Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk 
ForumPortaliGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Mesazh jashtëtokësor me moshë 80.000 vjeçare!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
Jeta

Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

Mesazh jashtëtokësor me moshë 80.000 vjeçare! Empty
MesazhTitulli: Mesazh jashtëtokësor me moshë 80.000 vjeçare!   Mesazh jashtëtokësor me moshë 80.000 vjeçare! EmptyMon Oct 29, 2012 1:31 am

NASA: Deshifrohet një mesazh jashtëtokësor me moshë 80.000 vjeçare!Mesazh jashtëtokësor me moshë 80.000 vjeçare! NASA3

Astrofizikani rusë, Victor Koulakof beson se mesazhi u dërgua nga një qytetërim jashtëtokësorë, që i përvishet një galaktike fqinje dhe daton 80.000 vjet më parë (koha që duhej për të arritur në Tokë).
Në mesazh, citon alb-observer.com, në tone shumë dramatike, jepnin vendndodhjen e tyre ekzakte me një imazh të koduar të një sistemi planetar, me një apo dy yje kryesorë, ndërsa përcaktonin dhe përbërjen materiale të planetit të tyre.Ky qytetërim jashtëtokësorë, paralajmëronte se ndodhej në fazë të zhdukjes së tij, por pa shpjeguar shkaqet.
Profesori rus, beson se duke u bazuar në të dhënat e qenies tokësore, pra të njeriut, sipas gjasave arsyeja me mundshme e zhdukjes së këtij qytetërimi të panjohur jashtëtokësorësh mund të jetë një luftë bërthamore.
Astrofizikani rusë, Victor Koulakof, në bashkëpunim me koleg të tij të NASA-s, duke analizuar edhe më në detaj këtë mesazh të mistershëm të ardhur nga kozmosi, vërtetohet një paaftësi e banorëve për ta braktisur planetin e tyre, që do t’ju lejonte atyre e udhëtimeve në masë për në kozmos, qofte për shkak të mungesës së teknologjisë përkatëse, qoftë për shkak të nuk ekzistonte një plentë fqinjë i banueshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jeta.forumsq.net
 
Mesazh jashtëtokësor me moshë 80.000 vjeçare!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~PARANORMALE~ :: Ufologji-
Kërce tek: