Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk 
ForumPortaliGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

  Vret veten nga frika e "fundit të botës"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
western

avatar

Numri i postimeve : 116
Join date : 05/05/2012

MesazhTitulli: Vret veten nga frika e "fundit të botës"   Mon May 21, 2012 12:06 pm


Vret veten nga frika e "fundit të botës"Izabel Tejlor besonte se dita në prag të ndërrimit të viteve do të jetë fundi i kësaj bote, ndaj vendosi që të mos shkojë në shkollë, por të vdes. Nuk donte të arrinte datën 21 dhjetor 2012, e përfolur prej muajsh si dita e fundit të botës.

Për këtë, u vetëvar në dhomën e saj të gjumit në lokalitetin Neston të Britanisë së Madhe, raporton NOA.

Hetimi i nisur mbi vetëvrasjen nxjerr se dikush e kishte bindur keqas të miturën se më 21 dhjetor bota do të marrë fund. E zhytur në ide të tilla, vajza po e përjetonte keq këtë situatë dhe nuk ia doli dot më, u vetëvar.

Prindërit e Izabel, pohuan se ata nuk kishin arritur të kapnin asnjë lloj dyshimi për vendimin fatal të së bijës, por deklaruan se: "Kohët e fundit në fakt kur hanim bukë, bëhej bisedë e gjatë dhe ajo fliste plot zell për atë që thoshte se do të ngjante më 21 dhjetor, fundi i botës."

Policia gjeti në kompjuterin e të ndjerës, një mori materialesh që bënin fjalë për fundin e botës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vret veten nga frika e "fundit të botës"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Masakër në Durrës, i kërkuari Dritan Dajti vret 4 policë e 1 civil, arrestohet i plagosur
» Esat Ahmeti:Ai që nuk e njeh veten, nuk mund ta njohë as tjetrin
» REXHEP SHAHU:METAFORA E LIRISË OSE DIALOG I PËRFYTYRUAR ME VETEN
» Shkruajtën për librin e Skënder Buçpapajt "Frika nga atdheu"!
» FJALIMI i Azem Hajdarit në vitin 1992: Unë di shumë, ndaj duhet të zhdukem. Jam viktimë e kësaj diktature të re

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Enigma-
Kërce tek: