Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Pas njëmijë vjetëve?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
samire

samire


Numri i postimeve : 20
Join date : 15/05/2012

Pas njëmijë vjetëve? Empty
MesazhTitulli: Pas njëmijë vjetëve?   Pas njëmijë vjetëve? EmptySun Oct 07, 2012 2:57 pm

Si do të duken njerëzit - pas njëmijë vjetëve?

Pas njëmijë vjetëve? Funny_evolution_of_man_1


Evolucioni gjatë mijëra viteve ka ndryshuar fytyrat dhe trupat tanë. Ky ndryshim ende vazhdon. Lexoni se si e përshkruajnë ekspertët e anatomisë pamjen e njeriut pas njëmijë viteve.
Njerëzit do të jenë më të lartë, për shkak të përmirësimit të të ushqyerit dhe të shkencës mjekësore. Ndërsa, ky pohim mbështetet edhe nga fakti se amerikani mesatar sot është 2.5 centimetra më i gjatë se ai i viteve ’60 të shekullit të kaluar. Lukthi do të reduktohet në mënyrë që të mos të konsumojmë më shumë sheqer dhe yndyra - mënyrë e natyrshme trupit për të shmangur trashjen.

Nëse fertiliteti i femrave vazhdon të bie, njerëzit do të kenë testikuj më të vegjël. Gjymtyrët që i përdorim më shumë, po ashtu do të ndryshojnë. Duart dhe gishtat do të bëhen më të gjatë, dhe numri i mbaresa nervore në duar dhe gishta do të rritet, për shkak të rritjes së përdorimit të pajisjeve të tilla si telefonat mobilë që kërkojnë koordinime më të sakta. Prandaj, ne do të kemi tru më të vogël, ndërsa shumica e informatave, sipas të gjitha gjasave, do të ruhen në kompjuterë dhe në telefonat celularë.

Njerëzit do të kenë më pak dhëmbë për shkak se duhen më pak përtypje për ushqim të butë. Ekspertët parashikojnë se në të ardhmen ushqimi do të konsumohet në formën e tabletave ose të lëngjeve.

Ne do të kemi një nën-mjekërr, pasi trupat tona janë të dizajnuara për të ngrënë më pak dhe të shpenzojmë më shumë energji, e kjo është pamundur në botën moderne. Ne të gjithë do të kemi hundë identike, pasi natyra ka çdo herë e më pak ndikim gjerësinë e hundës - fal ftohjes dhe ngrohjes qendrore. Ngrohja qendrore dhe veshja e ngrohtë do të ndikojë të kemi më pak qime në trup, por ne do të kemi më shumë rrudha për shkak të shikimit permanent të pajisjeve elektronike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pas njëmijë vjetëve?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~EZOTERIZEM~ :: Profeci-
Kërce tek: