Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Muaji i lindjes, përcakton profesionin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fikrro
Numri i postimeve : 4
Join date : 02/09/2012

Muaji i lindjes, përcakton profesionin Empty
MesazhTitulli: Muaji i lindjes, përcakton profesionin   Muaji i lindjes, përcakton profesionin EmptySun Sep 02, 2012 3:26 pm

Shkencëtarët nga Universiteti i Oxfordit kanë konstatuar se muaji i lindjes mund të ndikoj në çdo gjë , duke filluar nga inteligjeca, profesioni e deri te jetëgjatësia. Hulumtimi është bërë te njerëzit që ushtrojnë 19 profesione të ndryshme.

Të lindurit në janar , është më se e bsueshme se do të punjonë në bankë apo shërbimin tatimor.

Në shkurt lind numri më i madh i artistëve dhe policëve të trafikut.Të lindurit në këtë muaj kanë probleme me gjumin.

Marsi është i rezervuar për muzicient të llojit të Lady Gaga dhe Diana Ross, por edhe për pilotët.

Në prill kanë lindur disa diktatorë, si Adolf Hitleri dhe Sadam Husein.

Të lindurit në maj, është më se e besueshme se do të përfundojnë në sport , si futbollisti David Beckham , por edhe në politikë si John Kennedy dhe Josip Broz Tito.

Në qershor, kanë lindur numër i madh i ndërtimtarëve , shoferëve dhe artistëve.

Në gusht , ditlindjen e kremtojnë presidentët amerikan Barack Obama dhe Bill Clinton .

Gjatë muajve të verës lind numri më i vogël i sportistëve , mjekëve dhe stomatologëve.

Të lindurit në shtator janë nxënës të mirë, ndoshta pse kanë lindur në fillim të vitit shkollor.Ata më së paku kanë dëshirë të jenë ndërtimtarë dhe frizer.

Jetën më të gjatë e kanë personat e lindur në tetor .Në nëntor kanë lindur ish kryeministrja britanike Margareth Thatcher dhe kryeministri aktual i Britanië së Madhe, David Cameron.

Numri më i madh i vrasësve serik dhe shizofrenëve lind në dhjetor.Gjatë muajit të fundit të vitit lind edhe numri i madh i stomatologëve,por edhe parashikuesve të së ardhmes.

Russsell Foster, professor në Universitetin Oxford, ka thënë që faktorët sezonal nuk mund të shmangen përtej një kufiri të caktuar, pavarësisht nga sasia e efektit që kanë në jetën tone si individ.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Muaji i lindjes, përcakton profesionin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~EZOTERIZEM~ :: Astrologji-
Kërce tek: