Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Gjendën fosile dinosauresh me fytyrë vampiri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
samire

samire


Numri i postimeve : 20
Join date : 15/05/2012

Gjendën fosile dinosauresh me fytyrë vampiri Empty
MesazhTitulli: Gjendën fosile dinosauresh me fytyrë vampiri   Gjendën fosile dinosauresh me fytyrë vampiri EmptySat Oct 06, 2012 6:20 pm

Gjendën fosile dinosauresh me fytyrë vampiri 247Një specie e re e panjohur dinosauri është zbuluar nga kërkuesit e Universitetit të Harvarit, teksa ishin duke analizuar një koleksion fosilesh të gjetura në vitin 1960 në Afrikën e Jugut dhe që datonin rreth 200 milionë vite më parë.
Kafsha me dimensione të vogla është pagëzuar si “Pegomastax africanus” dhe cilësia kryesore që kanë është se e kanë grykën shumë të ngjashme me ato të gjitarëve të sotëm dhe trupin të ngjashme me iriqët, kurse fytyra u ngjan me vampirin.Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gjendën fosile dinosauresh me fytyrë vampiri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Enigma-
Kërce tek: