Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk
Jeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Vendet ku mund ti takosh fantazmat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta


Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Vendet ku mund ti takosh fantazmat Empty
MesazhTitulli: Vendet ku mund ti takosh fantazmat   Vendet ku mund ti takosh fantazmat EmptyFri May 11, 2012 11:07 am

Vendet e pushtuara nga fantzmat
1. Bodie, California

Vendet ku mund ti takosh fantazmat 1.Bodie_ghost_town


Më të famshme të të gjitha qytetet fantazmë në SHBA është Bodie, Kaliforni. Ky qytet ishte një herë një lulëzuar, në sajë të minierat e afërta që sollën këtu njerëzit nga të gjitha anët e vendit. Megjithatë, asgjë nuk zgjat përgjithmonë dhe në rast Bodie, ajo zgjati më pak se sa pritej: fillimi i fundit erdhi me mbylljen e një prej të minierës dhe ngadalë, njerëzit filluan të largohen nga qyteti.Zjarri që u zhvillua në 1932and shkatërruar distriktin e biznesit në qendër të qytetit, e mbyllur besimin e këtij qyteti.

2. San Zhi, Taiwan


Vendet ku mund ti takosh fantazmat 2.san-zhi

San Zhi është një qytet i ndërtuar mbi një koncept shumë inovative dhe dizajn të saj të bukur e bëri këtë qytet fantazmë i famshëm në të gjithë botën. Megjithatë, për shkak të numrit të aksidenteve që ndodhën ndërsa qyteti është ndërtuar dhe mungesa e fondeve ndaloi zhvillimin e projektit. Sot, ajo është e pabanuar dhe të braktisur nga të gjithë.

3. Varosha, CyprusVendet ku mund ti takosh fantazmat 3.Varosha-Cyprus

Pasi, kjo zonë ishte i njohur në të gjithë botën si një destinacion turistik luksoz. Gjithçka ndryshoi në vitin 1974, kur turqit pushtuan Qipron. Ata transformuar këtë cep të parajsës në një fortesë dhe mohuar qasja edhe për banorët e saj të mëparshëm, të cilët u larguan gjatë sulmit. Sot, ajo renditet ndër qytetet fantazmë të botës.

4. Gunkanjima, JapanVendet ku mund ti takosh fantazmat 4.Gunkanjima-Japan

Një qytet i cili u rrit në një zonë minerare është Gunkajima, Japoni.Ishulli ishte blerë nga Mitsubishi në mënyrë që të minave qymyrit nga deti, në fund të shekullit të 19. Kështu, nevoja për strehimore për punëtorët u shfaq dhe një qytet i zhvilluar pak nga pak.Qyteti u bë mjaft e populluar, me 1391 peple / ha në vitin 1959, por kur një alternativë për të qymyrit është gjetur, ajo ishte e qartë se gjithë zona do të vdesin. Kjo sigurisht ka ndodhur dhe sot, vendi i harruar ..

5. Balestrino, ItalyVendet ku mund ti takosh fantazmat 5.-Balestrino-Italy

Kjo është një nga qytetet evropiane fantazmë dhe gjithashtu, një nga sekretet e shumta të Italisë misterioz: Askush nuk e di kur ky qytet u ndërtua dhe, çfarë është më e rëndësishme, nuk ka dhënë se pse ajo u braktis. Balestrino refuzon të zbulojë misteret e saj, edhe pse provat tregojnë se, me siguri, një fatkeqësi natyrore e bëri këtë qytet banueshëm rreth 60 vjet më parë.
6. Katoli World, TaiwanVendet ku mund ti takosh fantazmat 7.-Katoli-World-Taiwan

Katoli bota ishte një nga parqet dëfrim më të suksesshme në rajon. Ai ishte i famshëm veçanërisht për rollercoasters saj dhe ishte një shumë park plep. Pse duhet të braktiset, atëherë? Ajo që ndodhi ishte se në vitin 1999, një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në këtë zonë. Mijëra u vranë dhe parku vetë u dëmtuan një shkallë të tillë që nuk mund të ri-hapur deri sot e kësaj dite. Ajo thjesht mbyllur dyert e saj përgjithmonë.


7. Centralia, PennsylvaniaVendet ku mund ti takosh fantazmat 6.-Centralia-Pennsylvania1

Ky qytet ishte një tjetër viktimë e mbylljes së minierave të qymyrit në rajon, i cili ishte burimi kryesor i të ardhurave për banorët e qytetit. Siç ka ndodhur në raste të tjera, ky qytet nuk mund të mbijetojë më tej, pasi nuk kishte industri të tjera në këtë zonë. Çfarë gjëra të komplikuara edhe më shumë, një depozitë të ekspozuar e qymyrit kapur në zjarr dhe rezultati i këtij aksidenti tragjik ka qenë një zjarr të nëndheshme që nuk mund të vënë jashtë për shumë vite. Ai shkaktoi shumë njerëz për t'u bërë i sëmurë për shkak të monoksidit të karbonit i cili u publikua në ajër. Kështu, njerëzit e qytetit u zhvendos më në fund, kur situata u bë e padurueshme.


8. Yashima, JapanVendet ku mund ti takosh fantazmat 8.-Yashima-Japan
Një qytet me një Yashima historinë e lashtë ishte vendi i një beteje të famshme që u mbajt si qysh më 1185, gjatë luftës Gepenei. I njohur edhe për tempullin e saj, vendi u zhvillua në 80 si një destinacion turistik: Investimet janë bërë në mënyrë që të ndërtuar hotele, dyqane dhe objekte të tjera turistike, por papritmas, të gjithë e kuptuan se vendndodhjen, me synimin e saj të gërmimeve rok ishte madje as afër asaj që turistët mund të pëlqen dhe kështu, gjithçka u braktis dhe mbetën të ngrira, ndoshta edhe për 1000 vitet që vijnë.


9. Pripyat, UkraineVendet ku mund ti takosh fantazmat 9.-Pripyat-Ukraine

A është për t'u habitur se një qytet i 50.000 njerëzve mund të braktiset tërësisht? Ajo është, por vetëm nëse ju nuk e dini se ky qytet ndodhet në pjesën veriore të Ukrainës, në Zonën e tjetërsimit. E gjithë popullsia e Pripyat ishte duke punuar në Çernobilit. Unë jam i sigurt se deri tani, askush nuk ka nevojë për ndonjë shpjegim të mëtejshëm se pse ky qytet transformohet në një qytet fantazmë!


10. Craco, Italy


Vendet ku mund ti takosh fantazmat Craco-Italy

Ky qytet i bukur, e cila ishte e banuar dikur nga 2000 njerëz, tani është një nga qytetet fantazmë të botës, dhe kjo është për shkak të një sërë fatkeqësish, duke filluar me luftën, kushtet e këqija bujqësore dhe duke përfunduar me një seri tërmetesh që të gjithë convinced se ishte koha që ata gjetën një vend më të mirë për të jetuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://jeta.forumsq.net
 
Vendet ku mund ti takosh fantazmat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 10 vendet qe vizitohen nga fantazmat
» Vëndet ku mund te egzistojne alienët
» Vendet ku jetojnë përbindëshat dhe fantazmat
» 10 vendet qe nuk u lejohet ti vizitoni
» Fantazmat

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Entitete-
Kërce tek: