Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk 
ForumPortaliGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vazhdojne misteret e UFO-ve edhe per vitin 2012

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
avatar

Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

MesazhTitulli: Vazhdojne misteret e UFO-ve edhe per vitin 2012   Sun May 06, 2012 4:15 pm

Vazhdojne misteret e UFO-ve edhe per vitin 2012


Organizata me e madhe investiguese mbi këtë çështje, “The Mutual UFO Network”, me seli ne Kolorado, ka mbledhur kohet e fundit te dhëna te shumta lidhur me fenomenin

Viti 2012 sapo ka nisur, por ditët e para te tij kane mjaftuar qe te sjellin dëshmi te shumta mbi objektet fluturuese te paidentifikuara, te njohura si UFO. Ne rrjetet sociale por edhe ne Youtube janë te shumta videot dhe filmimet e xhiruara me kamera amatore apo celulare, te cilat shfaqin praninë e objekteve te panjohura ne qiell. E fundit është një video e 6 Janarit, e xhiruar ne Japoni. Pa harruar edhe atë që është filmuar në Brazil më 3 janar (mund t’i shihni poshtë).

Organizata me e madhe investiguese mbi këtë çështje, “The Mutual UFO Network”, me seli ne Kolorado, ka mbledhur kohet e fundit te dhëna te shumta lidhur me fenomenin ne fjale. Mjafton te krahasohen shifrat, te cilat sipas organizatës ishin 500 ne total për janarin e vitit 2001, ndërsa vetëm ne dy javët e para te këtij janari, kjo shifër ka arritur ne 233.

Ne plot 33 shtete te Amerikës është identifikuar prania e disa objekteve te panjohura ne qiell. Gjithsesi fenomeni, ka një shtrirje te gjere edhe ne web, ku videot e hedhura ndjekin njëra-tjetrën. Por shume shpesh është imagjinata ajo qe na çon ne përfundime te gabuara dhe shpjegimi mund te jete i thjeshte: ato ndoshta janë thjesht efekte optike, ndonjë fener apo ndonjë balone.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jeta.forumsq.net
 
Vazhdojne misteret e UFO-ve edhe per vitin 2012
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Buxheti i Kosovës për vitin 2012 parashihet të jetë 1.5 miliardë euro
» Shkrime nga Xun Çetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armën që u vra Xhemajl Mustafa, u plagosën edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorë nga greva edhe pse janë të rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Ufologji-
Kërce tek: