Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Katërmbëdhjetë Kodet e Etikës Ariane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Katërmbëdhjetë Kodet e Etikës Ariane Empty
MesazhTitulli: Katërmbëdhjetë Kodet e Etikës Ariane   Katërmbëdhjetë Kodet e Etikës Ariane EmptySat May 12, 2012 7:57 pm

Katërmbëdhjetë Kodet e Etikës Ariane
1. Nderim zotash nuk ka, por këto janë nga populli juaj, sikur zotat e huaj që ju shkatërrojnë.

2. Ligjet e natyrës dëshmojnë planin hyjnor, sikur bota natyrore është puna e AllFather Odin.

3. Sjelluni me bujari dhe guximshëm, gjithmonë kujdesshëm duke pasur parasysh pasojat e veprimeve tuaja, si pasoja të veprimeve tuaja ato jetojnë pas juve që vijnë nga Midgard.

4. Jetoni përbrenda realitetit të kësaj jete; mos keni frikë për të ardhmen tuaj, se frika është për budallenj dhe burracak. Një burrë trim dhe i guximshëm përballet me këtë dekret Norns.

5. Duajeni, mbrojeni, shtojeni dhe përparojeni pupullin tuaj, çdo instikt natyror e ndalon martesën e përzier dhe shkatërrimin e vetvetes.

6. Bëhuni të ndershëm, të disciplinuar, produktiv dhe besnik ndaj miqëve, si shpirt arian përpiquni në përsosmërinë e të gjitha gjërave.

7. Thesari i historisë suaj, trashëgimia dhe identitetit racor, siç kanë besuar paraardhësit tuaj ajo bie në ju, ajo do të rritet me ju.

8. Nderojeni kujtimin për miqët dhe të afërmit tuaj, veçanërisht për ata që kanë dhënë jetën për lirin e popullit, gjithashtu raca juaj jeton përmes gjakut tuaj dhe vullnetit tuaj.

9. Respektojeni urtësinë e pleqëve tuaj, se çdo moment i jetës suaj është i lidhur me të kaluarën e pafundme si dhe me të ardhmen e pafundme.

10. Nderojeni partnerin tuaj, kujdesuni për fëmijët tuaj dhe përmbahuni nga ngrindjet në familje gjatë kohës së gjumit, se familja janë qëllimi dhe plotësimi i vetes suaj.

11. Le të jetë fjala juaj me të afërmit lidhje e çeliktë, si besnikria juaj është dinjiteti juaj dhe forca e karakterit.

12. Bëhuni dinak si një dhelpër me armiqët tuaj dhe Niflinngs, se qëllimi i tyre është t’ju shkatërrojnë juve, motivet e tyre gjithmonë janë të dëmshme për mirëqenien tuaj dhe të popullit!

13. Ruajeni, mbrojeni dhe ushqejeni tokën tuaj Othal, si kërkesë imperative e natyrshme teritoriale.

14. Jetoni në harmoni me natyrën dhe popullin dhe mos bëni kompromis me të ligën, se mbijetesa racore është lufta juaj e vazhdueshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Katërmbëdhjetë Kodet e Etikës Ariane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Parapsikologji-
Kërce tek: