Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Keshilla per ta ndihmuar vetveten

Shko poshtë 
AutoriMesazh
western

western


Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

Keshilla per ta ndihmuar vetveten Empty
MesazhTitulli: Keshilla per ta ndihmuar vetveten   Keshilla per ta ndihmuar vetveten EmptyThu May 17, 2012 9:28 pm

Pa marrë parasysh se sa vetë-realizuar ju mund të ndjeni, dikush mund të përdorni përherë disa fjalë të mira - e cila është arsyeja pse kemi përpiluar këtë listë të dhjetë këshilla të ndihmojë më mirë vetë.Më i mirë i njerëzve janë ata që duan të vazhdojmë të punojmë në të përmirësojë vazhdimisht veten e tyre. Nëse ju jeni një nga ata, këtu është shansi tuaj. Merrni këto pjesë të këshillave, të marrë ato me një majë e kripë, të gëzojnë ato dhe t'i zbatojë ato. Ju do të filloni duke parë rezultatet në asnjë kohë.

Kenaqu ne cdo moment

Keshilla per ta ndihmuar vetveten 1.-Best-Self-Help-Tips

Ky lloj pikëpamje mbi jetën, i njohur gjithashtu si Diem Carpe! (Latinisht për "sekuestron Dita! ') Filozofia, është një nga më të njohur dhe më popullor këshilla të ndihmojë vetë në historinë e llojit njerëzor. Ka qenë vërtet rreth e rrotull që kohët e lashta dhe këshillon një të jetojë çdo moment të vetëm të jetës së tyre sikur të ishte i fundit i tyre. Ti nuk e di kur ata më të afërt për ju mund të jetë zhdukur. Ti nuk e di nëse ju do të shihni një tjetër agim. Pra, të marrë kohën tuaj për të vërtetë e vlerësojmë dhe të gëzojnë këto gjëra.


Gjeje cakunKeshilla per ta ndihmuar vetveten 2.-Best-Self-Help-Tips

Duke ecur pa qëllim përmes jetës, ashtu si një pulë trupit vazhdon të lëvizë, edhe pas koka e zogu u ndërprenë, nuk ka gjasa për të bërë një person më të mirë nga ju. Nëse ju doni të jetoni llojin e jetës që ju meritoni, atëherë ju duhet të dini se çfarë doni të bëni me të. Ku jeni drejtuar? Çfarë e shihni ju veten tuaj duke bërë, kur ju jeni të vjetër dhe gri? Çfarë vlerëson më rëndësi për ju? Këto janë të gjitha pyetjet që do t'ju ndihmojnë të gjeni një qëllim të përmbushjes në jetë.


Ndjeke qelliminKeshilla per ta ndihmuar vetveten 3.-Best-Self-Help-Tips

Kjo është një nga këshilla të ndihmojë vetë në listën që ju tregon se të qenit ambicioz ka të ngjarë të përmirësuar cilësinë e jetës tuaj. Pasi të keni gjetur atë qëllim, kthejnë atë në një qëllim. Thuaj vetes, "unë do të ketë shtëpinë time nga koha që unë jam 30." Ose: "Unë dua të biznesit tim për të bërë një fitim 300K në dy vjet kohe." Çfarëdo që ju bën tik-tak, pavarësisht nga qëllimet tuaja, thjesht të bëjë te sigurte qe nuk do ta humbasin ato përgjatë rrugës, në web e madh të kënaqësive dhe pengesat që jeta hedh në të gjithë ne.


Behu me optimist rreth se ardhmes


Keshilla per ta ndihmuar vetveten 4.-Best-Self-Help-Tips

Sigurisht, kohët janë të vështira. Ndoshta ju jeni duke kaluar një kohë e pengesave personale dhe emocionale. Ndoshta ju nuk mund të tokës punën tuaj ëndërr. Ndoshta ju keni humbur edhe punën tuaj. Çfarëdo që mund të shkaktojnë ankthin tuaj dhe trazirave, mos harroni se ju mund të tërheqë vetëm njerëzit pozitive dhe ngjarjet pozitive nëse ju përpiqeni të mbani një opinion të balancuar, optimist për atë që nesër mund të sjellë. Në këtë drejtim, të ndaluar shqetësuese. Ajo gjithmonë mund të merrni më keq, por ju nuk mund gjithmonë të kontrollojë çdo gjë.

Hidh hapin drejt zones suaj komforte


Keshilla per ta ndihmuar vetveten 5.-Best-Self-Help-Tips

"A një gjë çdo ditë që ju frikëson", tha Baz Luhrmann në pagesë të gjithëve (të veshin sunscreen). Ajo nuk duhet të jenë të hidhem nga lartësitë dhe kjo nuk duhet të jetë çdo ditë ose. Ndoshta ju urrej duke folur për të huajt në telefon. Ndoshta kjo ju bën të shqetësuar për të kaluar nga qentë endacak në rrugë. Të gjitha gjërat e vogla që shkaktojnë ankthin tonë shumë mund të bëhet për të dalë miqësore, nëse ne vetëm të mësohen me to. Zonës tuaj rehati do të ju mbajë të lumtur, por kjo nuk do të ju ndihmojë të rritet më tej gjendjen tuaj të tanishme. Pra të jetë i guximshëm dhe të hap jashtë.


Beji ushtrime fizike cdo diteKeshilla per ta ndihmuar vetveten 6.-Best-Self-Help-Tips

Ju keni dëgjuar këtë një milion herë dhe ju keni marrë një milion justifikime të përputhen me të gjitha ato herë. Bashkimi me një palestër është e shtrenjtë dhe nga rruga për ju. Ju nuk keni vend për një rutine në banesë të vogël tuaj me qira studio. Ju jeni do të fillojë nesër. Give it up. Daily ushtrim mund të jetë vendimi për të marrë shkallët në vend të shkallë lëvizëse apo ashensor. Ajo mund të babysitting për një mik, duke marrë off one stop më parë në rrugën tuaj për të punuar apo edhe duke e bërë atë një zakon për të bërë punët e përditshme të lehta rreth shtëpisë për një orë e gjysmë çdo ditë.


Mesohu te duash mengjesetKeshilla per ta ndihmuar vetveten 7.-Best-Self-Help-Tips

Ti e di atë që thonë ata në lidhje me zog në fillim, nuk ju? E pra, ju nuk keni për të zgjoheni në 5 AM të ndjehen të përmbushur - larg qoftë prej nesh për të sugjeruar një gjë të tillë. Megjithatë, nëse ju të eliminuar ankthin tuaj për fillimin e një ditë e re, shanset janë ditë automatikisht do të përmirësohet. Fillimi i freskët dhe pozitive dhe për të krijuar të përditshme ritualin tuaj të mëngjesit. Përfshirja e një rostiçeri e doni, të marrë të paktën dhjetë minuta për të përkëdhel veten dhe mos filloni të theksuar. Ju së shpejti do të shihni se çfarë një dallim i madh kjo e bën.

Behu shoku i vetevetes


Keshilla per ta ndihmuar vetveten 8.-Best-Self-Help-Tips

Një nga të gjithë më të mirë të vetë ndihmë këshilla ndonjëherë do të ju jap është që të bëhen të pavarur. Mbani miqtë tuaj dhe të ushqejë lidhjet emocionalisht të pasura. Megjithatë, nuk mbështetet ekskluzivisht mbi të tjerët, qofshin miq jetës, të familjes apo të dashurit. Dhunë, ju do të bëhet një barrë. Në vend të kësaj, të mësojnë të varet nga askush por vetes, të mësojnë se si për të mbajtur veten argëtuan dhe të lumtur, dhe të gjitha ato që newfound vetë-sigurimit në çast do të reflektojnë në marrëdhëniet tuaja me të tjerët.

Kaperce pengesat emocionale
Keshilla per ta ndihmuar vetveten 9.-Best-Self-Help-Tips

Kuptoni se asgjë nuk është me vlerë mbi rrahjen veten. Jo edhe gabimet tuaja të këqija. Njohë ato, ndërmerr veprime për të justifikohen ku ata janë bërë, dhe të lëshojë keqardhjet përzemërta, nëse është e nevojshme. Të jetë pro-aktiv, dhe pastaj të lëvizë. Asgjë nuk është fundi i botës, përveç në fund të botës vetë. Dhe pasi apokalipsi nuk është këtu vetëm ende, pse nuk e gëzojnë jetën, në vend të shpenzimeve të ngujuar nga frika?


Behuni i vetedijshem


Keshilla per ta ndihmuar vetveten 10.-Best-Self-Help-Tips

Më e rëndësishmja, të dëgjojnë, ndjenjat imagjinatën tuaj dhe nevojave. Di kufijtë tuaj dhe butësisht të udhëzojë ata që mbi-hap. Di limitet tuaja, lodër me ta dhe të punojnë në drejtim të zgjeruar ato. Di pasuritë tuaja dhe t'i përdorë ato në masën e plotë të potencialit të tyre. Dini vlerat tuaja dhe motivimet tuaja. Pasi ju të vërtetë fillojnë duke dëgjuar me trupin tuaj dhe mendjen tuaj, pjesa tjetër e botës do të ndjekë.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Keshilla per ta ndihmuar vetveten
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 16 këshilla për të dalluar një gënjeshtar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Parapsikologji-
Kërce tek: