Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Bisede me nje Jashtetokesor

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Bisede me nje Jashtetokesor  Empty
MesazhTitulli: Bisede me nje Jashtetokesor    Bisede me nje Jashtetokesor  EmptySat May 05, 2012 9:43 am

Bisede me nje Jashtetokesor


“Unë vërtetoj se teksti në vijim është absolutisht i vërtetë dhe jo një punë e fantazisë(thote bashkebiseduesi). Kjo është një pjesë e transkriptit të një interviste që e kam kryer në dhjetor 1999 me një qenje jo-njerëzore, femër reptiliane, e cila ishte tashmë në kontakt qe disa muaj me një nga miqtë e mi (i përmendur poshtë me inicialet EF). “

Intervistuesi thotë se më parë e konsideronte veten një skeptik në lidhje me UFO-t dhe jashtëtokësorët, por intervista e bërë në Suedi për tre orë në një shtëpi të largët, e ka bindur.
Intervista përmban vetëm një pjesë të asaj që është thënë, Reptilianja dëshironte që disa informacione të rëndësishme të mos bëheshin publike. intervistuesi e ka gjithë transkriptin (46 faqe) dhe vizatime të bëra prej tij, që paraqesin Reptilianen dhe pajisjet e saja, po ashtu edhe gjithë të dhënat në kasetë, por ai nuk i komunikon ato pa lejen e Reptilianes).

” Këtë përmbledhje unë ua kam dërguar katër shokët të mi në Finlandë, Norvegji, Gjermani dhe Francë, në mënyrë që ata ta përkthehenin në gjuhën e tyre përkatëse dhe ta transmetonin. Nëse ju e keni këtë tekst, dërgojani njerëzve atë sa më shumë që të jetë e mundur. ”

“Unë gjithashtu vërtetoj se kam vëzhguar gjatë këtyre tre orëve të intervistës aftësi telepatike dhe paranormale të reptilianes – duke bërë që një laps të vallëzonte në tavolinë pa e prekur atë, të mbajë një mollë në ajër për 40 cm nga dora e saj – dhe unë jam absolutisht i sigurt që nuk ishte mashtrim. Kjo sigurisht që është e vështirë për disa njerëz të cilët nuk kanë pasur këtë përvojë për të kuptuar, por unë me të vërtetë ishta në kontakt me shpirtin e saj dhe jam i sigurt se gjithçka që tha ajo në këtë intervistë është e vërtetë “.

“Një takim tjetër është planifikuar (në Suedi, në të njëjtin vend) në 23 prill 2000 …”.

Së pari, kush jeni ju dhe çfarë jeni?A jeni një racë jashtëtokësore apo një qenie nga ky planet?

Siç mund ta shikoni me syte e tuaj, unë nuk jam një qenie njerëzore si ju dhe unë nuk jam as një gjitar i vërtetë (pavarësisht nga fakti se paraqitja ime fizike ka karakteristika që i përkasin gjitarëve, dhe të cilat rezultojnë nga një evolucion).

I përkas një race shumë të vjetër reptiliane, vendas të Tokës. Ne jetojmë ne kete planet me miliona vjet. Ne jemi të përmendur në shkrimet tuaja fetare, si Bibla e krishterë, për shembull, dhe shumë fise të lashta dinin për jetën tonë dhe ata na adhuronin si perëndi, si psh. Egjiptasit dhe Inkasit.

Feja juaj e krishtere e ka keqkuptuar rolin tonë gjatë krijimit, dhe raca jonë përshkruhet si “një gjarpër i keq.” Kjo nuk është e vërtetë.

Është një racë jashtëtokësore që ka dizajnuar llojin tuaj nëpërmjet inxhinierisë gjenetike, dhe ne ishim vetëm vizitorë më shumë ose më pak pasiv në këtë proces të evolucionit të përshpejtuar.

Ju duhet të dini (ashtu si disa shkencëtarë tuaj që e kanë kuptuar) që lloji juaj ka evoluar me një shpejtësi që normalisht do të ishte krejtësisht e pamundur në hapësirën e 2 deri 3 milion vjet. Një evolucion natyral është një proces shumë i ngadalshëm, por ju nuk e keni kuptuar këtë.

Krijimi i racës tuaj është bërë artificialisht nga inxhinieria gjenetike, jo nga ne por nga një racë jashtëtokësore.

Ju më pyesni nëse unë jam jashtëtokësore: unë ju përgjigjem jo . Ne kemi lindur tokësorë.

Ne kishim dhe kemi ende koloni në sistemin diellor, por origjina jonë është nga ky planet. Ky është planeti ynë dhe jo i juaji – ky kurrë nuk ka qenë i juaji.

Mund të më thoni emrin tuaj?

Është shumë e vështirë, sepse gjuha e njeriut nuk mund ta thotë atë si duhet, dhe shqiptim i keq i emrit tonë është fyes për ne. Gjuha jonë është shumë e ndryshme nga e juaja, por unë do të përpiqem për ta vënë atë me zbutje nga përdorimi i disa prej shkronjave tuaja (kjo duket diçka si “Ssshiaasshakha-sskkhhhshhh”, me një prononcim shumë të fortë te tingujve “sh” dhe “k”).

Ne nuk kemi emra si ju, por një emër unik që është në disa pjesë dhe karakterizohet nga mënyra e të thënit. Nuk jepet për fëmijë (të cilët kanë një emër të veçantë për fëmijë).
Jepet në kohën e adoleshencës gjatë një ceremonie të veçantë, kur dikush ka jetuar një “ndriçim” (si thoni ju) apo ndërgjegjësim fetar apo shkencor.

Unë e vlerësoj atë që ju nuk përpiqeni për të shqiptuar emrin tim të vërtetë në gjuhën tuaj të njeriut. Unë kërkoj nga ju që mua të me thirrni “Lacerta”, është emri i cili unë e përdor zakonisht kur jam në mes të njerëzve dhe kur flas me ta.

Sa vjeç jeni?

Ne nuk e masim kohën sikur ju, vitet astronomike korrespondojnë me revolucionet e Tokës rreth Diellit, sepse ju zakonisht jetoni në sipërfaqe të planetit.

Matja jonë e kohës është e bazuar në kthimin periodik të cikleve të caktuara të fushës magnetike të Tokës. Sipas kësaj mase (e shprehur me numrat tuaj), mosha ime e tanishme është – më lejoni të llogaris – 57.653 cikle.

Kam arritur fazën e të rriturve dhe vetëdija ime ka 16.337 cikle (kjo është një datë shumë e rëndësishme për ne).Sipas kohës tuaj njerëzore, unë duhet të jem afërsisht rreth 28 vjet.


Cila është puna juaj? A keni një “punë” si ne?

Duke përdorur fjalët e tua, unë do të thoja se jam një studente kurioze me sjellje sociale të llojit tuaj. Kjo është arsyeja pse unë jam këtu dhe jam duke folur, kështu që unë ia kam zbuluar natyrën time të vërtetë EF dhe tani ju zbuloj juve.

Kjo është arsyeja pse unë ju jap këtë informacion sekret dhe do të përpiqem të përgjigjem me vërtetësi në të gjitha pyetjeve që ju i keni shkruar në këto fletë. Unë do të shoh se si do të reagoni, dhe se si reagojnë qenie të tjera nga lloji i juaj.

Ka kaq shumë budallenj dhe gënjeshtarë në llojin tuaj mbi këtë planet të cilët pretendojnë se e dinë të vërtetën rreth UFO-ve dhe alienëve, etj.Shumica nga ju beson në këto gënjeshtra.

Unë jam e interesuar për të parë se si specie juaj do të reagojë nëse e vërteta (që unë do t’ju them tani) bëhet publike.

Unë jam e sigurt secili nga ju do të refuzojë të besojë fjalët e mia. Unë shpresoj të mos jem e gabuar, sepse ju keni nevojë që ta kuptoni këtë nëse doni të mbijetoni në vitet që vijnë.

E kam lexuar dëshminë tuaj të plotë (që ju i keni dhënë EF) në lidhje me këtë, por a mund të më thoni shkurtimisht tani. UFO-të a janë më te vërtetë objekte fluturuese që pilotohen nga jashtëtokësorë apo ato i përkasin llojit tuaj?

Disa UFO (ashtu si quani ju) që janë vërejtur na përkasin neve, por jo të gjitha. Shumica e objekteve fluturuese “misterioze” nuk janë pajisjet teknologjike, por thjesht një keqinterpretim i fenomeneve natyrore që shkencëtarët tuaj nuk i kanë kuptuar (si fishekzjarre spontane plazma në atmosferën e sipërme).

Megjithatë, disa UFO-t janë makina të vërteta që i përkasin llojit tuaj (sidomos të ushtrisë tuaj) apo të racave të tjera jashtëtokësore, dhe më në fund janë tonat (por një pakicë e UFO-t të raportuara janë të tonat, sepse ne jemi shumë të kujdesshëm në lëvizjet tona në atmosferë, dhe ne i përdorim disa mjete për të fshehur anijet tona).

Nëse e keni lexuar një raport rreth vëzhgimit të një objekti cilindrik në formë të cigares, me një ngjyrë gri metalike shkëlqyese, me një gjatësi që variojnë nga 20-260 metra (ka lloje të ndryshme) dhe që prodhon një zhurmë që duket si një përtypje e thellë, në qoftë se ka pesë dritat të kuqe në sipërfaqe metalike të kësaj cigare (një në krye, një tjetër në mes, dy në fund), atëherë ka shumë shanset që ajo të jetë një nga anijet tona.

Por kjo do të thotë se kjo anije është pjesërisht në prishje, ose dikush prej nesh nuk ka marrë masa të mjaftueshme.

Ne gjithashtu kemi një flotë të vogël te disqeve fluturuese, por UFO-t të tilla zakonisht i përkasin një race jashtëtokësore. UFO-t në formë trekëndëshi në përgjithësi i përkasin ushtarisë tuaj, por ato janë ndërtuar duke përdorur teknologji aliene.

Nëse dëshironi të shihni një nga anijet tona, duhet të shkoni të shikoni qiellin në Arktik, Antarktikë dhe në Azinë e brendshme (sidomos mbi malet e kësaj zone).


A keni një simbol të veçantë apo diçka të tillë për të identifikuar racën tuaj?

Ne kemi dy simbole të mëdha që përfaqësojnë racën tonë. Një (më i vjetri) është një gjarpër blu me katër krahët të bardhë në një sfond të zi (këto ngjyra kanë një rëndësi fetare për ne).

Ky simbol është përdorur nga disa pjesë të shoqërisë sime, por tani është bërë shumë i rrallë. Ju njerëzit i keni kopjuar shumë shpesh në shkrimet e tuaja të vjetëra.

Simboli tjetër është një qenie mistike që ju e thërrisni një “dragua”, i paraqitur në formë të një rrethi që përmban shtatë yje të bardha. Ky simbol është më i zakonshëm këto ditë.

Nëse ju shihni një nga këto simbole në një pajisje cilindrike, siç e kam përshkruar, ose në nje stacion te nendheshem, kjo do të thotë se ky aparat apo ai vend na takon neve përgjithmonë. (Dhe unë ju keshilloj që të largoheni sa më shpejt të jetë e mundur).


Shtatë yjet që ju i përmendët në simbol tuaj të dytë a përfaqësojnë Plejadat?

Plejadat? Jo. Këto janë planetet dhe hënat, është simboli i shtatë kolonive tona të vjetra në sistemin diellor.
Yjet shfaqen në një fushë blu, dhe dragoni në një rreth simbolizon formën e Tokës.

Të shtatë yjet e bardha janë Hëna, Marsi, Venusi dhe katër hënat e Jupiterit dhe të Saturnit që ne i kishim kolonizuar në të kaluarën.
Dy nga këto koloni janë braktisur tani, ne nuk i përdorin më. Do të ishte më e saktë të përdoreshin pesë yje.

Ju nuk më lejuat që unë të bëj foto, edhe pse do të ishte e dobishme për të provuar ekzistencën tuaj reale dhe vërtetësinë e kësaj historie. A mund të përshkruani veten tuaj në detaje?

Unë e di se fotot do të ishin të dobishme në këtë drejtim. Nga ana tjetër, ju njerëzit jeni skeptikë të pandreqshëm (gjë që kjo është e mirë si për ne ashtu edhe për jashtëtokësorët e vërtetë që veprojnë fshehtas në këtë planet).

Pra, edhe në qoftë se i posedoni këto foto, shumë njerëz si ju do të thonë se këto janë të rreme, që unë jam një grua njerëzore e maskuar ose diçka të tillë (që do të ishte një fyerje për mua).

Ju duhet të kuptoni se unë nuk mund të ju japin leje për të bërë këto foto për mua ose për pajisjet e mia, për disa arsye, që unë nuk do ti diskutojë më tej me ju.

Një nga arsyet është se duhet të mbahet sekret ekzistenca jonë, tjetra është më fetare. Megjithatë, unë ju lejoj të bëni skica të paraqitjes sime dhe të pajisjeve të mia që do të ju tregoj më vonë.
Unë do të përpiqem për të përshkruar veten, por unë dyshoj se njerëzit e tjerë si ju do të jenë në gjendje të imagjinojnë pamjen time të vërtetë me disa fjalë.

Në të vërtetë, mohimi automatike i ekzistencës së llojeve reptiliane dhe në përgjithësi i çdo specie tjetër inteligjente nga ana e juaja, është pjesë e programimit të mendjes suaj. Megjithatë, unë do të përpiqem.

Imagjinoni trupin e një gruaje normale njerëzore. Ashtu si ju, unë kam një kokë, dy duar, dy këmbë dhe përmasat e trupit tim janë të njëjta si tuajat.Meqë unë jam femër, unë kam gjinjë – pavarësisht origjinës sonë zvarranike, kemi filluar të ushqejmë me gji bebet tona në procesin tonë të evolucionit, rreth tridhjetë milionë vjet, sepse është gjëja më e mirë që për të mbajtur të gjallë të rinjtë.Evolution për llojin tuaj është bërë gjatë kohës së dinosaurëve, dhe për ne është bërë pak më vonë. Kjo nuk do të thotë se ne jemi gjitarët e vërtetë.

Por gjinjtë tonë janë të mëdhenjë si ato të femrës së njeriut, dhe të njëjtën madhësi për të gjitha femrat e llojit tim. Organet riprodhuese janë të njëjta me ato të njerëzve, në të dyja gjinitë, por pak më të vogëla. Ato janë të dukshme dhe kanë të njëjtin funksion si te ju (një tjetër dhuratë e evolucionit).

Lëkura ime është kryesisht një e gjelbër-bezhë – jeshile e zbehtë – dhe ne kemi vizatimet të parregullta njollash ngjyrë kafe (çdo njolle është 1 deri në 2 cm) në trup dhe fytyrë (vizatimet janë të ndryshme sipas gjinisë, por femrat kanë më shumë, veçanërisht në trup dhe në fytyrë).
Në rastin tim, ju mund të shihni dy linja të pikave të kalimit mbi vetullat, ballin tim dhe në mjekërr.

Sytë e mi janë pak më të mëdhenjë se sytë e njeriut (për këtë arsye, ne shohim më mirë në terr). Ajo që dominon është bebëza e madhe e zezë, e rrethuar me një iridë të vogël të ndritshme dhe të gjelbër (meshkujt kanë një jeshile të errët). Retina jonë është jashtëzakonisht e ndjeshme ndaj dritës.

(Përmbledhje e përshkrimit të mëposhtëm: veshët janë të dalur jashtë dhe të rrumbullakët, të vogël, por dëgjim më të mirë. Ndjeshmëri në një shkallë më të madhe.
Muskujt mundësojnë që krejtësisht të mbyllen veshët, p.sh. nën ujë. Hundë më e mprehtë, formë e V midis hundës që mundëson të “ndjehet” temperatura, një aftësi që është dobësuar me kalimin e kohës.
Buzët kanë të njëjtën formë si te njerëzit, por më të mëdha te femrat, dhe me ngjyrë kafe. Dhëmbë janë shumë të bardhë, të fortë, më të gjatë dhe më të mprehtë.Një ngjyrë e vetme e flokëve – kafe në të jeshiltë. Flokët më të trashë dhe me të fortë. Asnjë qime (leshra) në pjesët tjera të trupit.
Pesë gishta dhe pak më të gjatë dhe më të hollë sesa te njerëzit. Shuplakat janë pa “linja”, por një kombinim në formë fetëzash me njolla kafe te të dy gjinitë.Nuk ka shenja në gishtat e tyre.
Lëkura është më e butë.
Brirë të vogël dhe të mprehtë në majë të të dy gishtave të mesëm.
Thonjtë gri dhe janë më të gjatë te meshkujt nga -5 deri në 6-centientra, me majë të rrumbullakët te femrat, por më të mprehtë te meshkujt.
Dallimi në krahasim me specien njerëzore: një lloj kreshte përgjatë shpinës, me një formë të komplikuar,me përbajtje pllakash, të përbëra nga lëkura dhe inde.
Struktura shumë e ndjeshme e prekjes dhe pa nerva e cila ka një rol në seksualitet dhe në kontrollin e temperaturës.
Vështirë për t’u ulur në një karrige me këtë.Në diell, pllakat mbushen me gjak reptilian i cili nxehet në gradë të ndryshme.
Nga e cilat shkaktohet kënaqësi e madhe. Janë pa kërthizë. Lindja është e ndryshme në krahasim me gjitarët. Dallimet e tjera të vogla nuk janë të dukshme sepse janë të fshehura prapa rrobave.)

Çfarë lloj veshje mbani ju zakonisht? Unë mendoj se kjo nuk është mënyra juaj normale e veshjes?
(Përmbledhje:përdoret mbajtja e veshjes njerëzore midis njerëzve, por janë të pakëndshme sepse shumë të ngushta, mund të dëmtojnë pllakat e kurrizit. Lakuriq në shtëpi dhe në zonat tona të ngrohta artificialisht, në shoqëri me persona “afër emrit tonë.” Përndryshe, veshje të lehta sepse pjesë të mëdha të trupit janë shumë të ndjeshme. Forma e veshjeve njëjtë për të dyja gjinitë, por me ngjyra të ndryshme).


Ju përmendët persona “të ngushtë me emrin tuaj.” A do të thotë kjo familja juaj?

(Përmbledhje: Kjo fjalë nuk do të thotë asgjë për ne, përndryshe përkatësi gjenetike prind-fëmijë.
Emri i secilit person është unik dhe i definuar, pjesa e saj qendrore ka një shqiptim që tregon cili grup – dhe jo “familje” – i takojmë, por nuk është domosdoshmërisht përkatësia gjenetike. Ky është një grup i madh, 40 deri në 50 persona. Sistemi ynë social është shumë më tepër i komplikuar për të përshkruar, do të merrte orë te tëra).


A keni një bisht si zvarranikët normal?

(Përmbledhje: një kockë e rrumbullakët në pjesën e poshtme të shtyllës kurrizore është një mbetje. Një bisht ka kuptim për një specie primitive që mëson të qëndrojë mbi dy këmbë dhe duhet të balancohet me një bisht Ndryshimet në skelet gjatë evolucionit, tani është i ngjashëm me atë të njerëzve).


Ju thoni se ju lindni në një mënyrë të ndryshme. Ju pjellni nga vezët?

(Përmbledhje:.. Po, por jo si zogj apo zvarranikët primitiv. Rritja e embrionit në qendrën amtare në një lëngë me proteina të rrethuar nga një cipë gëlqerore në formë veze, por shumë e hollë.
Veza plotësisht mbush matricën dhe fëmija është i ndarë plotësisht nga trupi i nënës. Ekziston edhe një “kordon i kërthizës” i lidhur me një pikë të fshehur në pllakat e pasme të shpinës.
Në lindje, veza del nëpërmjet vaginës dhe fëmija instinktivisht përdor të dy brirët e tij nga gishti i mesëm për të thyer gëzhojën dhe të marrë frymën e tij të parë. Fëmijët e lindur janë më të vegjël se te njerëzit -30 deri -35 cm, veza nga 40 cm por zhillimi i trupit deri në 1.60 1.80).


Në lidhje me temperaturën e trupit tuaj, ju thonë se ju keni dëshirë të jeni në diell. Cili është efekti?

(Përmbledhje: Ne jemi zvarranikë, temperatura e trupit tonë varet nga mjedisi. Dora ime është më e ftohët se e juaja. Temperatura normale:30 C° deri 33C ° .
Lakuriq dhe pllakat e shpinës të kthera nga dielli, temperatura mund të rritet nga 8 deri 9 gradë mbrenda disa minutave, kjo rritje prodhon hormone, çdo organ është më aktiv.
Kjo është kënaqësi më e madhe imagjinueshme, në afërsi të zgjimit seksual.
Gjithashtu notimi në ujë të ngrohtë ose në lëngje të tjera.
Në hije, temperatura bie brenda disa orëve, pa dëme të veçanta. Kemi pjesë diellore në bodrume, por kjo nuk është aq emirë sa dielli i vërtetë).


Çfarë hani ju?

(Përmbledhje:… Si njerëzit jo-vegjetarianë. Tretje të substancave që janë helmuese për njerëzit. Disa ushqehen me mish të gjallë apo gjëra që njerëzit do të kishin neveri. Unë preferoj mish te pjekur dhe fruta nga sipërfaqja )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Bisede me nje Jashtetokesor
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mesazh jashtëtokësor me moshë 80.000 vjeçare!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Entitete-
Kërce tek: