Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Gjindet skeleti i alienit ne stomakun e dinosaurit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Gjindet skeleti i alienit ne stomakun e dinosaurit Empty
MesazhTitulli: Gjindet skeleti i alienit ne stomakun e dinosaurit   Gjindet skeleti i alienit ne stomakun e dinosaurit EmptySun May 20, 2012 10:34 am

SHBA: Arkeologët zbulojnë një skelet të çuditshëm (UFO!) në stomakun e një Dinozauri 110 milionë vjeçar

Gjindet skeleti i alienit ne stomakun e dinosaurit 579352_428494757175398_236304299727779_1458852_2045839454_n

Pak kohë më parë, në Oklahoma, u zbuluan fosilet e një dinozauri gjigand. E çuditshmja nuk është jo, por ajo çka u gjet në stomakun e tij!
Arkeologët zbuluan në stomakun e një dinozauri, skeletin e një “X” (UFO-je), i cili nuk është as njerëzor, as i një majmuni, siç pohon Dr. David Posvby, udhëheqës i një ekipi shkencëtarësh në shtetin e Oklochama-s, të cilët studiojnë fosilet e dinozaurit.

Skeleti, i cili gjendet brenda në barkun e dinozaurit, është i lehtë, ka një kafkë analoge bulbore dhe sytë kanë formë bajame.
Zbulimi datohet me moshë 110 milionë vjeçar.

“Nuk mundem t’ju them akoma me saktësi, se çfarë është ajo gjëja që ka gëlltitur dinozauri, por mund t’ju them me plotë bindjen vetëm një gjë. Që skeleti, pra atë ai çak gëlltiti dinozauri, nuk është njeri dhe as ndonjë race e njaghsme majmuni”, deklaroi Dr. David Posvby…

Ky zbulim i bërë në Oklahoma, tregoi se dinozauri ishte 60 tonësh dhe i përkiste racës së dinozaurëve më të mëdhenj që kanë ekzistuar në tokë. Dinozauri ishte i një madhësie të atillë, saqë, çdo hap i tij shkaktonte “lëkundje të lehta sizmike” në rajonin përreth tij.

Surpriza e tij e madhe ishte ajo që në barkun e tij, u gjet skelti i një “burri” në madhësinë e një fëmije të vogël, me kafkë e cila i ngjajnë atyre të cilat shfaqen në filmat fantastiko-shkencor.
Kështu, ekipi i shkencëtarëve morën menjëherë, skeletin e çuditshëm dhe e transferuan në laboratorët e Uashington të Dr. David Posvby’s, për studim më të detajuar. Por, që në momentin kur skeleti u dorëzua në laboratorin e Uashingtonit, u dha urdhër që të mos bëhej asnjë deklaratë për shtyp nga askush, për këtë zbulim.

Por, Dr. Posvby kishte publikuar disa detaje dhe hollësira rreth zbulimit të kësaj qenie misterioze, pak kohë para se ai të futej në laboratorin e “specializuar” të Uashingtonit:
“Qenia e cila u gjend në stomakun e dinozaurit, kishte lartësi gati 4 këmbë dhe ecte ashtu si dhe ne sot. Madhësia e trurit të tij, tregon se ishte qenie Inteligjente, shumë më tepër se ne sot. Ishte barngrënës dhe ka mundësi që ky jashtëtokësor i vogël, ndoshta po ndiqte nga afër dinozaurin për ta studiuar atë, i ulur në degën e një peme. Aty mund të ketë ndodhur aksidenti, pasi çdo vakt i dinozaurit ishte 1 tonë gjethe dhe njomishte”.

Zbulimi i ri, siç dhe thonë specialistët, vërteton se vizitorët nga hapësira në tokë kanë ardhur që në prehistori.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Gjindet skeleti i alienit ne stomakun e dinosaurit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Ufologji-
Kërce tek: