Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 A egziston zoti

Shko poshtë 
5 posters

A egziston zoti
Po
A egziston zoti I_back_title83%A egziston zoti I_back_title
 83% [ 15 ]
Jo
A egziston zoti I_back_title11%A egziston zoti I_back_title
 11% [ 2 ]
Nuk e di
A egziston zoti I_back_title6%A egziston zoti I_back_title
 6% [ 1 ]
Totali i votave : 18
 
Poll closed

AutoriMesazh
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 8:30 am

A egziston zoti?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 9:26 am

Po,egziston per njerezit e dobet siq je ti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 10:19 am

jo zoti egziston vetem per muslimanet sunni pra per njerezit qe kane ndjenja qe ndihmojne te varfrit qe kane dhemshuri etj.kurse zoti nuk egziston per njereizt pa pike ndjenje dhe morali siq jane krishteret hebrejte ateistet pornostarat etj etj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antin
Numri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 10:29 am

vertet Edon Zoti ekziston per njerezit e dobet dhe qe s'kane besim te vetvetja. Neper kisha e xhamia vetem analfabete, te varfer, tradicionaliste, fanatike, budallenj, qorra, sakate gjen.
Sa per ndjenjat une ateist jam Gjinkalle por kam me shume se ti dhe bej nje jete me normale dhe te rregullt.
Pa pasur nevoje te lutem sic lutesh ti 5 here ne dite. Jam i lire pa obligime ndaj fese dhe askujt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 10:41 am

Nje nje njeri qe nuk beson ne zot per mendimin tim smund te kete ndjena dhembshurie
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antin
Numri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 10:46 am

Nuk ka lidhje feja dhe zoti per ndjenjat, njeriu lind ose jo pa ndjenja dhe nuk lind me fe dhe besim ne zot, por besimi krijohet me kalimin e kohes. Mos te duken me ndjenja ata myslimanet e Pakistanit dhe Tunizise qe presin njerez ne qafe vetem se u konvertuan ne tjeter besim? Ndenja jane keto, dhembshuri, meshire? Pra jeni ju kundra Zotit me keto veprime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 10:48 am

Shoku ata sjane musliman sepse ne asnje ajet kuaranore nuk shkruan se islami duhet imponuar njerezve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 10:51 am

Nuk eshte aspak e vertete qe njeriu lind me ndjenja apo pa ndjenja,personaliteti i njeriut krijohet nga ambienti ne te cilin jeton.Pershembull nese nje femije lind ne nje familje kriminele,nuk eshte e mundur qe net e ardhmen ai te behet nje njeri i mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antin
Numri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 10:54 am

Mos shoqe, do dalesh ti me mysliman se vendet ne te cilat ka lindur islami?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 10:55 am

normal
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antin
Numri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 10:56 am

jo s'eshte normale
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antin
Numri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 10:59 am

ne jemi 5 vellezer dhe jemi rritur ne te njejtin ambient por nuk i kemi ndjenjat dhe dhembshurine njesoj. Edhe ata qe kane familje kriminele, nese dikush ka ndjenja do te fale me shume se tjetri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 10:59 am

Ok ma shpjego nga kendveshtrimi ateist perse cdo njeriu mekatar i vie fundi i hidhur madje mbrenda kesaj jete?
Une nga kendveshtrimi fetar dij ta shpjegoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antin
Numri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 11:04 am

se pari nuk do te thote qe mekataret jane ateistet. se dyti, eshte normale qe te kene nje fund te keq sepse po vodhe, po vrave nje dite dikush do te te kape dhe te te ndeshkoje. Por mos harro se te gjithe e kemi fundin e keq sepse na pret vdekja. Ka edhe njerez te pafaj qe jo vetem qe kane fundin e keq, por jetojne gjithe jeten keq e ne mjerim. si dhe nga ana tjeter ka edhe njerez mekatar qe kane gjithmone nje jete dhe nje fund te mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 11:12 am

Po pra oj shoqe vet e the disa njerez jetojne ne mjerim tere jeten,dhe per keta njerez vdekja eshte fillimi i nje jete te lumtur,kurse ata qe the jetojne tere jete te pasur deri ne vdekje.Pra ketu vet e ceke vdekjen pra e sheh qe ka fund ai nje dite
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antin
Numri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 11:16 am

askush nuk e ka vertetuar ate jete, ndaj mos u nxito ne konkluzione, jetoje kete jete te bukur se njehere vjen


Edituar për herë të fundit nga Antin në Fri Jul 06, 2012 6:00 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 11:19 am

zemer gjinkalla eshte emer asnjenes edhe ne kete jete kur lindim te gjithe qeshin ne qajme,kurse kur vdesim te gjithe qajne ne qeshim.
smirrem me ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antin
Numri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 11:25 am

sipas teje te gjithe ata qe jane vrare ne lufte kane shkuar atje ne jeten tjeter te qeshin tani? hahahah. Po cfare hane atje? cfare pine? me se udhetojne? cfare punojne? apo nuk punojne fare vetem rrine kot, hane e pine gjithe diten? si nuk shendoshen more ndjenjur gjithe diten dhe naten? apo s'ka nate atje? cfare flisni absurditete aman. Si mund te jetoje kush ne perjetesi vetem duke ndenjur kot. a ka llogjike kjo? cdo gje ka fund, s'ka me jete. pema s'ka dy jete? lulja s'ka dy jete, kafsha s'ka dy jete, milingonat dhe gjinkallat s'kane dy jete, as dielli s'ka dy jete, as toka vet, keshtu qe as ne nuk kemi dy jete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjinkalla

gjinkalla


Numri i postimeve : 117
Join date : 09/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 11:29 am

nuk e di
Mbrapsht në krye Shko poshtë
muhameti
Numri i postimeve : 18
Join date : 14/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 12:03 pm

Antin shkruajti:
sipas teje te gjithe ata qe jane vrare ne lufte kane shkuar atje ne jeten tjeter te qeshin tani? hahahah. Po cfare hane atje? cfare pine? me se udhetojne? cfare punojne? apo nuk punojne fare vetem rrine kot, hane e pine gjithe diten? si nuk shendoshen more ndjenjur gjithe diten dhe naten? apo s'ka nate atje? cfare flisni absurditete aman. Si mund te jetoje kush ne perjetesi vetem duke ndenjur kot. a ka llogjike kjo? cdo gje ka fund, s'ka me jete. pema s'ka dy jete? lulja s'ka dy jete, kafsha s'ka dy jete, milingonat dhe gjinkallat s'kane dy jete, as dielli s'ka dy jete, as toka vet, keshtu qe as ne nuk kemi dy jete.


Ne parajse do jene vetem ndjenjat e kendshme,kurse ne ferr vetem ato te dhimbshmne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
muhameti
Numri i postimeve : 18
Join date : 14/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 12:04 pm

Edon shkruajti:
Po,egziston per njerezit e dobet siq je ti.


E kunderta eshte njerezit e forte besojne ne zot!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
muhameti
Numri i postimeve : 18
Join date : 14/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 12:06 pm

Antin shkruajti:
vertet Edon Zoti ekziston per njerezit e dobet dhe qe s'kane besim te vetvetja. Neper kisha e xhamia vetem analfabete, te varfer, tradicionaliste, fanatike, budallenj, qorra, sakate gjen.
Sa per ndjenjat une ateist jam Gjinkalle por kam me shume se ti dhe bej nje jete me normale dhe te rregullt.
Pa pasur nevoje te lutem sic lutesh ti 5 here ne dite. Jam i lire pa obligime ndaj fese dhe askujt.


I nderuar ku bazoheshq e neper gjamia shkojne vetem ato shtresa te shoqerise,sapo isha ne gjami per ta falur gjumane dhe perplot te rinje ishte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antin
Numri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 12:10 pm

Muhamet, ndjenjat nuk mund te ekzistojne pa trupin dhe pa zemren. se gjithcka lidhet me gjakun qe deperton ne trurin e njeriut, keshtu qe kur te gjitha behen dhe dhe pluhur s'ka me as ndjenja. Ti do te thuash qe ndjenja fluturon dhe jeton pergjithmone? s'ka mundesi, ndjenja lidhet me ate qe njeriu shikon, me ate qe njeriu prek dhe degjon, qe shijon, qe dashuron, pra kur njeriu vdes njeriu nuk i ben me keto.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antin
Numri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 12:11 pm

[quote="muhameti"]
Antin shkruajti:

I nderuar ku bazoheshq e neper gjamia shkojne vetem ato shtresa te shoqerise,sapo isha ne gjami per ta falur gjumane dhe perplot te rinje ishte
kjo ndodh vetem ne Kosove dhe ne vendet islamike ku feja eshte ligj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 1:10 pm

gjinkalla shkruajti:
jo zoti egziston vetem per muslimanet sunni pra per njerezit qe kane ndjenja qe ndihmojne te varfrit qe kane dhemshuri etj.kurse zoti nuk egziston per njereizt pa pike ndjenje dhe morali siq jane krishteret hebrejte ateistet pornostarat etj etj


ahahahah d.m.th zoti po egzistojka vetem per juve muslimanet,dhe per keta tjeret jo.Ne parajse do shkoni vetem ju apo jo?
Po lere mor gjinkalla se lat nam.Sa per ndjeshmeri,une mendoj qe pikerisht ju muslimanet skeni ndjeshmeri duke ua prere njerezve kokat vetem perse e nderroj nje fe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 1:14 pm

gjinkalla shkruajti:
Nje nje njeri qe nuk beson ne zot per mendimin tim smund te kete ndjena dhembshurie


Je i sigurte per kete? Hidhja nje shikim ketij shkrimit,me pastaj flit...


https://jeta.forumsq.net/t123-ateistet-jane-me-te-ndjeshem-dhe-me-humane?highlight=ateistet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 06, 2012 1:19 pm

gjinkalla shkruajti:
Shoku ata sjane musliman sepse ne asnje ajet kuaranore nuk shkruan se islami duhet imponuar njerezve


Ja ku i ke fjalite ne Kuran ku urdherohet dhuna:


Sure 2, Fjalia 191;
Sure 2, Fjalia 193;
Sure 2, Fjalia 216;
Sure 4, Fjalia 74;
Sure 4, Fjalia 76;
Sure 4, Fjalia 84;
Sure 4, Fjalia 89;
Sure 4, Fjalia 89;
Sure 4, Fjalia 92;
Sure 5, Fjalia 52;
Sure 8, Fjalia 12;
Sure 8, Fjalia 39;
Sure 8, Fjalia 41;
Sure 8, Fjalia 60;
Sure 9, Fjalia 5;
Sure 9, Fjalia 5;
Sure 9, Fjalia 111
Sure 9, Fjalite 44 dhe 45, Fjalite 90 - 93;
Sure 9, Fjalia 41;
Sure 9, Fjalia 52;
Sure 61, Fjalite 3 dhe 4;
Sure 4, Fjalia 104;
Sure 47, Fjalia 35;
Sure 5, Fjalia 38 (42).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
samire

samire


Numri i postimeve : 20
Join date : 15/05/2012

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti EmptyFri Jul 20, 2012 3:37 pm

Pa tjeter ka shum shum fakte,mendoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

A egziston zoti Empty
MesazhTitulli: Re: A egziston zoti   A egziston zoti Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A egziston zoti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Enigma-
Kërce tek: