Jeta
www.jeta.forumotion.com

ose

www.jeta.tk 
ForumPortaliGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edhe pemet prodhojne para

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Barcelona1Numri i postimeve : 4
Join date : 06/05/2012

MesazhTitulli: Edhe pemet prodhojne para   Sun May 06, 2012 5:09 pm

Edhe pemet prodhojne para


Shumica e pemëve në Cumbria dhe Portmeirion, në Britaninë e Madhe sipas BBC kane te ngulur ne trupin e tyre monedha te vogla, praktike qe mund të datojë që nga viti 1700 e ndoshta me e heret në Skoci, ku njerëzit e sëmurë mbërthenin monedha florinjesh në pemë me idenë që pema do të marr me vete sëmundjet e tyre dhe ata do te shpetonin nga ato.....por jo vetem monedha te arta,por edhe platini,argjendi etj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Edhe pemet prodhojne para
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shkrime nga Xun Çetta:Ndodhi edhe kjo
» Nuk heqin dorë nga greva edhe pse janë të rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Me para të shtetit shëtitje në Paris (Foto)
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitë e traditave tona të shenjta arbërore ruhen edhe Itali

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MEDIA~ :: Foto-
Kërce tek: