ishte mire te fillonit me nje miqesi te mire dhe pastaj te kalionit ne pasion. Zjarri nuk duhet te digjet menjehere sepse toka do te mbetej prapa.

ZJARRI + AJRI

Si eshte jeta juaj ne cift?
Ka mjaftuar nje shikim dhe ka pasur elektricitet mes jush. Zjarri ka nevoje per ajer qe te qendroje gjallle. Dhe fale eres forcohet dhe rritet. Bashke ndjeheni me te forte. Nuk e njihni merzine dhe pasuroni njeri tjetrin. Ne seks josheni duke ndjekur njeri tjetrin dhe alternuar embelsine dhe pasionin.

Kush jane pikat tuaja te forta?
Jeni gjithmone gati per te komunikuar . Dhe jeni nje cift original dhe antikonformist bashke keni ndjesine se mund te ngjiteni neper male. Arrini te kaloni limitet tuaja duku u treguar shume tolerant. Kur keni probleme, perballeni me to bashke duke folur qetesisht.

Kush jane pikat tuaja te dobeta?
Padurimi I zjarrit, qe para do perpiqet te joshe ajrin dhe pastaj e corodit. Keni tendencen per te jetuar diten. Ekzaltimi ju ben me krahe por jeni pak te organizuar dhe jo shume stable. Kur jeni bashke mund te fluturoni lart por nuk dini ku te shkoni.

Sa mundesi ka per te zgjatur lidhja juaj?
Varet nga menyra sesi ka lindur marrdhenia juaj. Nese eshte rritur ngadale, nese jeni njohur pak nga pak, duku u mesuar me njeri tjetrin keni mundesi te mira, nese keni nje goditje rrufeje keni rrezik qe energjia te ezaurohet shpejt. Nje keshille: ecni ngadale qe te vendosni nje raport funksional.

UJE +UJE

Si eshte jeta juaj ne cift?
Jeni si dy femije qe kane veshtiresi te rriten dhe te imagjinoje se cfare u rezervon e ardhmja. Jeni si dy guaska te ngjitura pas te njejtit shkemb. Keni nevoje per njeri tjetrin dhe raporti juaj rezulton te kete shume shkembim dhe te jete shume I embel. Nuk keni nevoje te flisni dhe te komunikoni,mjafton vetem nje shikim. Dshuria juaj do te konsulidohet me kalimin e kohes.

Kush jane pikat e juaja te forta?
Keni nevoje te ndjeheni te sigurte dhe jepni siguri njeri tjetrit.jen I te embel dhe e mbroni nejri tjetr. E vini theksin tek cilesite e raportit tuaj. Jeni ted y shume te ndjeshem dhe bazoni mardhenjen tuaj tek nje embelsi e madhe.?

Kush jane pikat tuaja te dobta?
Jetoni nje bote plot me endrra. Kujdes me kontaktin me realitetin! Zhgenjimet mund te jene pas cepit. Vreni shume nga njeri tjetri, por kujdes ne moment te veshtira ku njeri duhet te ruaje qetesine, duke evituar te terhiqet nga tjetri!

Sa ka mundesi te zgjase lidhja juaj?
Historia juaj ka mundesi shume te mira per te zgjatur sepse jeni te afte ted y te parashikoni pritshmerite e partnerit dhe te adoptoheni ndjaj nevojave te tij. Por kujdes, shenja e ujit eshte ne levizje te vazhdueshme dhe shume e ndjeshme. Mjafton qe njeri nga te dy te hutohet per pak dhe tjetri rrezikon te humbase lehtesisht ekujlibrin.

UJE + TOKE

Si eshte jeta juaj ne cift?
Keni nje raport funksional. Fale tjetrit, presences se tij dhe dashurise se tij keni ndjesine se jetoni. Kur jeni bashke ndieheni te mbrojtur, te sigurte. Toka permban elemente uji, ndryshe do te shperbehej. Uji ushqen token dhe e ben e bukur dhe pjellore. Mes jush ka shume bashkepunim.

Kush jane pikat tuaja te forta?
Emocioni dhe embelsia jane forca e bashkimit tuaj. Dini te mbeshtesni dhe te degjoni njeri tjetrin. Kur jeni bashke, ndjeheni te mbrojtur dhe te sigurte. Lidhja e juaj bazohet ne bujarine, nuk ka vend te per keqdashje dhe per suleme ballore.

Kush jane pikat tuaja te dobeta?
Jetoni ne nje simbioze te tepruar. Kujdes, mos e mbroni me teper se duhet partnerin tuaj! Nga meraku per tu kujdesur mund ta nenvleresoni dhe te anashkaloni deshirat e tij personale. Seksualisht gjithcka bazohet tek embelsia…Ju mungon pak fantazi!

Sa mundesi ka qe te zgjase lidhja juaj?
Ka mundesi te mira qe gjerat mes jush te funksionojne. Duhet vetem te beni kujdes te mos e mbyzni njeri tjetrin. Jeni si dy femije qe mbahen dore per dore. Provoni te leshoni doren ndonjehere dhe te keni dhe interesa te ndryshme. Rutina me kalimin e kohes e vret pasionin. Hedhni pak piper ne lidhjen tuaj.

AJRI + UJI

Si eshte jeta juaj ne cift?
Luani shpesh me lojen macja dhe miu, duke I alternuar keto role. Kerkoheni, humbisni, rigjeheni. Por mes jush ka gjithmone shume ndjenje. Eshte nje lidhje magjike, gati iracionale. Uji avullon dhe mund te behet ajer. Ajri eshte plot me uje…Lidhja juaj seksuale eshte shume e forte.

Kush jane pikat tuaja te forta?
Jeni kurioz dhe e trajtoni shume mire partnerin. Jetoni ne nje univers magjik te populluar nga endrra. Realiteti I forte eshte larg jetes suaj ne cift dhe nuk jeni aspak materialiste. Bota juaj e vogel eshte pika juaj e forces.

Kush jane pikat tuaja te dobta?
Shenjat e ujit kane perhere nevoje per siguri dhe ato te ajrit jane te paparashikueshme dhe jo konstante. Ja sepse ndonjehere komunikimi mes jush mund te behet I veshtire. Mund te shkaktoje dhembje dhe mbi te gjitha shenja e ujit nuk e kupton shume deshiren e madhe per liri te ajrit. Duhet te gjeni pika referimi per te siguruar stabilitet ne cift.

Sa mundesi ka te zgjase lidhja juaj?
Lidhja seksuale eshte shume e forte, eshte baza e lidhjes suaj. Duhet qe t’i jepni seksit rendesine e duhur, por per te bere qe mardhenia juaj te zjgase duhet te gjeni nje gjuhe te perbashket, duhet te mesoni te komunikoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

SA PERPUTHEN ELEMENTET TUAJ? Empty
MesazhTitulli: Re: SA PERPUTHEN ELEMENTET TUAJ?   SA PERPUTHEN ELEMENTET TUAJ? EmptySat May 05, 2012 3:05 pm

me pelqeu faleminderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SA PERPUTHEN ELEMENTET TUAJ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Elementet jetësore tek dora
» Kosova mban larg elementët radikalë islamikë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~EZOTERIZEM~ :: Astrologji-
Kërce tek: