Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk 
ForumPortaliGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Letra e Jasharit: Ata qe përfituan në emër të luftës dhe kryen vrasje me pagesë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
gjinkalla

gjinkalla

Numri i postimeve : 125
Join date : 09/05/2012

Letra e Jasharit: Ata qe përfituan në emër të luftës dhe kryen vrasje me pagesë Empty
MesazhTitulli: Letra e Jasharit: Ata qe përfituan në emër të luftës dhe kryen vrasje me pagesë   Letra e Jasharit: Ata qe përfituan në emër të luftës dhe kryen vrasje me pagesë EmptyFri Feb 28, 2014 5:31 am

Letra e Jasharit: Ata qe përfituan në emër të luftës dhe kryen vrasje me pagesë, i pret fati i Sadam Hyseinit, Gadafit...
26.02.2014 | 22:54


Letra e Jasharit: Ata qe përfituan në emër të luftës dhe kryen vrasje me pagesë 403x302165880largea_hhhhhh1356722503

Murat Jashari- 510. Xhavit & Co, fatura është duke ecë për të gjitha dëmet, vrasjet dhe keqëpërdorime të fondeve të luftës! Nuk shkon edhe shumë kohë dhe Fatura ka me ju trokitur në derë, apo e ndini? Faktura ju shkoi edhe Sadam Huseinit e Muhamer Ell Gadafit, ashtu ka me ndodh edhe meju, mos u habitni?
425. A keni bë shumë më shumë se Millosheviçi kundër shqiptarëve?
426. A jeni të kënaqur me rezultatin e juaja të deritashme?
427. A do të thotë se Kushtetuta e Kosovës është Kushtetutë e Republikës në kuadër të Serbisë?
428. Në Kushtetutë a është referenca e rezolutës 1244 ?
429. Në Kushtetutë a është plani Ahtisarit ose plani Çoviqit?
430. Në Kushtetutë a është akti final i Helsinkut ku nuk lejohet ndryshimi i kufijve?
431. Në Kushtetutë të Kosovës në menyrë implicite a jemi pjes e Serbisë, zoteri?
432. A është ajo arsyeja pse Tadiçi për bisedimet thotë secili nga ne të respektoi Kushtetutën e vetë dhe nuk do të ketë probleme ?
433. A është Kushtetuta e Kosovës kushtetutë rajonale në kuadër të një pushteti qendror?
434. Kosova a është masakruar materialisht, ekonomikisht, politikisht nga ish përbërja e Drejtorisë Politike?
435. Sa herë SHBA kanë bërë presion në vitet 2008-09 që të lobon qeveria e Thaçit për pavarësinë e Kosovës ?
436. Sa herë Rose Mary di Carlo ka kërkuar më shumë lobim?
437. Qeveria serbe në vitet 2008-2009 a ka vizituar 92 shtete ?
438. Qeveria e Kosovës në vitet 2008-2009 a është e vërtetë se nuk ka vizituar asnje shtet për lobim ?
439. Mbasi nuk loboj Qeveria e Kosovës, Kryetari amerikane Bush a ftoj Hashim Thaçin dhe Fatmir Sejdiun për çeshtjen e 6 pikave të Samarqiqit, 6 pikat e Ban Ki Munit ?
440. Çka tha Bushi ?
441. A ju tha s'keni vepruar hiç për lobim ?
442. A ju tha që Amerika ka telashe tjera (Irak, Avganistan) dhe nuk mund me u shty me Serbi,Rusi dhe BE ?
443. A ju tha Bushi që do ta voton në KS të OKB-së 6 pikat e Samarqiqit ?
444. A i tha Hashim Thaçi popullit të Kosovës se nuk ekziston 6 pikëshi?
445. Në KS të OKB-së a e votuan gjitha shtetet ma te forta te botes Kine, Rusi, France, SHBA,Britani ?
446. Tani Hashimi a tha ekziston por nuk e aplikoi ?
447. Sot apo del se edhe ekziston dhe aplikohet në Kosovë?
448. A janë 6 pikat e Samarqiqit, 6 pikat e Ban Ki Munit ?
449. Ç’ka jane 6 pikat ?
450. Sipas Catherine Limdal janë marrëveshjet të cilat janë bërë me UNMIK-un, por tash në vazhdim me Republikën e Kosovës, apo jo?
451. Do të thotë se është Serbia ajo që përsëri propozon prokurorët dhe gjykatësit, apo jo?
452. Si rasti i prokurorit antikorrupcion Z. Mustafi i ardhur nga Beogradi, apo jo?
453. Do të thotë emërimet në shtabin e Policise së Kosovës bëhen me propozime nga Beogradi, apo jo?
454. Do të thotë në kryesi të shërbimin sekret të Kosovës në AKI propozimet bëhen nga Beogradi, apo jo?
455. A është e vërtetë për në AKI është thënë vazhdimisht se duhen njerëz profesionist dhe me eksperiencë?
456. Njerëzit profesionist dhe me eksperiencë në shërbim, a janë ata që kanë punuar në UDB ose në KOS të Serbisë?
457. Kjo, a ishte deviza e UNMIK-ut për AKI-n « duhet marrë njerëz me eksperiencë » ?
458. Eksperiencë kanë vetëm ata që kanë punuar në shërbimet sekrete serbe, apo jo?
459. A është e vërtetë se në kryesi të AKI mbi 32 vetë janë njerëz të MUP-it, KOS-it, UDB-ës?
460. Me një fjalë 6 pikat, sipas Tadiçit, a janë arritja më e madhe politike e Serbisë, apo jo?
461. A do të thotë kjo, që Kosova ka shpallë Republik në territor të Serbisë dhe Serbia kontrollon çdo institucion të sigurisë në Kosovë?
462. Me nji fjalë, a është vendi ynë Republika e Kosovës Serbe (RKS) a po?
463. A është Republik Autonome?
464. Më shumë se autonomi ?
465. Republikë ma pak se pavarësi, sipas Tadiçit, apo jo?
466. Qeveria e Kosovës a pranoi që kufiri mes Serbisë dhe Kosovës është vijë administrative?
467. Çka nënkupton kjo punë?
468. A do të thotë se në mes të Kosovës dhe Serbisë nuk paska kufi shtetrorë sepse jemi një shtet?
469. Mos është kjo arsye që në momentin e shpalljes së pavarësisë, qeveria Hashim Thaçit nuk kërkoi ndarjen nga Serbia?
470. Do të thotë kanë pranuar zyrtarisht që Kosova është pjesë e Serbisë, apo jo?
471. A i thuet kësaj pune: Tradhëti?
472. Cili njeri ndigjohet në Kosovë duke thënë se këta janë tradhëtar?
473. Pse ?
474. Dikush frigohet, dikush e humb punën, dikush nuk dinë, dikush interesin dhe këta tradhëtarët rrejnë popullin se gjoja jemi të pavarur, kalojnë kështu lehtë, apo jo?
475. Serbia në negociata në Vjenë a ka kërkuar moratorium për Kosovën, apo jo?
476. Serbia a ka kërkuar 20 vjet për mos të definohet statusi ji Kosovës?
477. Tani Serbia ka kërkuar 10 vjet, apo jo?
478. Pse ?
479. Mos për të fituar kohë?
480. Sot Serbia a ka arritë t'i pozisionon njerëzt e vetë në të gjithë institucionet e Kosovës, apo jo?
481. Sot Serbia nëpërmes njerëzeve të vetë dhe SHIK-ut dhe tash të AKI a arriti t’i burgosë shumicën e djemve të UÇK-së ?
482. Por edhe 10 vite në 2020?
483. Çka do të ndodhë ?
484. Atdhetarët në Kosovë me institucionet e Serbisë a i kanë vetëm dy vende o burgun, o varrin ?
485. Ambasadori anglez a deklaroj se Britania e Madhe kishte bllokuar 2 vite rezolutën 1244?
486. Qeveria e Kosovës çka i tha anglezëve ?
487. Qeveria e Kosovës a tha që ne si shqiptar jemi fleksibil dhe e pranojme rezolutën 1244?
488. Francezët a ndërhynë tek anglezët duke thënë mos u bëni më katolik se Papa, mbasi shqiptarët po pranojnë të jenë nën Serbi çka keni ju ?
489. A është për këtë arsye se Bou de Marnac ju mbron?
490. A njihfet Bou de Marnak për një serbofil i përbetuar ?
491. A është e saktë se bashkpunëtori i ngushte Bou de Marnakut shante dhe përdorte forcën kundër puntorëve shqiptarë?
492. A është e saktë se ai është antishqiptar i perbetuar ?
493. Kur janë rrezikuar Kadri Veseli dhe Azem Syla nga deklarimet e Nazim Bllacës, a është intervenuar për t'i lënë rehat?
494. A është e vërtetë se Kermabon ushtarak i thjeshte (do të thotë jo i sherbimit) edhe ai francez është munduar ne kuader te EULEX-it t'i arrestoj ?
495. Kur deshti ta arrestojë Azem Sylën a ndërhyri Bou de Marnac duke e perjashtuar nga posti i shefit të EULEX-it ?
496. Me ardhjen e Bou de Marnac si shef të EULEX-it, a u pastruan gjithë puntorët e vet, të cilët akuzonin Azem Sylën, Kadri Veselin, Hashim Thaçin ?
497. Mos harroni se këta njifen minimumi nga koha e Rambujes, apo jo?
498. Ky ekip, me gjithë ju, a e keni futë Kosovën në këtë derexhe, apo jo?
499. A jeni ju që para luftës, gjatë luftës, pas luftës keni vrarë atdhetarë idealist të çlirimtars UÇK ?
500. A jeni ju që para luftës, gjate luftës, pas luftës keni vjedhë popullin e Kosovës ?
501. A jeni ju që keni bllokuar armatimin në Shqipëri ?
502. A jeni ju që çarmatosët UÇK-ën (nje punë që nuk kishte mundur Serbia aq lehtë me e bërë)?
503. A jeni ju që grumbulluat informacionet për t’i dërguar djemt e UÇK-së në burgje ?
504. A jeni ju që na prezantuat planin e Çoviqit si planin Ahtisari ?
505. A jeni ju që na prezantuat 6 pikat e Samarqiqit si 6 pikat e Ban Ki Munit ?
506. A jeni ju që na sollët flamurin nga Beogradi për Kosovën ?
507. A jeni ju që na kthyet nën Serbi ?
508. A jeni ju që keni shkelë popullin?
509. A jeni ju që do të na detyroni të luftojmë edhe një herë, ndoshta për të realizuar një shtet si duhet, pa klyshet e Serbisë sikur ju?
510. Xhavit & Co, fatura është duke ecë për të gjitha dëmet, vrasjet dhe keqëpërdorime të fondeve të luftës! Nuk shkon edhe shumë kohë dhe Fatura ka me ju trokitur në derë, apo e ndini?

Faktura ju shkoi edhe Sadam Huseinit e Muhamer Ell Gadafit, ashtu ka me ndodh edhe meju, mos u haitni? Fëmijët a entarëve të Shtabit Qendror të UÇK-së si dhe të dëshmorëve të kombit dhe të luftëtarëve të burgosur e të anatemuar nga ju janë rritur dhe po rriten! Të gjithë janë bë Avni Rrustema e Nora Kelmendi, këtë fiksojeni mirë. Unë me këtë pyetsor kam paraqitur vetëm 5% të bëmat tuaja me & Co !

Shqiptarët, sidomos ata që dalin në krye të ngjarjeve historike në mënyrat si dolët ju, Drejtoria Politike e UÇK-së, janë shumë të aftë për intriga dhe mashtrime dhe për pabesi. Këtë e ka treguar historia dhjetra herë. Kur vjenë puna te rreziku, ose kur bëhet fjalë për përfitime financiare, në këtë rastë ato udhëheqësi (skundër ju & Co), e braktisin lehtësisht idealin, prandaj dhe i kemi humbur të gjitha kryengritjet ndër shekuj ! Fribourg (CH), 28 Korrik 2012, MURAT JASHARI –BACA, Orizare-Kumanovë.(arkiva)/standardi.info
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Letra e Jasharit: Ata qe përfituan në emër të luftës dhe kryen vrasje me pagesë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Enigma-
Kërce tek: