Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Empty
MesazhTitulli: Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto)   Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) EmptySun Oct 07, 2012 8:23 am

Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-01

Natyra funksionon në mënyrë të tillë që të gjithë janë në rrezik. Dhe gjithsekush ka një qëllim në vetvete, të mbrojë jetën e tij. E për ta bërë këtë, kafshët dhe shpendët kanë instinkte nga më të ndryshmet për vetëmbrojtje.


Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-02

Një prej tyre, ajo e maskimit

Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-03


Duke parë këto foto nga përreth botës, shikoni se si mundet lehtësisht të ngatërroheni duke parë këto pemë që bartin mes tyre kafshë dhe shpendë që thuajse janë bërë njësh me ta.


Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-04

Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-05

Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-06

Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-08

Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-09

Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-10

Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-11

Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-13

Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-18

Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto) Koukouvagies-spesialistes-kamouflaz-19
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Vetembrojtja e shpezeve,magjepese (foto)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MEDIA~ :: Foto-
Kërce tek: