Jeta
www.jeta.forumotion.com

ose

www.jeta.tk 
ForumPortaliGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vatikani nuk e njeh Kosovën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
muhametiNumri i postimeve : 18
Join date : 14/05/2012

MesazhTitulli: Vatikani nuk e njeh Kosovën    Thu Jul 05, 2012 10:33 am

Vatikani nuk e njeh Kosovën për shkak të Kishës serbeVatikani nuk e ka njohur Kosovën si shtet për shkak të ndjeshmërisë ndaj kishës pravosllave serbe, ka deklaruar kardinali i kishës katolike romake dhe anëtar i Këshillit Papnor, Valter Kasper, ka raportuar gazeta serbe Blic.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
AntinNumri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

MesazhTitulli: Re: Vatikani nuk e njeh Kosovën    Thu Jul 05, 2012 10:46 am

Po normal qe nuk duhej ta njihte nje shtet islamik ne zemer te Europes se krishtere. E shikoni pra qe feja vetem te keqija sjell dhe jo perparim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
muhametiNumri i postimeve : 18
Join date : 14/05/2012

MesazhTitulli: Re: Vatikani nuk e njeh Kosovën    Thu Jul 05, 2012 11:21 am

Kur Vatikani ka lirine,ta kete fene e saj,perse Kosova nuk e ka po kete liri?

A nuk jane qe te dyja fe?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
AntinNumri i postimeve : 21
Join date : 07/05/2012
Location : Zvicer

MesazhTitulli: Re: Vatikani nuk e njeh Kosovën    Thu Jul 05, 2012 11:29 am

Po normal qe te dyja jane fe, por mos prit qe Vatikani te mbeshtese nje vend ku aplikohet feja kundershtare. Une nuk jam me asnjeren fe, por shikoje pra qe asnje fe nuk lejon progres, qofte dhe ne njohjen e nje shteti. Pastaj ju Kosovaret edhe nese do te hyni ne Europe dikur prapeseprape do te jeni te paragjykuar sepse eshte feja ajo qe ju vecon. Dhe per mendimin tim serbet nuk do te kishin qene aq te ashper me ju nese do te kishit besim te krishtere si ata, qe do te thote se feja perseri ju ka sjelle nje te keqe te madhe, juve edhe Bosnje Hercegovines. Po te mos ishit myslimane (apo po te ishim te gjithe ateiste, ose te nje feje) sot Kosovaret dhe Boshnjaket e vrare ne lufte me serbet do te ishin gjalle mes jush.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
muhametiNumri i postimeve : 18
Join date : 14/05/2012

MesazhTitulli: Re: Vatikani nuk e njeh Kosovën    Thu Jul 05, 2012 11:48 am

Pajtohem me ty nga nje kendveshtrim.Por pasi na qenka keshtu,dhe ne fakt ky eshte realiteti,por muslimanet i trajtojne mire te krishteret ne vendet arabe madje ne shume vende kane shume te drejta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vatikani nuk e njeh Kosovën    

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vatikani nuk e njeh Kosovën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kadri Tarelli: Dy Heronjtë e Kosovës Haki Taha dhe Bajram Gashi
» Halit Bogaj: ’’Xhemail Abria- pleqnar i Kosovës’’
» Poezi nga Halit Bogaj (Drenica, Policia e Kosovës, Palestinës, Praga)
» Skandaloze: Për gjashtëmijë euro, shkodranen ia shesin një plaku të Kosovës (Video)
» Humanisti gjerman Rupert Neudeck: politikanët e Kosovës janë kriminelë!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Konspiracion-
Kërce tek: